Skocz do zawartości
maverik22

części do pługa kverneland

Polecane posty

maverik22    1

gdzie kupujecie??? najlepiej jakieś konkretne strony www albo żeby chociaż prowadzili sprzedaż wysyłkową. na ile ha wam starczają kupne części?? jakich firm kupujecie??? bo orginały to tylko nowe. Iczy lepszy waszym zdaniem lemiesz + płuto czy lemiesz którego ma czubek w kształcie dłuta ale tworzy jeden jednosity lemiesz

Duzy1    8

Ja kupuję w Agromie Olsztyn w moje okolicy tylko tam mają dobrej jakości kupowałem już rożne ale nawet jedno dłuto nie wytrzymało do końca zawszę wcześniej pękało zaznaczam że u mnie jest dużo kamieni

Wiadomość z agroFakt.pl

martinezo    16

ja też używam lemiesz + dłuto, jeśli chodzi o zamienniki do pługa kverneland, to podobno dobrej jakości produkuje firma "UNIROL" z Borku Wielkopolskiego. Zaznaczam "podobno" bo ja jeszcze osobiście nie wymieniałem lemieszy, ale w najbliższym czasie czeka mnie taka wymiana, wtedy zdecyduje się na zamienniki unirolu.

kony111    2

My z ojcem kupujemy orginały bo są bardziej wytrzymałe. Kupujemy bezdpośrednio u dealera jak jestesmy nie daleko lub nam wysyła kurierem bez zadnego problemu :)

kojot629    228

ruskie tez sa bezpiersiowe i ladnie zakrecaja ziemie, ale nie wiem czy chcialbys takie do kverdzia

kissmy...    57

czy używaliście tych zamienników z gazetki grene? dłuto po 13zł i płoza za 130zł, ja cały czas jadę na zamiennikach (oryginalne kupuje tylko odkładnie i pozostałe drogie i wolniej zużywające się elementy)

Kojak    0

Kupiłem teraz kvernelanda takiego na okrągłej ramie 4x40 i potrzebuję do niego odkładnie. Te co są są bezpiersiowe, ale nie wiem czy dało by radę założyć normalne z piersią, Widziałem takie pługi, które normalnie miały pierś i odkładnię więc to chyba kwestia dokupienia piersi. Dodam, ż epług jest do remontu dwie odkladnie tragiczne jedna kiepściutka i jedna jeszcze w miarę dobra.

soltys48    345

wydaje mi się,że jak byś chciał zakładać te z piersiami to musisz wszystkie wymienić........

Poznaniak    3

Proszę o pomoc- !

Zgiął mi się - wygiety płaskownik przykręcany do Korpusu i łączący go z rama pługa, przeszukałem cały internet i wszedzie tylko czesci robocze do korpusu a elementów konstrukcyjnych nie ma. Nawet nie wiem jak to sie fachowo nazywa , jesli ktoś wie prosze o porad gdzie mógłbym o to pytać

Pług 4-obrotowy vd100

hubertuss    492

Trzeba zgłosić się do dealera tych maszyn. Oni mają katalogi części i napewno będa wiedzieli co i jak. Szukanie gdzieś w necie nie wiele da bo po pierwsze nie kupisz elementu takiej jakości po drugie to się żadko zużywa więc nie opłaca się robić podróbek.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez banan575
      Jaki ciagnik na 5 ha
    • Przez murtek
      Witam szanownych kolegów.
      Z racji faktu, iż zbliża się nieubłaganie kolejny nabór PROW, chciałbym zasięgnąć opinii (TYLKO) użytkowników kilku marek i wersji ciągników rolniczych. Interesują mnie tylko trzy firmy, tj. John Deere, Deutz Fahr oraz ewentualnie Fendt. Mam dylemat również jakiej mocy ciągnik wybrać.

W sumie 120 czy 160 KM i tak będzie raczej ciągnął 4 skibowy pług obrotowy (chyba że się mylę). Skłaniam się raczej do kupna trochę większego ze względu na moją bronę talerzową, która ma nie małe zapotrzebowanie mocy (obecnie współpracuje z Ursusem 1634 i niekiedy brakuje mocy, a raczej tej talerzówki nie sprzedam tak szybko).

Ciągnik ma być z przednim TUZem wraz z obciążnikiem, raczej z resorowaną osią i kabiną. Zastanawiam się również nad TURem.

Co do JD to jaką wersję proponujecie: classic, comfort czy może premium. Jakie są między nimi różnicę (oprócz oczywiście ceny)

Aha jeśli ktoś się orientuje i dostał świeżą ofertę to proszę się nią pochwalić (mam co prawda cennik lecz bodajże z zeszłego roku). Dużo droższy jest JD od DF ?

Dlatego proszę użytkowników tych maszyn o poradę. Proszę również o wypowiedzenie się w sprawie awaryjności, serwisowania, spalania, komfortu jazdy itp.
    • Przez Vroobel
      Witam,
      Mam problem z obrotem, obraca w jedna stronę a w druga tak na 3/4. Siłownik po regeneracji, nowa kostka i uszczelnienie i dalej nie obraca.
    • Przez Rolnik7343
      Witam próbował ktoś poszerzyć takowy pług https://www.olx.pl/oferta/plugi-plug-obrotowy-3-skibowy-kverneland-na-zab-resor-CID757-IDi0MZ9.html#d00aad2275 zeby zabierał 45-50cm na skibe ? Bo wiem ze fabrcznie max w tych pługach jest 40cm ale niestety dla mnie to jest ciut za wąsko szukam pługa zeby zabierał minimum 45cm na skibe te pługi mi "przypasowały" ale niestety jest ten minus ze zabiera max 40cm na skibe i chciałym się dowiedzieć czy jest jakiś sposób żeby go jeszcze poszerzyć o te minimum 5cm ?
    • Przez same110
      Witam
      Stoję przed wielkim.dylematem która z pras wybrać między Kverneland A krone
      Która z maszyn będzie lepszym wyborem .Nie znalazłem.żadnej.opinie o.takowym modelu 6250 Kvernelanda.Jesli ktoś.taki posiada lub sąsiad prosiłbym o kontakt na pw
      Z drugiej.strony Fortima to dawny roundpack sprawdzony ale jednak.Fortima to nie też kropka w kropkę
      Dziękuje za rady
      Pozdrawiam