Skocz do zawartości
patryk3512

Rolki sortujące Anna

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Anna
pawelec    85

nie bardzo wiem co Ci chodzi, a chciałbym pomóc :)

rozjaśnij jakoś.

masz na myśli: jak ustawić rolki zeby ładnie sortowały?

patryk3512    1

Tak zeby ladnie sortowały bo w samro poprostu luzuje sie jedna srubke i ustawia sie szczeline a na jakiej asadzie tu ustawiac szczeline zeby odsortować sadzeniaki??

Wiadomość z agroFakt.pl

1410    9

To chyba chodzi o podkladki między rolkami,ja wstawilem po 3 podkladki.Ale rozny ziemniak sortuje roznie,tzn.zalezy od formy ziemniaka.

wlamaj1    34

Szczelinę między krążkami reguluje się podkładkami dystansowymi (trochę roboty jest). I chyba ważne jest by krążek trafiał w krążek, wtedy bulwy ładnie przechodzą przez "sortownik".

saszeta    73

a na ile podkładek kopiecie pod koniec czerwca?

@patryk3512 Jest to upierdliwe do przestawiania. Jeszcze potem palce pod rolkami trzeba kombinować bo nie pasują w rolki. Ja na lorda i denara miałem 3podkładki a na winetę 4.

przemol87    41

pod koniec czerwca jak jest duzo grubych to na 2 wkladki albo na 3

mnie to przekladanie wkurzalo wiec mam taraz zapasowy komplet i tylko przekladam

pawelec    85

na 2 to nic nie bedzie odchodzic. ja zawsze zaczynam od 3, a pozniej 4 i w gore, do momentu jak kopiemy z opuszczonym koszem prosto w worki. natomiast wszystkie na przechowalnie zrobilem tak aby odchodzil najmniejszy odpad ktory zostawialismy od razu na polu. przynajmniej pozniej podczas sortowania bylo 'troszke' mniej ;)

saszeta    73

ja na 3 kopałem w sierpniu lorda i denara i to bezpośrednio do handlu. A winetę na 4. I z tego co odchodziło wybrałem sadzeniaka. Bo to dużo mniej jak przewalać wszystkie pyry żeby wybrać sadzonkę. Może trochę mały ale na wczesne kopanie myślę że 2 wystarczą. Bo to i tak 28mm między rolkami a te odmiany są podłużne. Czyli całkiem spory ziemniak jak na koniec czerwca. Jeszcze w czerwcu nie kopałem więc może się mylę

przemol87    41

jaki jest sens odciagac sadzeniak w czerwcu,poczatek lipca? ziemniak musi byc dojrzaly bo inaczej zrobi sie czarny i nie wytrzyma do wiosny

saszeta    73

źle mnie zrozumiałeś. Może trochę źle napisałem. Sadzeniaka nie mam zamiaru wybierać. Chodziło mi o to że zeszłoroczny był mały bo przechodził przez 3 czy 4 podkładki. A teraz na 2 wystarczy bo szkoda tych małych wywalać

pr0nar1025    0

Ale i tak część ziemniaków wypadała więc wpadłem na pomysł, żeby poodcinać ostrym nożem boki tych gumowych rolek. Dzięki temu zmniejszyła się odległość między rolkami i mniej ziemniaków ląduje na polu.Polecam ten sposób.

Edytowano przez pr0nar1025

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się