Skocz do zawartości

Uprawa pod buraki cukrowe.


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano (edytowane)

powiem ci tak, dobra jest bo sam nią robiłem na buraki tylko mam nią z wałem packera i on robił trochę bryły ( zalepiał ziemię bo było trochę wilgotono) więc przyczepiłem na hydropak zamiast siewnika brony lekkie i one ładnie rozbiły to co zlepił wał, ten wał to dobry jest tylko do siania a jak do roboty samą broną to lepszy jest strunowy. ziemi nie trzeba potem zagęszczać bo wystarczy kilka dni pogody lekki deszczyk i wszystko ładnie się zlega

Edytowane przez piotrb14
Opublikowano

u siebie robię rabeverk +siewnik do zboża accord,nie widzę potrzeby aby ten zestaw pod uprawę buraków rozbierac osobno ,uprawa wychodzi zarąbista,czy to pagórki gliniane czy czarna ziemia,wschody buraków są super

Opublikowano

a teraz ci powiem że zmieniłem zdanie, ziemia zbyt rozpylona (ja tak miałem) zasiałem buraki 1 tydzień po siewie było upalnie a potem poszedł deszcz, ziemię ubiło w 3 d$$y i obawiam się ża na plan nie dostarczę nawet połowy buraków. już więcej nie uprawię na buraki broną wirnikową do tego lepiej nadaje się bierny bo zrobi ci głębiej a aby nie z wałem packera bo on ugniata ci wszystko i po zawodach

Opublikowano

może zależy wszystko od gleby ,dawniej swego czasu uprawiałem kultywator z wałkiem i na świeżo uprawioną ziemię poszła ulewa także zabiło i zrobiło się "klepicho" ,i buraki poszły do przesiewu

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Podobna zawartość

    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez mszk8
      Czy ktoś z was uprawia ziemniaki przemysłowe (skrobiowe)? Na jakich ziemiach najlepiej one plonują, jaka jest cena "materiału siewnego" i cena podczas zdawania do zakładu, jaki plon da się uzyskać z ha itp.,czyli tak jak w opisie tematu "wszystko o nim"
       
      Pozdrawiam mszk8
    • Przez adaskupodkarpacie
      Witam, może mi ktoś doradzić, jaka odmiana ziemniaka jest najbardziej wydajna ??  ??? : :'( :-
    • Przez tobiasz2804
      Witam macie jakiś patent w kombajnie Anna żeby kłęby perzu nie wlatywały do totolotka ? Odrazu oznajmiam że pryskam i chwastów nie ma ale wiadomo że miejscami się trafi i wtedy zdarza się że wleci w totolotek i odrazu go zatrzymuje i co by tu zrobić żeby tego uniknąć i wylatywało to tyłem ? 

    • Przez danielooo25
      Witam posiałem 10 arów buraków pastewnych na polu i pytanie czy buraki będą się nadawać dla bydła jeśli leżą na polu wykopane z nie obciętymi liśćmi dwie noce po -3 stopnie a w dzień deszcz 1-2 stopnie na plusie nie przykryte?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v