Zaloguj się, aby obserwować  
bombelwsk

wierzba energetyczna

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
bombelwsk    0

Witam mam pytanie. czy na mojej działce mogę zasadzić sadzonki wierzby? Chcę ją przeznaczyć na użytek energetyczny tzn ogrzewanie domu. czy mogę od razu sadzić czy muszę mieć jakieś pozwolenie

za odpowiedz z góry dziękuje

saherb    34

Nie trzeba żadnych pozwoleń. Pamiętać należy o zachowaniu 3 lub 4 m (dokładnie nie pamiętam) wolnej odległości od sąsiednich działek (podobno taki durny przepis obowiązuje).

grzechot    0

Witam

Tak jak napisał Saherb, odległość od granicy działki sąsiada musi być 4 m.Pozwoleń żadnych nie trzeba.Pozostaje tylko pytanie jaką powierzchnie chcesz zasadzić i jaki masz sprzęt do zbioru.Z tego co się orientuje do zbioru mechanicznego wierzby energetycznej jest tylko 2 sieczkanię w Polsce które dają radę ją kosić.Oczywiście mam tu na myśli większą plantacje nić tylko w ogródku.Kiedyś się tym interesowałem,byłem nawet na Targach i szkoleniach.Moja decyzja padła na Ślazowca Pensylwańskiego.

pozdrawiam

Grzegorz

Wiadomość z agroFakt.pl

bombelwsk    0

mam w planach obsadzić około 40 arów robić wszystko ręcznie do ścinania będe urzywał piły spalinowej

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez aezakmi666
      Witam mam pytanie czy ktoś na forum się tym zajmuje lub wie coś na temat tej uprawy? Czemu pytam ? Rodzice produkują sadzonki warzyw kwiatków potem warzywa i chryzantemy mamy szklarnie z centralnym i 2 tunele z piecami z nadmuchem plus 6 zimnych i chcieli byśmy uderzyć w wrzosy. W okolicy jeszcze nie jest zawalony tym rynek wiec chcemy spróbować . W jaki sposób pozyskuje sie roślimy ? Sa z nasion czy specjalnych szczepek ? Kiedy je się sadzi i jak długo trwa okres wegetacji ? No i oczywiście jak sie na tym wychodzi ? 
    • Przez Dawid_N
      Witam wszystkich, jest to mój pierwszy post na tym forum więc najpierw się przedstawię. Mam na imię Dawid i niewiele wspólnego z rolnictwem, typowy mieszczuch

Jednakże z chęci ucieczki poniekąd z miasta, postanowiłem założyć małą plantację choinek, do celów sprzedaży detalicznej w okresie świątecznym.
      Z racji tego że wiedzę mam bardzo ograniczoną w tym zakresie, zwracam się z pytaniami do bardziej doświadczonych plantatorów.

Ale od początku.

Posiadam w dzierżawie 2,8 ha ziemi rolnej klasy V i VI (pochodzenie mineralne - piaski suche, pH 4-5). Chciałbym na 1 ha roli V założyć plantację świerka kłującego, prawdopodobnie po równo odmiany srebrny, Kaibab, Majestic w ilości w sumie ok 4000 sztuk. Całość chcę ogrodzić siatką leśną z uwagi na bliskość lasu i zwierzynę która mogłaby zniszczyć sadzonki. Czy na takiej ziemi sadzonki 15-30 cm mają szanse w 7-8 lat dorosnąć do 2-2,5 m ? Zaznaczę, że jest to Polska północna, ok 35 km od morza, więc zimy nie są zbyt mroźne, klimat jest dość wilgotny. 
      Działka jest dotychczas regularnie koszonym polem, porośniętym trawami. Czy przed sadzeniem należy takie pole zaorać, ewentualnie nawozić ?
      I ostatnie pytanie, czy do prowadzenia plantacji potrzebuję jakieś zezwolenie, prowadzić działalność gospodarczą (nie jestem rolnikiem) ? Czy wystarczy w roku sprzedażowym "zalegalizować" plantację, otworzyć działalność gospodarczą i sprzedawać z certyfikatem potwierdzającym pochodzenie drzewek z własnej plantacji ?

Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.
    • Przez WhyDuck
      Witam.
      Interesuje mnie założenie szkółki drzewek owocowych. Posiadam odpowiednią wiedzę na temat uprawy i pielęgnacji  (skończyłem szkołę w tym kierunku ) Niestety nurtuje mnie kwestia opłacalności takiego ,, biznesu". Mam około 4.5 ha ziemi z możliwością dzierżawy kolejnych 5 ha. Może ktoś z forumowiczów prowadzi taką działalność i podpowie jak z dochodowością takiej szkółki?
      Będę bardzo zobowiązany za każdą podpowiedź . Pozdrawiam
    • Przez bartek500
      Mam torf w doniczkach p13 ok6000 sztuk, leje na niego wodę dwa razy dziennie po tysiąc litrów od dwóch tygodni i woda nie może przesiaknac więcej jak na 1cm. Nie mam pomysłu co z tym zrobić aby woda wsiakla. Przeszukałem cały internet i nigdzie nie znalazłem pomocy. Co tu można zrobić???
    • Przez kristofer13
      Witam.
      Coś mi żre liście na drzewach owocowych, nawet rzuciło się na jesion. Jest tego tak dużo, że część spada z tego jesionu. Zostawiają "szkielety" z liści. Zauważyłem, że te larwy rozwijają się z liści, gdzie "coś" je tam naniosło zaklejając cały listek. Jak i czym to można zwalczyć?
      Z góry dziękuję za pomoc.

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.