Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
snorli3

dojenie latem ?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
snorli3    0

jeśli latem bydło jest na [pastwisku to jak dojcie dojarkami czy w oborach czy na pastwisku macie ?

zetores    15

w oborach oczywiście, dóżo szybiej jest jak dojarka się ma

na pastwisku mało kto doi, chyba że jakiś turysta xD zresztą byłby problem z dojeniem, najpierw byś musiał złapać krowe i tak wszystkie po kolei, w dodatku by się niektóre myliły i jeszcze by się kręciły a takto w oborze mają mniej luzu, i się nie ruszają z miejsca

karol012011    1

W oborze zawsze się doi,kto by ręcznie na polu 80sztuk doił :blink: ,rano po dojeniu ok.7 idą na pole i wracają do obory o 16 na dojenie i całą noc zostają w oborze.

Edytowano przez milanreal1
orty

Wiadomość z agroFakt.pl

Marrus    0

To zależy od wielu czynników . Gdy masz blisko do obory to bardziej opłaca się niej a jak daleko to na łące . Ale na łące też nie podoisz 50 sztuk które nie mają łańcuchów i niczym się nie różnią . Mój sąsiad ma 23 krowy ( 8 polskich czerwonych , 10 simentali i 5 hf ) i wydzierżawił 19 ha za darmo od warszawiaka który to kupił z myślą o dopłatach . Wszystko dobrze ale to pole było 10 km od jego gospodarstwa . Jak by było tak z 5km i by było mniej krów to mówił że woziłby je na przyczepie do domu ale tak się mu nie opłaca . Zrobił na tym polu wiatę na krowy mają tam bieżącą wodę itd. . Zbudował też dojarkę napędzaną od ciągnika i jeździ tam 2 razy dziennie . Krowy wprowadza na podest na którym może doić od razu 4 krowy więc nie jest . Krowy są wiązane . Fajna alternatywa dla ludzi mających łąki daleko .

zetores    15

@karol wcześnie jak u ciebie u mnie dojenie rozpoczyna się tak gdzies o 7 , 18 sztuk 4 aparami, przewodówka, wychodzą tak gdzieś teraz około 8.30

karol012011    1

@zetores dojenie zaczyna się o 5 ,krowy są podzielone na dwie grupy po 40sztuk 1 grupa idzie o 6 a druga o 7 a wracają o 16 i doi się do 18 .Doji sie na kanale 2x4

mora    14

Zganiam,doję i z powrotem na pastwisko-całodobowo na polu przez sezon pastwiskowy.Na każdej kwaterze musi być woda i miejsce,gdzie zwierzęta mogą się schować przed nadmiernym nasłonecznieniem.

buhaj1975    0

W tych okolicach gdzie mieszka mój wujek doi się na łąkach. Tzn o ile mi dobrze wiadomo to już tylko dwóch rolników tak robi. Mają oni dojarki na wózku i ciągną je za ciągnikiem (Ursus c-360 lub c-330 ewentualnie ten mały zetor). Na łące załączają (nie wiem jak się to poprawnie nazywa) to co się podłącza np. rotacyjną czy ładowacz ( chyba napęd WOM ale nie jestem pewien). Krowy są już nauczone, że podchodzą do takiej wanny coś takiego nad którą są rury z ciśnieniem tak jak to jest w dojarce konwiowej w oborze, która jest przyłączona wężem do dojarki i są przyczepiane łańcuchem (jak krowa się nauczy to nie ma z tym większego problemu). Następnie podłącza się bańki normalnie tak jak jest to w oborach w dojarkach konwiowych. Mój dziadek gdy jeszcze gospodarzył miał 8 krów mlecznych to także doił na łące tyle że on nie miał tej wanny tylko 8 miejsc przy wózku z dojarką i było podobnie z dojeniem :) Jest też jeden rolnik który wybudował oborę wolnostanowiskową ale on ma 50 chyba sztuk chyba :D I on rano po udoju wypuszcza je bna pastwisko a wieczorem do doju zgania je do obory i są tam przez noc :D:D

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować