Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Profil usunięty

Dojarka

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Cześć. Mam zamiar kupić dojarkę na 52 szt. dojnych. Podajcie przykłady dojarek. Ile aparatów? Jaką firmę wybrać??? I jaki baniak oczywiście z góry dzięki:)

Wiadomość z agroFakt.pl

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Tak tak... będą rury mam nadzieje że tak do 70 m z rurami się wyrobie. Dojarka obojętnie jaka nowa czy używana kasy mam skromnie ale się wyrobie. :(

Edytowano przez zetorek1234

Ja polecam delaval z aparatami udojowymi duovac masującymi wymiona i zmniejszającymi podciśnienie po wydojeniu, po skonczonym doju widzisz która krowa już jest zdojona i wtedy podchodzisz do aparatu. Na 52 szt polecam co najmniej 6 aparatów, ja mam u siebie 5 ale obecnie doję 35 szt. Posioadam tą dojarkę od 3 lat i wszystko działa bezawaryjnie, jedynie gumy wymieniam i dolewam olej do pompy. Jestem z niej zadowolony i myślę że gdybym mial kupować drugi raz to wybrałbym delaval. Wykonanie dojarki fachowe, aż chce się doić. Firma solidna a wybierając system masażu i zmniejszonego podciśnienia nie spowodujesz pustodoju co wiąże się ze zmniejszeniem ryzyka zapaleń. Jeden aparat na dzień dzisiejszy kosztuje w granicach 2800 brutto.

Też mam delaval podłączasz krowę a jak mleko się kończy to sama się załącza i ściąga aparat. Na aparacie jest pokazana szybkość doju i chwilową ilość mleka oddanego przez krowę. Na takie stado to z 5 aparatów by się przydało. Ja dojarkę kupiłem przechodzoną a rury nowe. Polecam

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Dzięki... jeszcze jaki baniak tak na oko??? z 2200 co może być czy za mały???

ja oczywiście mówiłem o aparacie zwykłym a nie takim jak napisał kolega ze ściągaczem i licznikiem bo on chyba mówił o elektronicznym to 2x droższy - to tak w celu wyjaśnienia. A co do baniaka to zależy jaką masz wydajnośc w stadzie. 2200 na tyle sztuk to chyba przy mało. Ja na 35 szt. mam obecnie zbiornik 2500l eurotanks z odzyskiem ciepła i płyna regulacją obrotów na wentylatorach. Dziś doję od swoich muciek 1700-1800l, odbiór co 2 dni, ale stado się zwiększa wiec kupiłem większy zbiornik tym bardziej że poszedl na zwrot na modernizację. Zakup zbiornika to inwestycja na pare lub parenaście lat wiec myślę ze warto kupić coś większego. Bierz co najmniej 2500l. Polecam Eurotanks. Już 3 zbiornik mam tej firmy i nigdy żadnej awarii nie miałem.

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Dzięki za podpowiedzi. Zastanawiałem się nad Alfa Laval zbiornikiem. Co powiecie??? I tak prosiłbym tak o podanie na oko ceny dojarki całej z 6 aparatami i baniakiem 2500 l. Dzięki:)

Mój baniak w marcu ubiegłego roku z odzyskiem ciepła 120l kosztował 58000 netto. Dojarka tak jak pisałem aparat jeden o którym mówiłem kosztuje ok 2800 brutto. Cała dojarka to trudno powiedzieć bo musi przyjechać przedstrawiciel i zobaczyć gdzie i jak chcesz montować, policzyć m rur, dobrać pompę itp. Zadzwoń do przedstawiciela żeby sie zorientować cenowo. Cezary Michałowski Specjalista do spraw sprzedaży 500-135-101 - ten koleś u mnie zakładał, możesz zadzwonić i spytać o cenę. Mają też zbiorniki na mleko wiec za jednym zamachem sie dowiesz :)

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@jacekkombajnista wielkie dzięki postaram się w wolnym czasie zadzwonić i pogadać:)

PatrykGY    4

Witam mam pytanie czy w oborze uwiężniowej bez hali udojowej ale z dojarką przewodową na każde stanowisko musi być jeden aparat?

Nie wiem czy dobrze rozumiem ale chodzi ci czy na kazdą krowę musisz mieć jeden aparat? To kolego jak ma 52 szt to by musiał mieć 52 aparaty. Kupujesz tyle ile uważasz że dasz rade obsłużyć i na ile jest wydajna pompa. Jak sie krowa skończy doić odpinasz aparat i przenosisz do następnej.

@zetorek1234 jeszcze jedno - jak będziesz zakładał już tą dojarkę i wytargujesz określoną cenę to ciśnij ich żeby założyli ci kurek przy każdym stanowisku bo standardowo zakładają co 2 ale to jest według mnie niewygodne, ja przycisnąłem go i założył mi na każdym stanowisku, doję krowy po kolei bez omijania i latania po oborze.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez MateuszW1129
      Witam tak jak w tytule chciałbym poznać opinie właścicieli takich obór ponieważ przymierzam się do budowy takiej obory.
      Dziękuje za odpowiedzi 
    • Przez Mateusznow
      Witam,
      Szukam budynku na halę do produkcji pelletu ze słomy myślałem żeby postawić halę łukową stalową ocieplaną pianką natryskową 20x11m z bramą przesuwną. W hali miałbym całą linie troche miejsca na palety z pelletem i wózek widłowy. Czy taka hala wystarczy? A na słomę myślałem postawić niedaleko hale 30x10m bez żadnej bramy, sucha słoma była by w zimę ale w normalne stogi też bym układał. Hala lekka a na niej plandeka. Co myślicie o tym?
    • Przez Artaban
      Cześć! Mam do was sprawę. Chcę stary budynek (schemat na dole) przerobić na oborę dla opasów, i tu moja prośba. Podpowie mi ktoś jak najlepiej to zrobić żeby było jak najmniej roboty z byczkami przy wyrzucaniu obornika, najlepiej turem ale jeśli się nie nie da to będą widły. A może ruszta? Dodam że chcę aby była to obora wolnostanowiskowa.

Proszę nie pomijajcie tego, naprawdę zależy mi na waszych poradach.

Zbieram wszystkie wasze uwagi, piszcie co byście polecili. Pozdrawiam
      Plan.bmp
    • Przez 1994szymon
      Siema!!! Mam dwa silosy bina(30t każdy). Mam zamiar w niedługim czasie dokupić jeszcze jeden (od 45 do 60t). BIN to porządna firma z tradycjami i jestem do niej przekonany jednak ostatnio obejrzałem stronę silosów Michał. Są tam silosy z lejem. To by było dobre rozwiązanie, jednak nie podaje ona ceny(chyba że się dobrze nie przyjrzałem ). Chciałbym się dowiedzieć jak są wykonane, z jakich materiałów (chodzi mi konkretnie o opinie właścicieli bo na stronie mogą sobie pisać co chcą ).

P.S
      Jeżeli chodzi o lej to mi nie robi większej różnicy czy wewn. czy zewn.
    • Przez FajnyMarcus
      Witam chętnie wysłucham jak nie władować się w duże koszty i jak tanio wybudować. Z czego zrezygnować żeby uniknąć kosztów. Po kolei może ktoś coś dodać co się opłaca kupować z czego ściany robić, z czego dach, z czego drzwi itd. Na razie wychodzi mi tak że 1m2 wychodzi:
      cegła pełna 26zł
      pustak 22x25cm 27zł
      suporex 24x59cm 22zł
      suporex 24x39cm 19zł
      pustak żużlowy 24x49cm 20zł

Może znacie inne cenniki materiałów na ściany? Podzielcie się.
      Materiały na garaż i na rozbudowę obory. Z czego można zrobić sufit w oborze? Mamy betonowy ale za nisko jest a można podnieść nawet o 1,5m bo nad tym jest słoma. No i z czego? Na 1m2 może być obciążenia rzędu 500kg max. No nie wiem z czego bo beton ok bo na lata bo się za zbroi, jakąś belkę się zrobi i ok ale nie wyobrażam sobie jak takiej inwestycji bo trzeba tam wrzucić z 25m3 betonu. Obora 7,5mx16m. Nie przeraża mnie koszt bo on rzędu 6,5k spoko. Ale samo lanie przecież steterem (pompą) nie sięgnie do 16m. Jakiś inny pomysł? Sufit musi izolować i żeby się nie skraplała na nim para wodna. PS. nie ma szans bez sufitu bo obora jest pod jednym dachem z duużą stodołą razem ich dach wynosi z grubsza 200m2 a w najwyższym punkcje stodoła ma z 8m na oko.