Skocz do zawartości
BAD80

MTZ-82 kolor lakieru

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
MTZ-82
BAD80    2
Napisano (edytowany)

Witam,

mam taki problem, a mianowicie chciałem trochę podmalować swojego MTZ-82 (podrdzewiały i wyblaknięty daszek i pozdzierane przodnie felgi no i błotniki, reszta jest w miarę ok), poczytałem kilka tematów i nigdzie nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi jakim odcieniem koloru czerwonego są/były malowane ciągniki MTZ-82? Wydaje mi się, że koła są malowane troszkę ciemniejszym odcieniem niż np maska i reszta? Pisałem już w tej sprawie do Pronar-a ale jakoś bez odzewu:( Widziałem także kilka stron na których są oferowane oryginalne lakiery do wielu ciągników, ale do MTZ jakoś nigdzie nie ma:( Dodam jeszcze, że ciągnik jest z 1996r. Czy ktoś może pomóc jaką farbę należy dobrać?

z góry dziękuję za pomoc:)

Edytowano przez BAD80

locke    291
http://www.konsmetal.com.pl/kolor_ral.htm

może tu coś znajdziesz

BAD80    2

no tak, dziekuje:) ale widziałem już też tą stronkę i nadal nie wiem właśnie który odcień to ma być;)

Wiadomość z agroFakt.pl

BAD80    2

No i skończyło się na tym, że odkręciłem maskownicę od świateł, pojechałem do sklepu, tam mi dobrali mniej więcej taka farbę o oznaczeniu F-854 (autorenolak) za 52 zł za litr, pomalowałem i jest ok. Wiadomo troszkę się rożni bo nie jest jeszcze wyblaknięta i bardziej się błyszczy, ale na pierwszy rzut oka nie widać różnicy:)

Grzegorz2507    16

No w koncu rzeczowa i jasna odpowiedz :) Poszukam jeszcze maszyn w takim kolorze.

Teraz kolejne pytanie. Jak to MTZ niektore miejsca ma dosc brudne a mechanicznie czyscic sie nie da, bo dojscie kiepskie. Zna ktos jakis porzadny srodek do mycia silnikow? Zamowilbym z allegro, bo u mnie w okolicy nie ma nic dobrego, sam badziew.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się