Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
uszak21

Co posiac?

Polecane posty

uszak21    7

Wiec tak. mam takie okolo polhektarowe pole, polozone miedzy lasami i w dodatku w takimmm hmm dole. I wlasnie do tej pory tam jest mokro stoja kaluze wody na wiekszosci pola , lub poprostu jest bloto. Dodam ze nie bylo drynowane. I Treaz pytanie: co tam posiac/ oprocz zboza oczywiscie? myslalem nad gorczyca ale nie wiem.

piotrek6211    12

Nie wiem czy to dobry pomysł ale morze przerób ten kawałek na łąkę taka jest moja propozycja ale wcześniej jak możesz to kup plastikowy dren i wkop go tam gdzie jest najmokrzej i doprowadź do rowu aby wodę ściągało.

Zetor Team

uszak21    7

A dopisze ze nigdy nie bylo takiej sytuacji, zawsze wchodzilem w kwietniu a teraz... Łąka? hmmm nie bardzo po 1 miedzy lasami nie ma sensu, bo nie robie sianpokiszonek,a po 2 za slaba ziemia, tzn polowa pola jest dobar ziemia ale 3 polowa to piach...

Wiadomość z agroFakt.pl

uszak21    7

A dopisze ze nigdy nie bylo takiej sytuacji, zawsze wchodzilem w kwietniu a teraz... Łąka? hmmm nie bardzo po 1 miedzy lasami nie ma sensu, bo nie robie sianpokiszonek,a po 2 za slaba ziemia, tzn polowa pola jest dobar ziemia ale 3 polowa to piach...

NABUCH    9

Witam może już trochę odgrzebuję kotleta. My na takim kawałku przylegającym do lasu i podmakającym posadziliśmy olchę. Pole było daleko a plony z tego marne. Tak że jeżeli nie masz jakiejś wielkiej potrzeby żeby uprawiać to pole to zaleś i przynajmniej będziesz miał spokój. Za 20-30 lat będzie z tego już przyzwoity kawałek lasu. U mnie na 30arów kupiłem ok 2000 sadzonek olchy po ok 30gr(2 letnie) . Tam gdzie masz piach musiałbyś dać coś innego ale w tym już na pewno pomógłby Ci leśniczy. Gdybyś zdecydował się na zalesienie możesz wziąć za to jeszcze dodatkowe dopłaty za zalesienie. Ja mam jeszcze 2 takie kawałki do zalesienia ale niestety przylegają tylko jednym końcem do lasu i trzeba by odsunąć się od sąsiadów po 3 m .Chociaż pewnie docelowo i tak się je zalesi. Pozdrawiam Wojtek

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez mailo1988
      Mam takie pytanie odnosnie koniczyny czerwonej:)

Po pierwsze jak ją siać posiadam rozsiewacz do nawozu i siewnik POznaniak 2,5 m da się tym sprzętem czy potrzebuje czegos innego?

Po drugie. czym i jak ją kosić? jakie sita specjalne musi mieć kombajn?

prosze o wyrozumiałosc w odpowiedziach:P jeszcze niegdy niesialem i nieznam nikogo kto sialby koniczyne:P
    • Przez MARTINUS
      Jakie macie poplony? Siejecie rośliny motylkowe? Co najczęściej, oprócz gorczycy? Moim zdaniem poplony, pomijając nawet kwestię programu rolno środowiskowego, mają same zalety! 
    • Przez przemek704
      Witam!
      Nie znalazłem na forum za dużo informacji na temat tej uprawy a chciałbym zasiać tego z 2 ha w tym roku.
      Znalazłem już firmę kontraktującą ale chętnie dowiedziałbym się na co zwrócić uwagę w tej uprawie. Interesuje mnie zwłaszcza kwestia roznoszenia nasion przez wiatr w trakcie dojrzewania. Czy można sobie w ten sposób zachwaścić działkę i sąsiednie działki, chce to posiać od miedzy i nie chce toczyć wojny z sąsiadem :-). Jak rozmnaża się ta roślina? tylko z nasion? i zabieg agrotechniczny gdy roślina jest jeszcze mała wystarczy aby się jej pozbyć raz na zawsze?
      Na jakiejś stronie internetowej znalazłem informacje, że jeśli w tym samym miejscu przez dwa lata z rzędu posiejemy ostropest to już w 3 roku nie trzeba siać sam wyrośnie.

Jest to trudno zwalczalny chwast czy nie ma z tym problemu?
    • Przez szark93
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć wszystkiego o tej roślinie. Na jakich klasach ziemi najlepiej sie rodzi ? Jaki nawozy i w jakiej ilości stosować ? Czym pryskać ? Ile kg wysiać na 1 ha ? I czy jest dobra na paszę dla bydła ? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi .
    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.