rafi19731973

Przed sprzedażą bydła

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
MarcinPykuS    68

Dzień wcześniej nie dawać im dużo wody, a rano przed odstawą napoić "do oporu" :D . Może jakieś wysłodki, kiszonki ze śrutem :) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damix    2

U mnie teraz dostaje to co zawsze siano, kiszonki i wody ale kiedyś jak miałem to dawałem ok.3dni przed spędem objadał się kartoflami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stasiek84    2

Zorientowany w temacie człowiek i tak się pozna i najwyżej nie odbierze, zawsze rozbrajali mnie tacy kozacy bo nie odbiera się wtedy cielaka i powstaje problem bo czasem jak ktoś przesadzi to na drugi dzień padają zwierzaki, a jeśli ktoś naprawdę chce napaść to są metody z solą, brukwią czy kartoflami.

Zawsze można utytłać cielaka w błocie, parę kilo mu to doda ;)

Przy sprzedaży na WBC opasanie nie ma sensu a są tacy co mimo tego pasą nie wiadomo po co.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
buhaj1975    0

U mojego wujka dziadek zawsze jak byki biorą przykładowo z rana o 9 to dziadek dosypuje taką dużą garść soli do śrutu. Oni poją wężem do koryta więc byki rano piją i piją ;) A tak pozatym to np. dostają kilka dni przed sprzedażą ziemniaki jak nie ma pastewnych to jadalne :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemo    0

U nas też dawało się ziemniaki i wody do oporu :) Ale od kiedy sprzedajemy na WBC to tak jak kolega @Stasiek84 napisał nie ma to sensu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petes    0

a ja kiedys mialem tak ze gdy odbierali to prawie trafili pod koniec karmienia i byczki jeszcze nie wyjedzone mialy i koleś sie żucał ze wielce nakarmiam zeby wazyly a ze to byly wtedy hf to mialy brzuchy wielkie i on se myslal ze sa tak nakarmione ze ich porozrywa (a dalem im normalnie) i kłuc sie z takim chciał mi odliczyc wiecej ale sie nie dałem więc uwarzajcie na cwaniaków bo odliczac najlepiej by chcieli z głodnego. B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mora    15

Tak, dla handlarza nie ma znaczenia kiedy karmiłeś-swoje chce potrącić. Dziwne, że kiedyś potrącali 5% na okarmienie, wszyscy niby kradli i żyli; a teraz potrafią wołać nawet 9% na krowie-takich cwaniaków na podwórzu już widziałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek1992    145

przepraszam że odkopuje temat, mam pytanie co za preparat sie daje bykom miesiąc przed sprzedażą aby sie wyokrąglił ?


Sprzęt rolniczy Zetor 7211 -U-R-S-U-S- C-360 Władymirec T25A2+tur
Massey Ferguson 186 Anna Z-644
Hesston 5540

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek1992    145

Jeden z użytkowników AF pisał ze daje jakiś preparat czy coś takiego bykom ale nie moge znaleść tego tematu


Sprzęt rolniczy Zetor 7211 -U-R-S-U-S- C-360 Władymirec T25A2+tur
Massey Ferguson 186 Anna Z-644
Hesston 5540

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro321    103

ja sprzedaje na WBC i jak wiem, że przyjadą np. rano to nie daję im nic jeść tylko woda i siano

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
edi25    0

jak najlepiej upasc byki na 2-3 miesiace przed sprzedaza zeby nabraly troche masy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stg    21

Jak sami odwozicie byki to weżcie kanister wody (taki większy) i śrutę z dodatkiem soli, przed skupem dajcie śrutu z solą a jak już będzie im zbyt słono to zalejcie je wodą i prosto na skup.

Trochę kilo wpadnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andr3w    49

jak najlepiej upasc byki na 2-3 miesiace przed sprzedaza zeby nabraly troche masy?

 

Takie posty rozwalają system. Dawaj im bialko przez caly czas opasu to nie bedziesz musial ich poprawiac.

A jak juz tak bardzo chcesz to na te 2 msc mozesz im dawac 20% soi ;) roznice zobaczysz ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mammut1    20

Ja słyszałem o jakby sterydach że daję się do picia a woda jest nie wydalana z organizmu i zostaje w mięśniach ale to jest niebezpieczne przy większej dawce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029
Napisano (edytowany)

Tak jest taki środek ktoś polecał w temacie żywienie trzody czy cena trzody poszukaj linka bio-feed.

Edytowano przez Tomasz78

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mammut1    20

Na kury najlepiej to działa słyszałem 10% więcej masy nawet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kiejdal1
      uciekł byczek. znana jest jego lokalizacja. pozwala do siebie podejść na pewną odległość. poszukuję kogoś ze strzelbą palmera aby można go było oszołomić i schwytać. wszelkie inne sposoby nie dają rezultatu. może ktoś da jakiś kontakt woj. lubelskie 781753154
    • Przez farmer1999
      dzień dobry. w tym roku kukurydza słaba a ceny na pniu powariowały. Czy ktoś tutaj żywił byki samymi kiszonymi wysłodkami + śruta min jęczmienna, rzepakowa i sojowa z dodatkamk + słoma i siano? Jak z przyrostami, czy w 2 lata da rade 800kg?
    • Przez 1kris1
      Jakie macie opinie o cieletach z Miradowa(pomorskie)? Jak z transportem?
    • Przez farmer1999
      Witam. Ilu z Was bawiło się w te słynne startery z holandii..? ja w maju zeszłego roku kupiłem 3 miesięczne odsadki w wadze od 140 do 170kg razem 12 sztuk i w sumie w wieku 21 miesięcy mają zaledwie 600kg a karmione są kukurydzą, śrutą i sianem. Ciekawi mnie tylko jedna rzecz - niby miały być to simentale no i faktycznie białe łby ale na paszporcie jest napisane Europejskie Bydło czerwone co mnie zaciekawiło odrazu jak pocztą przyszły paszporty. Czy to mogą być ukryte byki z Włoch z podrobionym paszportem?
    • Gość
      Przez Gość
      Chciałbym dowiedzieć się czy ktoś miał bydło z Włoch i jak rośnie? Mam byki 8/9miesiecy i mają 200kg, czy to normalne? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj