Zaloguj się, aby obserwować  
Nowy81

Mercator (bez oznaczen)silnik Deutz

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Nowy81    69

Witam.

Poszukuje informacji na temat tej pompy. Jak ekspl. itp?

 

fcd5b35750295006m.jpg

 

e46ef0bc6ede2bf8m.jpg

 

Jedynka to wlew oleju?Ile oleju wchodzi?

Dwa korek spustowy?

 

 

547606831d60e2b9m.jpg

 

To lozysko kola pasowego przystawki silnika to musi ciasno sieciec jak kazde? Jak bedzie ciasno jak odkrecic (zsunac przystawke jest zeliwna a musi isc w lewa strone?????)

Bo ja mam delikatny luz i nie wiem pierwszy raz tam zagladam:)

Dzieki za pomoc

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
claas26    2

Ja właśnie w sobote sciągałem te przystawke tylko ze w matadorze ale ta jest dokładnie taka sama.Zrobiłem sciągacz z 4 prętów fi8 które wkręciłem w te dziury od dekla co zakrywa to łożysko.Potem 2 godziny naprzemian dokrecania nakretek na sciągaczu i walenia młotkiem i w końcu tak po milimetrze zeszło:) Siedziało cholernie ciasno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja to ściągałem już parę razy odkręcasz wszystkie śruby od przystawki zapierasz 2 łyżkami od opon i stukasz w wałek u mnie schodzi bez problemu. jak masz wyczuwalny luz to wymień łożysko bo sprzęgło gumowe szybciej siada jak łożysko jest uszkodzone. Jedynka to wlew oleju a 2 to nie spust nie pamiętam co to było jak będę w domu to mogę sprawdzić bo mam ta pompę rozkręconą:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nowy81    69

Ok thx za odpowiedz:)

A gdzie jest korek spustowy (mozesz zrobic fote i pokazac?) co rok olej wymieniasz???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No w weekend zrobię jak pompę znajdę bo już nie mam tego silnika sama pompa została. Jak ci nie ubywa i nie rozrzedza się paliwem to nie ma powodu do corocznego wymieniania oleju w pompie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nowy81    69

Tylko wlasnie nie wiem jak sprawdzic w niej poziom oleju? Po wykreceniu korka nr 1 nie ma tam zadnej miarki itd???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ferdek1    8

Kolego a czy z tyłu pompy nie ma czasami przykręconej rurki spustowej aby odprowadzić nadmiar oleju

Edytowano przez ferdek1

wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nowy81    69

He:) jest rurka z tylu, czyli lac az sie przeleje? Pozostaje mi jeszcze znalezsc ten korek spustowy, zadna sruba mi nie pasuje na to. Moze to ta sruba pod ta 2 :rolleyes:

Thx za rady

Edytowano przez Nowy81

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Śrubą numer 2 nawet jak odkręcisz to olej nie poleci bo tam jest śruba do regulacji regulatora. Ten dekiel pod 2 ma śrubę i ją wykręć u mnie tak się olej spuszczało ale miarki żadnej nie miałem w swojej pompie. A olej jak lałem to odkręcałem den długi dekiel do regulacji sekcji i do jego poziomu nalewałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
claas26    2

Koledzy a osadzacie na kleju to łozysko czy tylko na wcisk bo stare łożysko które zdjołem było z wierzchu pokryte takim klejem??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nowy81    69

Prawidlowo to na wcisk jak kazde lozysko. Widac byl tam luz i ktos wstawil na klej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CETOR    0

Witam mam dziś do zaoferowania POLSKIE instrukcje obsługi do kombajnów CLAAS:

-Mercator

-Mercator 50

-Mercator 60

-Mercator 70

-Mercator 75

-Mercator S

 

Instrukcje zawierają wiele fachowych porad oraz ciekawostek dotyczących obsługi-

Twojego kombajnu !!!

 

Instrukcja to niewielki koszt a na przykład:

-złe ustawienie sit może nas przy dzisiejszych cenach zboża o wiele więcej kosztować.

-nieodpowiednia obsługa,zastosowanie nie odpowiednich środków smarnych lub olejów może doprowadzić do poważnej usterki (duże koszta finansowe,strata cennego czasu podczas żniw)

 

Ustaw oraz obsługuj swój kombajn prawidłowo według instrukcji- a nie będziesz wiedział

co to znaczy nawet AWARIA KOMBAJNU !!!

 

Instrukcje podzielone są na działy:

 

-Wskazówki ogólne

-Przed uruchomieniem

-Regulacje podstawowe i omłot

-Tabele (tabele:sit ,omłotu,środków smarnych,przeglądów)

-Jak młócić każde rodzaj zboża (z jakimi ustawieniami)

-Silniki

-Dane Techniczne

 

Instrukcja są w języku POLSKIM wersjach książkowych mają po 150 stron, są w formacie A5, zawiera szczegółowe rysunki i ilustracje.

 

Posiadamy w ofercie również katalogi części do powyższych modeli kombajnów !!!

Katalogi mają po 300-400 stron i zawierają wiele fachowych ilustracji oraz numery katalogowe wszystkich części. Katalogi są bardzo przydatne podczas każdej naprawy !!!

 

pozdrawiam

 

KONTAKT

 

E-mail:INSTRUKCJEROLNICZE@INTERIA.PL

Tel.516370377

Edytowano przez CETOR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Szymi195
      Mam pytanie do posiadaczy megi, ile realnie hektarow w godzine wykosi zakladajac plon ok 6-9t
      Rozgladam sie za takim kombajnem i zalezy mi na rzetelnych informacjach
    • Przez romanwiatr
      Chcę przesiąść się BIZONA na CLASSA w cenie do 130 tys. Pracował będzie na około 100 ha na na ziemi z wydajnością pszenicy 6 t/ha oraz na słabych.
      Rozważam Dominatora 98 sl heder 4,5m, ale znalazłem też 108 sl z hederem 4,5m z takim hederem ponieważ mam dużo przejazdów (jeżdżę droga z hedrem), a następnie dokupić sam heder 6m i na większe kawałki.
      Biorę pod uwagę też Commandera 114 CS ale on ma heder 5,1m  i obawiam się czy dam rade poruszać się nim po drodze, czy będę musiał za każdym razem zdejmować heder i zastanawia mnie jego dość duża pojemność .
      Wszelkie uwagi i sugestie mile widziane.
       
    • Przez m_i_c_h_a_l
      Cześć,
      Czy ma ktoś jakiś patent na wyjęcie łożyska z rozdrabniacza słomy?
      Nie da rady podejśc ściągaczem a od środka jest zbyt mało miejsca aby czymkolwiek je wybić.
       
       


    • Przez adiksutil16
      Witam. Parę dni temu kupiłem Dominatora(jak w temacie) Jest to mój pierwszy Claas i nie wiem za bardzo co do czego służy. Mam prośbę, prześlę zdjęcia i jakby ktoś z was mógłby mi napisać co do czego służy.
       


       
      Jakbyście mogli pisać np.
      1. wajha od tego i tego
      2....
       
      A tak samo z kontrolkami np.
      L1 kontrolka od tego i tego
       
      Z góry dzięki za pomoc!
    • Przez krowazie
      Wkupię heder do kombajnu class dominator 88 sl o szerokości 3.90 lub 4.5 metra. Wesołych świąt 
      I jeszcze jedno pytanie czy to jest prawda że dominatory miały różne szerokości gardzieli ? Gadałem z mechanikiem i tak powiedział 
      nowy nabytek 

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj