Skocz do zawartości
dentka17

Bydło

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Bydło
dentka17    3

Witam!

Nie mam gospodarstwa i chciałbym wraz z ojcem hodować bydło czyli kupować cielaki hodować do 2 lat i sprzedać. A wiec jeśli nie mam gospodarstwa to też i nie mam numeru gospodoarstwa, a więc jak to by było z kupieniem i sprzedażą cieląt/byków?? Przy kupnie potrzebny jest nr gospodarstwa czy coś innego?? a jak jest przy sprzedaży? Jak się kupuje kolczyki to moge je normalnie kupić czy musze jakiś papierek pokazać że jestem rolnikiem czy coś takiego?? I ZAZNACZAM ŻE NIE MAM GOSPODARSTWA WIĘC jeśli ktoś wie jak to sie robi od poczatku do końca to prosze o pomoc. I darujcie sobie komentarze " weź się lepiej za książki bo masz 15 lat" :rolleyes:

z góry dzieki. ;)

Lukasz1987    57

jak nie masz numeru gospodarstwa to musisz założyć firmę i będziesz mógł kupować cielaki od rolników oraz sprzedawać je nawet bezpośrednio za granicę, dodatkowo będziesz mógł amortyzować sprzęt ;) sami nad tą opcją się zastanawiamy bo patrząc na to co się dzieję to są przypadki, że firma jest bardziej dochodowa od gospodarstwa przy tej samej formie produkcji :blink:

Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Wiadomość z agroFakt.pl

dentka17    3

No tak troche lipa, a zkąd go się bierze? Moze by podać nr gospodarstwa wujka czy kolegi można tak? a jak jest z tymi kolczykami? :rolleyes:

Lukasz1987    57

jak podasz wujka to cielaki będą oficjalnie wujka i na fakturze też będą jego dane ;)

kup ha ziemi no łąki i możesz mieć swój nr gospodarstwa, jakby nie patrzeć ziemia ci się przyda do hodowli bydła :P

Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

dentka17    3

Aaaa to takie buty. Tylko żeby kupić ha ziemi to trzbea miec min. 10 tys. A kolczyki co oznaczają je sie kupuje czy dostaje jak to jest? :rolleyes:

Lukasz1987    57

Mój odnośnik

wiem że to wiki a to niepewne źródło info ale w miarę jest opisane ;)

tak kolczyk się kupuje :P

dentka17    3

Jeszcze jedno pytanko: Czyli przy kupnie cielaka jest potrzebny nr gospdoarstwa i kasa i nic więcej? :rolleyes:

Lukasz1987    57

pasza :D i miejsce do trzymania :lol:

mora    14

Zakładasz firmę,zwracasz się do ARiMR o nadanie nr stada.Cielęta kupujesz już zakolczykowane i z paszportami.Jeżeli chcesz hodować(tzn.masz urodzenie u siebie) zwracasz się do ARiMR o przydział puli numerów i na tej podstawie kupujesz kolczyki.Nikt nie sprzeda Ci żadnej sztuki bydła jeżeli nie będziesz miał nr stada,bo nie będzie mógł zdjąć tej sztuki z własnej ewidencji.Powodzenia zyczę ;)

Lukasz1987    57

tak jak masz firmę to musisz mieć zus

Mój odnośnik +fundusze ;)

dentka17    3

Ciężka sprawa z tym jest, skomplikowane to wszystko jest. :rolleyes:

Moje plany już poszły sie je..ć :P

dentka17    3

Podaje się nr. gospodarstwa czynr stada czy to jest to samo?

Jak podam nr gospodarstwa sąsiadki to imie i naziwsko jej mam podać czy swoje?

Przy kupnie cieląt włascicielka nr gospdoarstwa też musi być czy moge pojechać sam z jej danymi? :rolleyes:

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez debrzyna
      Przepatrzyłem wszystkie tematy w tym dziale i nie znalazłem nic o tym systemie ,Trzyma ktoś z was bydło w tym systemie i mógłby się podzielić informacjami
    • Przez Piotrrak
      Dzień dobry, długo zastanawiałem się nad hodowlą drobiu i jednak zdecydowałem że to nie dla mnie. Zdecydowałem się postawić otwartą oborę na około 40 sztuk bydła mięsnego w 2 lub 3 grupach wiekowych. I teraz nie wiem czy kupić od razu simentale, czy może na start jakąś mniejszą/mniej wymagającą rasę typu angus lub hereford? Za wszystkie wskazówki dziękuję.
    • Przez leniek
      Witam
      Jestem zainteresowany zakupem cieląt. Znalazłem ogłoszenie w internecie o możliwości sprowadzenia cieląt ras mięsnych z Litwy i Łotwy. Czy ktoś z osób na forum może kupował już kiedyś takie cielaczki. Chciałbym wiedzieć czy są one w dobrej kondycji, czy nie chorują bo obawiam się kupować cielaków bez ich oglądania wcześniej. 
    • Przez MarcinC360
      Jak w temacie, proszę o odpowiedzi :rolleyes: Zamierzałbym trzymać byki tak do 500kg-1 rok.

P.S.
      U mnie kiszonki nie wchodzą w grę.
    • Przez Piszczu
      Czy są osoby na tym forum którzy chowaja bydło opsowe bez mamek,tylko kupuja cielaki i tylko to jest jedyne źródło utrzymania? Jest cos takiego opłacalne,jeżeli tak to od jakiej skali?

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.