Polecane posty

witek    2

hej kto z was głeboszuje pola...jaki sprzetem to robicie na jakiej głebokosci co jak czas itp...


2-08-2007 3400gram 52cm to mój Kacperek

12-07-2008 2831gram 43cm to moja Oliwia

2008-04-01 Firma Wit-Rol rozpoczyna działalności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

i daje cos to gleboszowanie??widac efekt?ja chcialem sprobowac tylko dolki bo mam duze gorki i woda splywa i dlugo nie wsiaka-pomoze??


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Gdy u mnie wiosną były już zasiane buraki sąsiad przez miedzę utopił traktor z rozsiewaczem lejek a w lipcu podczas suszy buraczki trzymały się o wiele lepiej na polu głęboszowanym to chyba to coś daje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luk2782    19

ja głeboszowałem 1634 + 3 zeby głebosza głeboszowałem gliny i powiem ci ze wschody były uzo lepsze bo wszystkiego nie zrobiłem i miałem porównanie. poza tym lzej sie ora i nie ma takich skał na ciężkich glebach


Nie ma piękniejszego dzwięku niz ryk 7,1 litrowego Deutza - muzyka dla moich uszu:)

szacunek dla NH ale respekt uznanie i oddanie dla DEUTZ-FAHR-a:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
center    11

To fakt wschody lepsze i burai lepsze:) a woda wsiąka taki sam miałem problem pozatym wszedłem 2 tygodnie wcześniej w pole niż sąsiedzi hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

musze sprobowac!!tylko jeszcze musze wodza przekonac ;)..w jakim terminie robicie?Bo ja w sierpniu sieje gorczyce a w pazdzierniku obornik i orka.


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luk2782    19

ja głeboszowałem w sierpniu moi zdaniem najpierw powinienes zgłeboszowac pozniej wywiezc na to obornik i przyorac lżej sie bedzie orac. i na tym z początkiem wrzesnia zasiac gorczyce i zostawic ja do wiosny na mulcz. aha jeszcze dwie uwago odnośnie głeboszowania. pierwsza: głeboszuj Jesli to możliwe w poprzek pola choc czasami jest tak wasko ze nie opłaca sie. druga : najlepiej głeboszowac nie bezpośrednio pod buraki tylko pod przedplon czyli rok wczesniej. bynajmniej tak twierdza mądrzy z katedry ogólnej uprawy i roli z AR we wrocławiu a sa dobrzy bo udało im sie mnie wykształcic:). jeszcze jedno! jaka głebokość? zastanów sie jak głeboko orałes, poprostu ustaw głebosza 10-15cm głebiej bo tu chodzi o zerwanie podeszwy płużnej. niesztuka głeboszowac na 50 cm wypalic w h.. paliwa i drenaż uszkodzic. nie mówiąc o zapotrzebowaniu mocy tego zabiegu. Nie głeboszuj gleb piaszczystych nie ma to porostu sensu jezeli masz glebe ciezka gliniasta to ma to sens.


Nie ma piękniejszego dzwięku niz ryk 7,1 litrowego Deutza - muzyka dla moich uszu:)

szacunek dla NH ale respekt uznanie i oddanie dla DEUTZ-FAHR-a:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luk2782    19

ja głeboszowałem w sierpniu moi zdaniem najpierw powinienes zgłeboszowac pozniej wywiezc na to obornik i przyorac lżej sie bedzie orac. i na tym z początkiem wrzesnia zasiac gorczyce i zostawic ja do wiosny na mulcz. aha jeszcze dwie uwago odnośnie głeboszowania. pierwsza: głeboszuj Jesli to możliwe w poprzek pola choc czasami jest tak wasko ze nie opłaca sie. druga : najlepiej głeboszowac nie bezpośrednio pod buraki tylko pod przedplon czyli rok wczesniej. bynajmniej tak twierdza mądrzy z katedry ogólnej uprawy i roli z AR we wrocławiu a sa dobrzy bo udało im sie mnie wykształcic:). jeszcze jedno! jaka głebokość? zastanów sie jak głeboko orałes, poprostu ustaw głebosza 10-15cm głebiej bo tu chodzi o zerwanie podeszwy płużnej. niesztuka głeboszowac na 50 cm wypalic w h.. paliwa i drenaż uszkodzic. nie mówiąc o zapotrzebowaniu mocy tego zabiegu. Nie głeboszuj gleb piaszczystych nie ma to porostu sensu jezeli masz glebe ciezka gliniasta to ma to sens.


Nie ma piękniejszego dzwięku niz ryk 7,1 litrowego Deutza - muzyka dla moich uszu:)

szacunek dla NH ale respekt uznanie i oddanie dla DEUTZ-FAHR-a:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ze sie tak przyłczę do tematu... konkretnie kiedy sie głęboszuje? tzn po żniwach? póżniej podorywka? jak to jest? a i jeszcze jedno czy MTZ82 na fabrycznych gumach tzn. wąski przóg dałby rade pociągnąć 3 łapy? no i jeszcze jedno czy przy uprawie zbórz przynosi to jakieś korzyści? może ktoś wie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witek    2

nom po głeboszowaniu zawesze wszytko lepiej wschodzi....3łapy na słabych ziemniach moze tak ale tak na łape to potzreba ok 30km a wiec 3 łapy 90km


2-08-2007 3400gram 52cm to mój Kacperek

12-07-2008 2831gram 43cm to moja Oliwia

2008-04-01 Firma Wit-Rol rozpoczyna działalności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

MTZ82 to na 3 łapy jest za lekki mocy może i wystarczy można wolniej. Najlepiej 1500kg ciągnika na jedną łapę i ponad 30KM oraz przedni napęd to by ładnie szło

Mam MTZ82 i głęboszuję na 3 łapy, ale to jest trochę męczące ręka na podnośniku cały czas by się nie zakopać pracuję na 4 biegu a na glinie to tyko na 2 łapy

Z tego, co wiem najlepiej to robić po żniwach, gdy jest sucho wtedy ziemia pęka i nie maże się najlepiej ukośnie do kierunku orki 20l paliwa na ha może być mało i na wąskich polach dużo kręcenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam taki plan żeby zimą samemu zrobic taki głębosz na 3 łapy... rama to prosta jak cep tylko ewentualnie łapy dokupie bo pewnie z jakiejś duuużo lepszej stali trzeba będzie, myśle że surówka z centrostalu to sie bedzie gięła pod obciążeniem... o a może ktoś wie czy te łapy to z jakiejś hartowanej stali są czy ze zwykłej? a zrobie trójke najwyżej jak bedzie za ciężko to to jedną będę odczepiał he ale z dwoma łapami to juz z kolei MTZ nie ma co robic pewnie...

POZDRO...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wodzu    5

A ile może kosztować jedna łapa do głebosza wraz z mocowaniem do ramy i zabezpieczeniem na bolce?? moze ktoś wie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Pięć lat temu kupiłem w Skierniewicach łapy z mocowaniem i zabezpieczeniem na śrubę M16 400zl za sztukę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luk2782    19

przy głeboszowaniu trzeba liczyc po 40-50 km na ząb 30 km to liczysz na skibe pługa jeszczed zalezy jaka. mtz jest za słaba do 3 zebó zeby to miało sens i robiło dobra roboto to potrzeba przynajmniej 120 np 1224. zużycie paliwa bynajmnie u mnie było ok 30l/ha 1634 + 3zeby na cziezkiej glinie zgadam sie z ANSU po zniwach przed orką najlepiej na suchym bo wtedy gleba peka.


Nie ma piękniejszego dzwięku niz ryk 7,1 litrowego Deutza - muzyka dla moich uszu:)

szacunek dla NH ale respekt uznanie i oddanie dla DEUTZ-FAHR-a:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ha dziś dzwonilem do Grudziądza... pytalem o łapy do głębosza bo w calym Bialymstoku to w sklepach tylko duże oczy robili jak o to pytalem... jedna łapa bez mocowania-460zł, do tego redliczka 114zł... do tego doliczyć stal potrzebną na zrobienie ramy to za tą kasę na allegro kupię trzy-zębowy spokojnie i więcej wolnego czasu bede miał :D ... a może wiecie jaka jeszcze firma produkuje głębosze żeby od nich same łapy kupic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
center    11
Ha dziś dzwonilem do Grudziądza... pytalem o łapy do głębosza bo w calym Bialymstoku to w sklepach tylko duże oczy robili jak o to pytalem... jedna łapa bez mocowania-460zł, do tego redliczka 114zł... do tego doliczyć stal potrzebną na zrobienie ramy to za tą kasę na allegro kupię trzy-zębowy spokojnie i więcej wolnego czasu bede miał :D ... a może wiecie jaka jeszcze firma produkuje głębosze żeby od nich same łapy kupic?

 

Jeśli chodzi o łapy u nas jest taki głębosz zrobiony na całąwiećś:P i do niego łapy były wycinane z takiej grubej blachy ze złomu ale nie pamiętam jaka gruba fakt że potęzna palnikiem to zostało wyknonane a redlice z Resora ale też takieego sporego chyba od ruskiej przyczepy tanio wyszo za łade:D pozdro ale ten głebosz z allegro co ma ramke w V nawet nieźle się prezentuje choć ciekawe jaka stal..

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek    3

mam zamiar  kupić nowego głebosza kret5S uni grudziąc ale niewiem czy 1224 turbo go uciagnie, nowy głebosz taki kosztuje 19tys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4

U mnie ciąga gość 1224  5 zebowego kreta  ale górek nie ma  i wolno jeździ 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Z tego, co wyczytałem powinno się głęboszować na około 40-45cm raz na 3-4 lata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mav    1

ja ciągam 5 łapz kulami melioracyjnymi produkcji  POM Żukowo na głebokosc 65-70cm zabieg myśle co 3 lata, poniewaz mam delikatnie mówiąc góry, jest to masakrycznie kosztowny zabieg. Istny wir w baku ;P  jeszczze nalało mi po zgłeboszowaniu  i orka była tragiczna, tak ze nastepnym razem odrazu po głeboszowaniu oram.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PIOTREK86    0

Jeśli moge coś powiedzec to ja głęboszuje raz do roku pod cebule, dokladnie przed orka na głeboko. w tym roku tez głeboszowałem na zime. Po głęboszu musiałem przejechać kultywatorem bo straszne bryły ziemi pozostały. Głęboszowałem ciądnikiem Lamborghini o mocy ok 110 KM z 3 łapami (ale modelu ciągniczka nie pamiętam) a później juz tylko orka na zime. lepiej woda spływa w głab i gleba jest bajdzier dotleniona!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Janek54321
      Witam. Planuje zakup brony aktywnej z wałem packera 500mm  z siewnikiem nabudowanym. Mam każdy rodzaj gleby piaszczyste 5-6 gdzie sarna się topi w tym piachu, gliny, redziny, iły. Czy packer na wilgotnej ziemi nie będzie się zalepial że trzeba będzie czekać tydzień żeby obeschlo i czy na piachu nie będzie stawał i górki przed sobą robił? Proszę o wyrozumiałość i poradę.
       
    • Przez Młody1997
      Witam. Stoję przed zakupem talerzówki do c 360 3p i zastanawiam się jakie talerze będą lepsze: 6 czy 9 zębowe? przede wszystkim będzie służyć do likwidacji łąk i uprawianiu zaoranych ugorów, czasem może też do likwidacji poplonu lub uprawy ścierniska.
    • Przez adamgaleon
      Witam kupiłem brone talerzowa Bomet 3.15 m muszę wymienić 2 przednie talerze bo są wytarte i pęknięte brona ma ułożenie talerzy w X z tyłu są pełne wielkość 510 z przodu z tego co mierzyłem to od 440 do 510 i nie wiem czy poprzedni posiadacz wymienił skrajne na 460 i się wytarły? Wysokość powinna raczej być taka sama dobrze myślę 🤔z góry dzięki za odpowiedź 
    • Przez kingway
      Witam , mam pytanie czy ma ktoś może namiary na zęby do bron dobrej jakości ? Wiem , że tego jest sporo w necie , ale wolałbym coś sprawdzonego
    • Przez arkady12
      Witam przerabiał ktoś talerzowke famarol 3.2 ciągana z układu x na układ V nie chce tego sprzedawać ale tak męczy z tym robieniem dziur z lewej i z prawej i powstał pomysł obrócenia wałków , ale mówię może ktoś już próbował i da znać czy to zadziałało wgl.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj