Skocz do zawartości
patryk3512

Problem Sulky DPX Prima

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Sulky
patryk3512    1

Witam zakupiłem niedawno Sulky dpx prima 900 z 2001 roku. Gdy dziś wyjechałem po raz pierwszy na pole zauważyłem ze dziwnie duzo nawozu leci pod rozsiewacz z czego sporo jest takiego skruszonego jakby uderzał w ta osłone co chroni przed dostawaniem sie nawozu na ciagnik. Co to moze byc?? Prosze o pomoc jak najszybciej :(

felek81    2

Witam też mam sulky i sieje bardzo dobrze z Twojego opisu wnioskuję że możesz mieć zamienione talerze lewy z prawym ale same talerze łopatki zostaw po tych stronach co są.widziałem go na allegro na bank masz zamienione talerze Pokombinuj suky ma siać. pozdrawiam

Edytowano przez felek81

patryk3512    1

Dziekuje bardzo felkowi81 jego uwagi były słuszne po zmienie talerzy rozsiewacz sieje Swietnie.Po prostu super. Jestem pełen podziwu dla determinacji i checi pomocy przez felka81.Oby takich ludzi było dużo. Dziekuje raz jeszcze jeestem bardzo wdzieczny :)

Wiadomość z agroFakt.pl

Radosllaw    1

Witam,

podbijam temat, wybaczcie, ale mam podobny problem, a raczej miałem dokładnie taki sam.

Rozsiewacz Sulky sypał głównie między koła, tak samo jak u Patryka, zastosowałem się do rady Felka i sytuacja stała się odwrotna...

Sypie daleko ale między kołami prawie nic nie spada;/

teraz konkrety:

1) rozsiewacz Sulky DPX ale nie wiem co dalej poniżej tabliczka znamionowa:

b2bf5966a7ff893cmed.jpg

2) zakres szerokości oraz talerz:

881112138bf4d85dmed.jpg

zakres jest od 100 do 160, na zdjęciu jest w pozycji 160

3) regulacja szerokosci strumienia spadania granulatu na talerz (nie wiem czy dobrze to nazwałem):

81858a16324150b2med.jpg

chodzi o czarne pokrętło :)

na zdjęciu jest maksymalnie otwarta

Ścieżki mam na 15m, jak mam go ustawić aby rzucał prawidłowo, równomiernie?

proszę o pilną pomoc!!

kotwczapce    26

Temat stary ale intrygujący. Na zdjęcu na bank talerze są zamienione. Uważam że trzeba zamienić talerze i jeśli sypie na środek należy przymocować łopatki pod innym kątem (bardziej dośrodkowo). Jak ktoś napisał: sulky musi siać bdb

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez kaczor94
      Witam.
      Zamierzam kupić rozsiewacz nawozu Rauch AXIS z TELIMAT-EM i systemem QUANTRON-E bez wagi. Jakie są wszystkie funkcje tego systemu?? Warto go kupić z komputerem  czy lepiej w podstawowej wersji??
    • Przez luki8859
      Witam. Mam zamiar zakupić nowy rozsiewacz nawozów. Zastanawiam się nad zakupem Kuhn AXIS 20.2 W, Bogballe L2 Plus oraz Kverneland Exacta CL EW. Proszę o opinie użytkowników tych rozsiewaczy.
    • Przez sosek xu li
      Zauważyłem że przy rozsiewie nawozu na szerokość 12 metrów mam mijak czy mogę to zniwelować poprzez ustawienie łopatek?
    • Przez marcin1975
      Witam , chciałem prosić użytkowników rozsiewacza promar drn 1400 o opinie o tym rozsiewaczu.
    • Przez Zetix
      Cześć!! Mam parę pytań do posiadaczy rozsiewaczy Amazone ZA-U
      1 Punkty smarownicze: Znalazłem tylko dwa. Jeden na początku całej skrzyni rozsiewacza ( jak wałek  WOM, zaznaczone na czarno) a drugi na zębatce z tyłu po której chodzi łańcuch. Czy to są tylko dwa punkty do smarowania, reszta to łożyska kryte?
      2 Czy w tej głównej przekładni (zaznaczonej kolorem czarnym) jest olej i wymienia się go?.
      3 Możliwe jest zdjęcie "zbiornika" żeby wyczyścić dokładnie środkową wnękę od dołu? (kolor niebieski)

Ogólnie jak widzicie mam do roboty troche w rozsiewaczu, ale jest sprawny technicznie a przede wszystkim nie posiada (jeszcze) dziur więc obejdzie się bez spawania

Zastanawiam się czy też nie ściągnąć całego tego mechanizmu rozsiewacza razem z talerzami(kolor żółty) i go jakoś wyczyścić ew wymienić te plastikowe łączenia i po zmieniać łożyska...

Proszę o pomoc i podpowiedź jak się zabrać za renowację tego rozsiewacza