Zaloguj się, aby obserwować  
DonPedro

Jd 6620se czy Nh tm120??

Polecane posty

JacekNH    0

Ja wziąłbym TM a to z tego względu, że produkcja tego modelu się zakończyła i ostatnie sztuki jakie są, są pozbawione wad i ułomności jakie miały w momencie wprowadzenia do produkcji. Wiem, że dość ciężko je dostać w wersjach jakie chciałoby się mieć i w ogóle spore zainteresowanie nimi jest. Co do JD to w sumie taka konkluzja mi się nasuwa: Ci co mają SE są zadowoleni a Ci co mają Premium twierdzą, że SE to badziewie. Nie znam JD więc nie wypowiadam się za siebie. Piszę to co udało mi się do kupy pozbierać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arni    1

Ja bym brał jd użytkownicy jd na af je chwalą. A o nh to dużo nie wiem.

 

 

 

P.S temat do działu ''jaki ciągnik wybrać''


17 lutego 2007r - 17 lutego 2012 pięć lata na af!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

u mnie kumpel ma 6620 SE od około roku. obrabia nim swoje 80 ha i jeszcze usługi (orka itp). Jak zarazie nie narzeka. Ciąga pług kaverlanda ( jakoś tak :) ) 4x50 obrotowy. Mówił że pociągnął by i 5 skibowy.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

u mnie kumpel ma 6620 SE od około roku. obrabia nim swoje 80 ha i jeszcze usługi (orka itp). Jak zarazie nie narzeka. Ciąga pług kaverlanda ( jakoś tak :) ) 4x50 obrotowy. Mówił że pociągnął by i 5 skibowy.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Słabszy od czego?? od Premium?? SE to uboższa wersja tego samego ciągnika. To ciągnik którzy chce mieć porządny sprzęt za mniejszą kasę.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor    4

ja jestem za JD ale w wersji premium.poprostu jest drozszy ale lepiej wykonany i większy komfort czyli ode mnie 6430 albo 6530


Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dar0    0

trochę jest słabszy sąsiad ma SE i gorzej sobie radzi niż mój Premium a cena między tym a tym to nie jest duża bo sam miałem kupić SE ale jak zobaczyłem różnicę cenowa to wybrałem Premium różnica wynosiła w moim przypadku 3tys. Euro !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DonPedro    4

Czyli warto dac za niego 270 tysi z turem?? bo dokladnej ceny nh nieznam ale tez bedzie cos koło tego i dlatego wole sie doradzic. zwracam uwage na spalanie ale co najwazniejsze wytrzytmałosc bo ja go nie kupuje na rok czy tam 2 lecz na 20. Komfort tez mi tam kto wie jaki nie jest potrzebny bo to wiadomo ze wiaze sie z cena. Ale chciałbym przeczytac jeszcze jakąs wiadomosc od uzytkownika nh bo jd juz znam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dar0    0

ja mam JD 6620 i sprawuje sie wspaniale :) mało pali czasami potrafi trochę więcej ale to zależy kto jeździ bo jak ja jeżdżę to mało pali a jak tata wsiądzie to nie wiem co on robi ze tak mu pali ! a na ile ha ten ciągnik ma pracować bo na 100 to on spokojnie sobie poradzi ja polecam JD tylko ze Premium ! SE też ale to już nie to ! ja dałem za swojego 234tys. zł ! albo weź kup 6530 lub 6630 nowsza wersja i lepsza ! tylko cena trochę jest większa ! a co do NH to nie miałem nigdy ale z opowieści innych to za dobre nie są !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lysyrolnik    17

Nie no jak do tura to rama w JD jest nie zastapiona, w NH nie spotkalem sie z rama.


Honda - The Power of Dreams :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateo12    0
ja mam JD 6620 i sprawuje sie wspaniale :) mało pali czasami potrafi trochę więcej ale to zależy kto jeździ bo jak ja jeżdżę to mało pali a jak tata wsiądzie to nie wiem co on robi ze tak mu pali ! a na ile ha ten ciągnik ma pracować bo na 100 to on spokojnie sobie poradzi ja polecam JD tylko ze Premium ! SE też ale to już nie to ! ja dałem za swojego 234tys. zł ! albo weź kup 6530 lub 6630 nowsza wersja i lepsza ! tylko cena trochę jest większa ! a co do NH to nie miałem nigdy ale z opowieści innych to za dobre nie są !

Ja za swjego se dałem 250tyś czyli drożej od twijego :):)

Co do tematu polecam jelonak jest to sprawdzona marka przez wielu rolników znam wielu użytkowników i nikt na nie nienarzeka znam tylko jednogo kolesia < z agrofoto> który niechwali jelonak ponieważ mu sie psuje ale jesst to bodajże 6210.

 

Co do nh wielu roników np. narzeka mój znajomy ma 2 i wjednym mu sie rozwaliła elektronika drugiego mniejszego jak slysze ryk silnika to musze uszy zatykac tak rzęzi i wnim miał ruwnież jakąs awarje ale już nie pamjetam, a spalanie to aż sie niechce się gadać, mam kilku znajomych którzy maja po setki tysiące ha mnieli nh i wszystko wymjeniaja na jelonki.

Pozdrawaim.

Sorry za błedy ale nie jestem z tego dobry :):)


Audentes Fortuna iuvat decoratque corona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JacekNH    0

To wszystko to jest loteria. Jeden z wielkoobszarowców niedaleko mnie tylko JD kupuje, ale też trafia na trefne modele. Ma jakiegoś 6930 czy coś takiego gdzie coś się zepsuło i nie mogli go z lawety ściągnąć na podwórku bo wyskakiwał błąd skrzyni. Zakup ciągnika to bardzo indywidualna sprawa i też bardzo dużo zależy od szczęścia na jak złożony się trafi :) . Tak nie powinno być, ale cóż - jakość swoje a ekonomia swoje. Pisałem to już i podtrzymuję, że lepiej kupić gorszy ciągnik u dobrego dilera niż lepszy u gorszego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

moj znajomy posiada NH TM 155 i jest z niego bardzo zadowolony posiada go od 2001 roku bbrabia nim 140 ha raz wyskoczyl mu blad w skrzyni serwis naprawil to w godzine i drugi raz sam podnosnik zacza mu sie podnosic tez wykasowali blad i jest spoko inny znajomy ma takiego samego nh ale obrabia nim ponad 300 ha i tez jest zadowolony przez dwa lata zrobil nim 2500 mtg i zadnej awari a niedawno kupil nh tsa 135 mysle ze ta marka jest tak samo dobra jak kazda inna poprostu w kazdej marce mozna trafic na bubla nawet w JD albo FENDCIE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonk    2

polecałbym ci raczej jd, u mnie w okolicy mają i se i premium i są zadowoleni

jezdziłem tm 120 w raitechu jak go zapalił to kupa niebieskiego dymu ale jezdziło się nim dobrze, najbogatsza skrzynia fullpowershift, gorzej wykonany jakościowo moim zdaniem niż jd ale wygląda na dosc twardy ciągnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor    4

zgadzam sie z przedmówcą.zakup ciągnika to nie tylko ciągnik ale puzniejszy serwis itp.wez u dealera o dobrej opini :)


Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coolman111    56

Jak czytałem w danych (ale nie wiem jak jest na real, bo nie miałem okazji jeździć tymi sprzętami) to kabina w tm-ce ma gorsze wyciszenie niż przy JD. Osobiście wybrałbym JD ze względu na konstrukcję ramową. Może w przyszłości być problem z wyciągnięciem silnika do naprawy (:)), ale rama świadczy o solidności tego sprzętu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

naprawy silnika w DJ ?? :):):) nie prędko


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witek    2

ja jestem wielkim zwolenikiem firmy JD ale jesli miał bym kupic JD w wersji SE to wolał bym kupic jednak NH....jesli jescze ktos nie wiem dlaczego nie warto kupowac ja w wersji SE zapraszam do pod forum JD tam jeste wszystko opisane


2-08-2007 3400gram 52cm to mój Kacperek

12-07-2008 2831gram 43cm to moja Oliwia

2008-04-01 Firma Wit-Rol rozpoczyna działalności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DonPedro    4

Dzis był umnie znajomy serwisant i cena nh wynosiła by mnie około 240 tysi brutto+tur jakies 30 tysi to będzie 270 czyli tyle ile jd z turem w promocji . Mowił mi rowniez iz te ostatnie Tmki Są juz bardzo dopracowane poniewaz od przyszłego roku juz ich nie bedzie. Bardzo sobie ten ciagniczek zachwalał i mowił ze wcale do nich do naprawy nie jeżdza. Z kolej wiem rowniez iz Jd to tez bardzo dobry statek. I teraz sam juz niewiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj