Skocz do zawartości
Piotrass

Nowy ciągnik do 320tyś brutto

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Piotrass    2

Witam. Dostałem już poprawki na Mgr i zamierzam kupić ciągnik w przedziale 120-140km do 320tyś brutto.. Ciągnik będzie do ciężkich prac jako głowny w gospodarstwie zamiast zetora forterry, no i bedzie wykorzystywany w transporcie. Musi być 6cylindrowy. Prosze o jakieś propozycje . I opinie użytkowników posiadających ciągnik który by mnie zainteresował. A zastanawiam się nad NH T6070 RC, JD6630 Comfort, Deutz Fahr M600

Polecam Deutz Fahr ponieważ mają amortyzowaną oś (od 120KM za dopłatą) ładnie wyglądają :P są oszczędne itp.

Moje zdaniem Deutz Fahr to najlepszy wybór z tych ciągników co wymieniłeś

kelevra    0

ja osobiscie jestem za jd..nie moge powiedziec ze jest najlepszy bo kazdy ciagnik jest dobry:)kwestia wyposazenia i jaka cene ci zaproponuja.mi za jd 6630 comfort z miekka osia i przednim tuzem zawolali 250 tys. netto..tej samej mocy df czyli m610 z tym samym wyposazeniem wychodzi tak samo,takze wybor nalezy do ciebie:)a spalanie..kazdy pali

Wiadomość z agroFakt.pl

dawid0605    22

Jestem takiego zdania jak kelevra. (a po ile chodzą 6630 premium z miękką osią i tuzem ) kolego walkowiak7340 JD i NH tez mają miękką oś nawet poniżej 120 KM :rolleyes:

Piotrass    2

na 60ha. Produkcja mleczna. Więc ciągnik będzie duzo wozil i ubijał kiszonek.

lukaszek410    0

a może mf-a z serii 6400 skrzynia dyna-6 silnik sisu, wg mnie bardzo ciekawa alternatywa dla jd:) no ale limit gotówki chyba trochę przekroczysz;/ nie pamietam dokładnej ceny jaką mam na ofercie a nie chce pisać głupot, jutro sprawdze i jak bedziesz zainteresowany to Ci napisze;)

Pozdro

murtek    122
Polecam Deutz Fahr ponieważ mają amortyzowaną oś (od 120KM za dopłatą) ładnie wyglądają :P są oszczędne itp.

Nie tylko DF ma taki bajer jak amortyzowana przednia oś... Ładnie wyglądają to się oczywiście zgodzę.

Jak słusznie napisał @kelevra, DF oraz JD mają bardzo zbliżone do siebie ceny. Jedynie Fendt ma taką "odskocznię"

A może z ta kasą to zmieścisz się w Agrotronie M600 profiline ;0

Jak to jest z tą wersją Profiline ? Myślałem poważnie nad zakupem tej wersji, jednak kilku serwisantów na nie strasznie narzeka... :(

Piotrass    2

A ma może ktoś ciągnik z podanych i moze sie wypowiedziec na jego temat. Mi sie podoba NH T6070 RC ale nie wiem czy jest dobry i czy nie bedzie sie psuł. No i w cenie JD Nh bedzie mialo lepsze wyposazenie.

kony111    2
Napisano (edytowany)

Z tych modeli które podałeś to najlepszy chyba byłby JD. Zastanawiałeś się może nad McCormickiem? Z tego zakresu mocy to 2 modele byłyby do wyboru G-Max i MTX albo wiekszy XTX 145 KM, tylko nie wiem jak on cenowo wygląda.

Edytowano przez kony111

John6930P    0

czyja wiem czy fendt ma taką odskocznie jak byś doposażył inny ciągnik tak jak fendta to mniej więcej wszedł by tyle samo,

mac    78

A jaka cena jest JD 6630 w wersji Premium?

demolka19    0

A o claasie arionie 620 cis nie myślałeś?? 6 cylindrów, silnik johna, myślę że w tej cenie powinieneś sie zmieścić :rolleyes:

Dziedzio92    41

Kolego jesli ma robic w pracach takich jak transport , ugniatanie , czy moze z ladowaczem to proponuje jakiegos bezstopniowca np.Fendt 312 , DF agrotron TTV430 ,case puma cvx 130/NH T7.165

MDSikor    6

Przecież Piotrass napisał że do ciężkich prac i tylko szóstka, to po co wymieniasz ciągniki które mają silniki 4 cylindrowe.

Dziedzio92    41

Jak musi byc koniecznie to moze case cvx 140 wydaje mi sie lepszy , kolega ma cvx 150 bardzo duzo nim robi glownie w transporcie i pracach powyzej 13km/h

Piotrass    2

Byłem dziś u dilera New hollanda i za Nh T6050 Rc z podkłokietnikiem i monitorem, Amortyzacja przedniej osi krzyknał 260tyś netto. Drogo?? i Jak myślicie czy psuja sie te komputery? A na Jd 6630 premium chyba mi nie starczy pieniedzy. Ale napewno w nastepnym tyg pojade do dilera Jd, i chyba do dilera DF. Słyszał moze ktos w okolicy jaka marka jest najmniej awaryjna.. A skłaniam sie do NH bo własnie za 2tyg bede odbierał Nh t5040 i drugi tez moglby byc tej samej marki ale wczesniej myslalem tylko o Jd. Doradzcie

dyczko0    22

Tak tylko od siebie dodam dla porównania :

Landini Landpower 145 Comfort : 280 tyś. brutto

darek195    1

Zaletą DF 6x0m, jest to że osiągasz prędkość 44km/h przy ok 1700obr/min, a jd6630 Comfort osiągasz 40km/h przy ok 2000 obr/min, więc jeśli bedzie pracował w dużo w transporcie to jest to duży plus. i jak tylko możesz to bierz z amortyzacją przedniej osi.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez soler
      Witam wszystkich użytkowników tutaj. Bardzo proszę o pomoc w wyborze ciągnika oraz wskazówki do oceny stanu technicznego przy zakupie.
      Koledzy trochę dłuższy post, ale chce wyjaśnić sytuacje dokładnej.  Więc dostałem małe gospodarstwo rolne po dziadkach gdzie się wychowałem. Budynki + 4 ha ziemi ( pierwsza i druga klasa ) Obecnie mieszkam w UK max jeszcze przez 2 lata,  ale żonę z dzieckiem i teściem wysłałem rok temu do Polski. W tym roku chciałem zająć się tylko 1 ha na start. Reszta została w dzierżawie na rok jeszcze. Planowałem do uprawy użyć pomocy rodzinnej i ich maszyn i nie spieszyć się z zakupem maszyn. Niestety " live is brutal " i rodzinka oraz sąsiedzi którzy mieli chrapkę na to gospodarstwo postanowili pokazać mi środkowy palec. Skończyło się na tym ze ziemia nie zaorana na zimę, a żona z teściem musiała ręcznie kopać ziemniaki itp. Więc postanowiliśmy zakupić tej zimy ciągnik, mało tego to już sprawa honorowa... Problem mam jeszcze taki że w tym roku urlop mam jedynie na święta , więc spróbuje coś kupić, lub urlop wykorzystać na początku 2018 r. Długie lata nie było mnie w PL więc nie znam żadnego mechanika i oględziny muszę zrobić sam niestety....  Ogólnie z autami nie mam problemu i od 5 lat wszystkie naprawy i zakupy robię sam ( jeszcze tylko skrzyni biegów nie rozbierałem ), z ciągnikami jest kiepsko bo miałem przerwę z ich użytkowaniem ponad 7 lat. Wychowałem się na c330.  Dobrze teraz do szczegółow...
      Ciągnik pracował będzie na 4 ha , docelowo 4-8 ha ciągnik jako jedyny w gospodarstwie
      ziemia  1 i 2 klasa, równa jak stół
      uprawa i hodowla narazie hobbistyczna zboża , warzywa itp póżniej się zobaczy..
      cena to między 30-40 tys
      moc 40-70 km
      dobry dostęp do literatury fachowej w języku pol. lub  ang. bo chce robić przy nim sam.
      Moje typy to Ursus 3512 lub zetor 5211, 7211, 5230
      Może coś innego ??? Proszę o wskazówki, Pozdrawiam

• Przez kewin123
      Jak w tytule ciagnik na prow ok 100 km cena do ok 195-200 tys glownie praca z ladowaczem bylem zdecydowany na 5r jd ale wiele jest opinii ze jednak ciagnik do tego tego typu prac jak jest taka mozliwosc szukac bez dpf- arion 410 -420 - chyba z cena sie nie zmiescimy valtra a - gdyby lepsza przekladnia to ok a moze nh t5? Macie inne propozycje?

• Przez slawus
      Złożyłem wniosek na modernizację i teraz zastanawiam się jaki ciągnik wybrać. We wniosku napisałem ciągnik o mocy 80-90 KM i jeszcze zastawiam się jaki sprzęt do takiego ciągnika (pług, agregat, siewnik...) Czytając posty widzę, że są tu znawcy tematu. Dodam, że będzie to podstawowy ciągnik na razie na 15 ha, ale zamierzam powiększyć areał w niedalekiej przyszłości.
    • Przez mouser
      Jaki używany ciągnik proponujecie?

Moc: min. 80 km    4x4

Musi mieć ładowacz czołowy 3-sekcyjny
    • Przez Organista3303p
      Witam mam pytanie do was chciałbym się zapytać was jaki ciągnik mogę kupić używany lub nowy za 55 tyś do 85KM 
      chciałbym też poinformować żebyście nie zadawali pytań na jaki areał itd. ponieważ to jest moja prywata sprawa. 
      Z góry dziękuje za wszystkie podane odpowiedzi.