Kamillo0

40-80 KM do tura

Polecane posty

Kamillo0    132

Witam!

Zastanawiam się nad kupnem ciągnika w przedziale mocy 40-80 KM i cenie max 25000 zł ostatecznie 30000 zł do tura. Cena oczywiście obejmuje ciągnik z turem. Wiem, że w tej kwocie ciężko coś sensownego znaleźć ale niestety większej gotówki nie posiadam. Mam Ursusa C-360 który obrabia 20 ha w tym jakieś 11 to łąki i pastwiska i szukam drugiego z turem albo mniejszego jako pomocniczy albo większego jako ciągnik główny. Rozważałem też zakup większego ciągnika bez tura i dokupienia tura do ursusa. Lecz 60-tka nie jest pierwszej młodości i nie wiadomo ile jeszcze posłuży. Szukałem okazji ciągników 4x4 z turem np. MF 675,Mf 275, Zetor 6245/7245/7745 niestety żadnych zadbanych egzemplarzy w tej cenie nie znalazłem. Z ciągników typu 2WD interesują mnie ursus C-360 3p i MF 255. 3p jest według mnie za drogi jak na to co oferuje a 255 jest jeszcze droższy ale bardziej mi się podoba. Znalazłem jeden egzemplarz wyglądający na stan dobry podaję go tutaj: http://otomoto.pl/massey-ferguson-255-A35991.html Lecz mam do niego spory kawałek i zastanawiam się czy wgl opłaca się zaprzątać głowę.

Proszę o doradzenie jaki ciągnik byście mi proponowali i o gotowe oferty ciągników.

Z góry dzięki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pronarek    2

Ja osobiście na 20 ha nie pakowałbym sie w jakiegoś ferdka 3 tłokowego a nie daj boże w 3p za 25000 tys za wiele nie kupisz a ja bym proponował ci mtz fakt ze może nie jest to john deere ale napewno bedzie lepszy niż ferdek bo i w polu coś juz nim zrobisz i turem bedziesz mógł coś podnieść ;)

 

Jako oferte to tak na szybko znalazłe http://allegro.pl/mtz-i1509801734.html za 20 wyrwiesz i jeszcze masz 5 tys na poprawki bo w używanym zawsze się coś znajdzie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian1992    102

Taki większy ciągnik z 4x4 będzie lepszy masz sporo łąk więc ładowacz 3 sekcyjny bardzo sie przyda do zwózki bel, a takim ursusem to daleko nie zajedziesz, mocniejszy ciągnik oczywiście lepszy do tura :)


Nie zezwalam na korzystanie z zamieszczonych przeze mnie obrazków bez mojej wiedzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CaptOOrniC    2

Zastanów się nad Ursusem 912/914 lub Zetorem 8111/8145 - za 25 - 30 tysięcy znajdziesz na pewno jakiś zadbany egzemplarz, a może i uda się trafić na ciągnik z turem. Wg mnie maszyny godne zainteresowania , sam użytkuje 912 na podobnym areale i jest ok, ciągnik na bank lepszy od MF 255 czy sześćdziesiątki , praca nim na bank pójdzie szybciej i wygodniej ( wspomaganie, dość cicha kabina, wygodna skrzynia biegów) i do ładowacza w sam raz ("rama" łącząca silnik z skrzynią biegów) , polecam :)

 

http://www.autogielda.pl/maszyny_rolnicze_ciagniki_ursus_u-912,ciagnik_ursus_u-912,II14HKK4.html przykładowy

Edytowano przez CaptOOrniC

Sprzedam Ursusa 912

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mack    1

Ja tez postawil bym na Belaurusa, poniewaz mój sasiad ma taki sam zestaw ;) i dobrze mu sie nim pracuje. Belaurus to bardzodobry ciagnik, prosty w obsludze i sa tanie czesci do niego, np:

http://moto.allegro.pl/ciagnik-rolniczy-mtz-bialorus-tur-i1497620020.html

 

Najwiekszym plusem jest to, ze ma przedni naped. Dzieki temu praca nim jest latwiejsza :P

 

Tu jeszcze znalazlem cos ciekawego ale nie wiem jak jestz czesciami do niego :o :

http://otomoto.pl/fiat-880-dt-traktor-tur-new-holland-A45686.html

Edytowano przez Mack

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamillo0    132

PROTAJN82SA Ten MTZ jest dość interesujący ale już sprzedany.

Zapomniałem dodać, że szukam tylko z mazowieckiego ponieważ ciągnik lepiej sprawdzić osobiście a naginać kilkaset km nie chcę i nie chcę bawić się w jakiś transport. Osobiście wolałbym coś 4x4 z turem 3 sekcyjnym niestety w tym przedziale tak jak mówicie tylko MTZ-ty w sumie takiego Belaruska mógłbym sobie zafundować ale ojciec marudzi, że z nich cieknie i MTZ-ta nie chce. Bardzo spodobał mi się MF 675 niestety są one dużo droższe. Najlepiej aby cena ciągnika nie przekroczyła 30 tysi tak aby w razie czego (odpukać) zostało na naprawy.

Znalazłem coś takiego choć za drogi to jednak interesujący: http://allegro.pl/ciagnik-massey-ferguson-275-z-turem-4x4-okazja-i1498774205.html Co o nim myślicie? Pierwsze widzę MF 275 i się na nich nie znam ale wygląda kusząco choć jest zniszczony.

A tu znalazłem hit cenowy: http://allegro.pl/fendt-275-sa-ciagnik-i1517985853.html Ciągnik na zdjęciu wygląda jak nowy, do tego z turem z 93 roku i za taka cenę. Nie rozumiem tylko o co chodzi w opisie bo to trochę dwuznaczne. I coś tu musi być dziwnego bo to zbyt tanio. Ale niby przy cenie nie ma, że nie osiągnięto ceny minimalnej więc wychodzi na to, że to jest minimalna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamillo0    132

Niemal robi wielką różnicę :D Tym bardziej, że ursus jest młodszy i droższy a to te same rozwiązania co ten MF. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

heh pomocniczy do c 360, można się uśmiać, mój sąsiad całe życie chorował na zetorka 3 cyl bo byłby pomocniczy do c 360 jak mu mówiłem że lepiej by radził ze wszystkim niż ta c 360 to się śmiał, skończcie z tym wielbieniem c 360 szacunek się należy ale jak dla reliktu przeszłości, sprzedaj c 360 i kup sobie coś z 4x4 około 60km, za 30 kafli nic konkretnego nie ma ale jak dołożysz c 360 to moze coś znajdziesz, a tak właściwie to co Ci tur na 20ha, 11 ha łąk i pastwisk to jest pikuś mocniejszym ciągnikiem najprostszym kolcem na tuz bele moment pozbierasz, jeden dobry koń to podstawa ;) a nie 2 trupy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1565

A tym super wspaniałym kolcem przywieziesz piach ? Zgarniesz błoto ? Załadujesz obornik ? Odśnieżysz podwórko ? weźmiesz owiniętą bele bez rozrywania ?

Co ci z tego kolca skoro tur ma o wiele więcej zastosowan ? A jak ktoś twierdzi że kolec lepszy od tura to niech to zachowa dla siebie, bo ten kto pracował turem wie że żaden super hiper kolec mu nie dorówna

 

Myślisz ze tak łatwo sprzedać c-360 ?

Edytowano przez Ursusc385

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

każdy ma swoje potrzeby, ja mam takie zdanie że wolał bym jeden konkretniejszy ciągnik z 4x4 niż c 360 i 2giego staruszka z turem, bo za tą kase, to można kupić 3p z turem jednosekcyjnym ;) jak już tak się upieracie pozostał bym przy mtz lub c 385 do tura przynajmniej cieżka, ale na mój gust to żadne rozwiązanie, do tych ciągników łatwo znaleźć tani tur ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hadler    0

Ja polecałbym ursusa c 385 lub 912 oraz zetora 7211.Ursusa z turem do 30k spokojnie znajdziesz ;) ale z zetorkiem może być problem.Ogólnie to bardzo dobre maszyny, mają wspomaganie i komfort w kabinie.Spalanie w zetorach 7211 jest porównywalne do c 385.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamillo0    132

Ferdek07 to nic osobistego ale na tym forum nie byłem już z pół roku albo i więcej (w sensie udzielania się w tematach) a Ty dalej masz takie samo spojrzenie na świat. Po pierwsze nie chcę jednego lepszego tylko 2. Jakbym chciał jeden to bym sobie tura dokupił do ursusa i gicior. A praca na dwa to jak dwie głowy. Kolega Ursusc385 mnie wyręczył i powiedział co można zrobić z tym super wspaniałym kolcem. :) Więc zostajemy przy tym, że ursus zostaje i do tego szukam drugiego do tura albo tur do ursusa a inny bez tura. Ogółem mam mieć dwa ciągniki, jeden z turem i jeden bez i tu się pytam czy kupić większy z turem czy mniejszy z turem, czy może kupić większy a tura do ursusa. Oczywiście jeśli nie zależało by mi na posiadaniu dwóch ciągników mógłbym sprzedać obecny, dołożyć i kupić jeden dobry ale kto teraz kupi ursusa? Teraz s młodzi i biorą na dopłaty nowy sprzęt a stary kupuj tylko Ci którzy nie chcą się pchać w dopłaty i pożyczki oraz nie wiedza ile jeszcze będą kontynuować swój prace farmera i nie opyla im się kupować dobrych ciągników (czyli ja) xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piterq1991    30

http://otomoto.pl/john-deere-2140-A49676.html

 

Polecam ciągnik tego typu. Lub jakiś inny model 1640, 2040, 2040s. Sam posiadam ten ostatni z turem i polecam traktor. Posiadają półbieg, który ułatwia jazdę. Bardzo dobry skręt. Jak przy 60'tce co sprawia, że do tura bardzo dobre rozwiązanie. Ciągnik jest mocny, wygodny, komfortowy. Nie spala dużo w porównaniu do zetora. Miałem 7011 i nie ma co go porównywać.

 

Ja mam w kabinie SG2. Ładna tapicerka w środku. Tak wygląda SG2:

http://otomoto.pl/john-deer-2040-A38731.html

 

Ja swój kupiłem za cenę 25tys z turem razem. Trochę go odnowiliśmy i ładnie wygląda teraz. Niedługo zdjęcia postaram się wrzucić.

Można znaleźć bardzo ładne maszyny. Polecam naprawdę!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

Odświeżam :)

A wiec co polecicie do 30tys o mocy 60-80KM moze być wiecej  nie musi mieć tura dokupię rame do tura bo mam MF Herkulera ale za wysoki ciągnik i wszedzie nie wjade :( 

A wiec ciągnik nie musi posiadać kabiny musi mieć przedni napęd wysokość max. 250cm preferowany niższy :)

Czekam na propozycje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal1989    813

Ciekawy ten zetor, mi by się taki do tura przydał.


<p>Ciągnik bogiem, orka nałogiem, paliwo podstawą!</p>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

ciekawe propozucje niby zetor słaba pompa ale znowu części stosunkowo tanie a do IHC CASE to juz raczej inna bajka tylko z drugiej strony widze u mnie we wsi koleś ma IHC i delikatnie mówiąc o nie nie dba a jeżdzą :o tylko ze tak ciągników od groma możliwe ze jak jeden się grzeje to siada na drugi :D

Zetor IHC a moze jakieś inne propozycje ciagnika do 250cm wysokości kabina nie wymagana 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez katopo
      Jaki nowy tani ciągnik polecacie w mocy około 35km?
    • Przez molibden01
      Witajcie.
      Na wstępie chciałbym się przywitać z Wami. Odnoszę się z problemem wyboru traktoru (zaznaczam, że nowego, ponieważ sytuacja na rynku używanych ciągników mnie do tego zmusiła). Stoję przed wyborem modelu. W pierwszej kolejności od czego to się zaczęło to promocja na serię 5D i 4E w Deutz Fahre: 5080d w cenie 158 tys. zł netto.  Traktorem miałem przyjemność jeździć, fajny, zwrotny, nie głupi. Macie jakieś opinie na jego temat bo już jest kilka lat po premierze a w poprzednich postach żadnych opinii z użytkowania.
      Tylko co jak co, ma tylko 3 cylindry i turbo. Dlatego w głowie chodzi, a może wybrać co innego. Myślę o Kubocie serii M4-073. Moc podobna, ale 4 cylindry i wyższa pojemność. Jeżeli znacie obecnie ceny Kuboty (z dilerem w tym wypadku sie jeszcze nie kontaktowalem) lub polecacie inne ciagniki w podobnej mocy to będę wdzięczny za pomoc.
       
      Dodam że ciagnik ma głównie pracować w gospodarstwie przy opryskiwaczu ciąganym z nadmuchem, sadzarką karuzelowa, do jakiś prac pomocniczych ale zapewne czasem i jakiś pług 3 skibowy się zapnie lub mniejszy agregat.
       
      Pozdrawiam serdecznie.
    • Gość murtek
      Przez Gość murtek
      Witam szanownych kolegów.
      Z racji faktu, iż zbliża się nieubłaganie kolejny nabór PROW, chciałbym zasięgnąć opinii (TYLKO) użytkowników kilku marek i wersji ciągników rolniczych. Interesują mnie tylko trzy firmy, tj. John Deere, Deutz Fahr oraz ewentualnie Fendt. Mam dylemat również jakiej mocy ciągnik wybrać.
       
      W sumie 120 czy 160 KM i tak będzie raczej ciągnął 4 skibowy pług obrotowy (chyba że się mylę). Skłaniam się raczej do kupna trochę większego ze względu na moją bronę talerzową, która ma nie małe zapotrzebowanie mocy (obecnie współpracuje z Ursusem 1634 i niekiedy brakuje mocy, a raczej tej talerzówki nie sprzedam tak szybko).
       
      Ciągnik ma być z przednim TUZem wraz z obciążnikiem, raczej z resorowaną osią i kabiną. Zastanawiam się również nad TURem.
       
      Co do JD to jaką wersję proponujecie: classic, comfort czy może premium. Jakie są między nimi różnicę (oprócz oczywiście ceny)
       
      Aha jeśli ktoś się orientuje i dostał świeżą ofertę to proszę się nią pochwalić (mam co prawda cennik lecz bodajże z zeszłego roku). Dużo droższy jest JD od DF ?
       
      Dlatego proszę użytkowników tych maszyn o poradę. Proszę również o wypowiedzenie się w sprawie awaryjności, serwisowania, spalania, komfortu jazdy itp.
    • Przez bortys2001
      Witam. 
      Ktoś się pokusi o porównanie,np Deutz 5080keyline, new Holland T4/t4s
    • Przez Krzyszt0f
      Witam planuje podnieś moc w moim massey ferguson 5445 dyna 4 i teraz pytanie co sądzicie o tym podnoszeniu mocy i czy jest to bezpieczne czy nie za bardzo?
      ciągnik ma niby 90km a chce podnieś tak do 110/115km 
      a i jaka firmę polecacie do podniesienia mocy? 
      -agrotronic
      v-tuning
      -Agroecopower
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj