Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
MATIS

kombajn na 60ha

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
MATIS    0

witam wszystkich jaki kombajn wybrac na moje 60 ha do 60 tys bizon nie wchodzi w gre bo jest za mało wydajny mam jednego i chce go sprzedac wławsnie z tego powodu

Wiadomość z agroFakt.pl

celeronik    4
zetor    3

John Deere 1075 powinienes kupic do 65 tyś gdzies z 85 roku.

pozdro

coolman111    54

Chyba jedynym atutem "forsza" jest jego nizka cena. Mój wuja ma takiego większego z hederem o szer coś ponad 5 m. Ale nigdy nie interesował mnie ten sprzęt. Polecam Ci JD. Na 40ha (wszystko w zbożu i rzepaku) mam JD 970. Wydajność porównywalna do Z056. Mam heder 3,6m. Dla mnie wystarcza, bo na zarobki nie jeżdże. Tobie polecam coś z serii 1000. Może weź troche mniejszego (np. 1065), ale młodszego i w lepszym stanie, aby potem nie było awarii.

MATIS    0

ale do jd sa drogie czesci i to mnie odstrasza tak samo jak od classa MF DF I INNYCH ZACHODNICH KOMBAJMÓW FORSZNIT TEZ NIBY ZACHODNI ALE CZESCI SA PODOBNO TROCHE TANSZE

celeronik    4

Jak chcesz mieć tanie części to weź mało wydajnego bizona. Części nie są aż tak drogie do zachodnich, a jeśli są, to aż tak szybko się nie zużywają, u mnie w JD 975 narazie wymieniane przeze mnie łożyska pasowały polskie, pasy polskie też tanie, chociaż długo nie chodzą, ale wybór nalezy do Ciebie. Ja bym brał jak wyżej pisałem coś z JD serii 10xx.

coolman111    54

No właśnie, jak pisze kolega celeronik- można stosować zamienniki (oczywiście tam gdzie się da). Części na pewno są drogie, ale ja jak coś mam naprawiać to jak najwięcej spolszczam mój sprzęt B).

Czlowieku sluchaj mondrych ludzi. Kup JD z serii 965 , 975 lub 985 albo 1075 1085 nie polecam z tylu wal od wytrzasaczy nie ma podpory i sie wali. A przypominam ze to ma 6 klawiszy. Ale dobra jest LAVERDA mialem model 3350 maly. ALe caly ocynkowany to mozesz stawiac na dworze w zime. Mial jeszcze jakas dodatkowa wialnie ze odwiewalo w srodku wszystkie brudy w zbozu. Tyl podonoszony. A przypominam ze najnowszy cude techniki kombajn FENDT to jest LAVERDA.

Zalezy do jakiej kaski chcesz kupic maszyne ? Jaki hederek ? Zadzwon albo napisz cos Ci znajde:

0-515.533.850 Damian.

coolman111    54

To Fendt przejął Laverdę??? Ogólnie jeśli chdzi o 900tki to wszyskie są dobre. W serii 1000 już zaczyna się troche lepsza elektryka- jakieś czujniki strat itp. A w starych sprzętach to im więcej bajerów tym gorzej, bo w większości to nie działa B).

zetor    3

nikt nikoga nie przejął tylko laverda produkuje pod zamówienie fendta a fendt na tym kase bije.dla porównania:

Bachsteiny są uwazane za najlepsze fortepiany ale nie robili ich sami bo częsc wyprodukowano w polskiej fabryce calisia w kaliszu B)

MATIS    0

czyli jednym słowem polecacie mi jelonka ale czy tylkoa co powiecie o clasie

szczewko    31

Ja polecam jakiegos NH.Cos z serii 80xx (8060 lub 8070)Jak dobrze poszukasz to za te pieniądze z klima kupisz.

MATIS    0

ja rozwazam nad forsznitem 524 masseyem 38 lub classem comandorem co o nich powiecie

doradzcie cos

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować