Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
pawelrolnik19

mlody rolnik -przekazanie gosp.- program prow

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Witam.panowie pomozcie rada!! dostalem pozytywna decyzje w sprawie mlodego rolnika. ojciec chce przepisac mi gospodarstwo tylko ze jest problem, a mianowicie w 2007 i 2009 moj tata korzystal z modernizacji i otrzymal dofinansowanie biorac na siebie zobowiazania na 5 lat.w tej chwili przepisujac na mnie gospodarstwo powinien przepisac na mnie zobowiazania ale nie wiemy jak powinnnismy postapic wobec armir zebysmy byli wporzadku wobec agencji i zeby bylo wszystko ok.pomocy!!!!!!!!!!!!!!!!!

elemer    9

Składasz podanie do prezesa agencji czy może odpisać Ci część gospodarstwa. Jeśli nie wpłynie to negatywnie na funkcjonowanie gospodarstwa Twojego ojca to wydadzą zgodę. W praktyce to wygląda że np Twój ojciec ma 30pare hektarów to wydadzą zgodę na przepisanie tej minimalnej powierzchni potrzebnej do wzięcia premii.

Andrzej24871    12

Albo kup pare ha a reszte napisz we wniosku że zobowiązujesz się dokupić ileś tam ha i już a z drugiej strony OMG wczas się za to wzieliście :( ja już od chyba miesiąca papierki załatwiam , jeszcze dzisiaj miałem niezłe zaćmienie w starostwie normalnie mnie zatkało bo tak należy się zarejstrować w krusie jako rolnik noto poszedłem to kazali mi przynieść z gminy zaświadczenie o wielkości posiadanego gospodarstwa >pojechałem do gminy , a w gminie mówią że jeszcze papiery nie doszły jeśli chce przyśpieszyć to żebym jechał do geodety do starostwa i żeby poprosić o odpis (jakiś tam do gminy na to zaświadczenie) pojechałem do geodety ten mi powiedział że od notarjusza jeszcze papierów nie ma żeby przyjść za dwa dni powinny być ,ok nie ma sprawy , jestem za dwa dni pytam sie a on mi na to że dalej papierów nie ma i sie pyta czy mam akt notarjalny jak mam to mi zrobi wypis na podstawie tego aktu (ja cały heppy że bede miał ten skubany wypis ) mówie tak mam i mu dałem a on ok proszę przyjść po swietach w poniedziałek (bo to był czwartek) ok niech będzie zachodze dzisiaj bo wczoraj nie dałem rady a on mi na to że odpisu już nie ma facet zabrał i do gminy ma jutro zanieść ;) kurde mówie mu że mi na czasie zależy a on noto zrobi mi ten odpis żebym miał dzisiaj żebym mu dał jeszcze na chwile ten akt co mi oddał zagląda do środka i coś tam mówi o jakiejś miejscowości co niby są te działki hmmm ja gały jak 5 zł co jest mówię że nie tam tylko tu ja sie patrze a to nie ten akt notarjalny!!!!!!!!!!!! Mówię mu że to nie ten akt a on jak to nie ten , normalnie mnie zatkało Cymbały jedne zgubili mi akt notarjalny w starostwie kurde mol zeszukali całe biuro i nie ma omg . jutro przed 11 mam iść do notarjusza i ma mi dać drugi wypis (bo ten co miałem to nie był orginał to byłą kopia tak jakby z potwierdzeniem z pieczątkami tak zwany wypis z aktu notarjalnego bo orginał jest u notarjusza) Wezme to zaświadczenie z gminu do krusu później do facetki z tą rejetsracją z krusu z nr gospodarstwa z arimir z zaświadczeniem o nr konta w banku i heja nach Krakau :D kwote przepisywać (mleczko) wniosek o wypłate kasy na młodego rolnika i składać wniosek na modernizacje , szczęście w nieszczęściu że mieszkam w małopolsce i raczej na 100% mój wniosek przejdzie bo i tak nasze województwo nie wykorzystuje całej puli kasy tak więc problemu być nie powinno bo gdyby nie to to sam nie wiem nie byłoby zbyt różowo .

Wiadomość z agroFakt.pl

elemer    9

Dokładnie jeśli ktoś chce przepisać gospodarstwo i jeszcze złożyć na modernizacje gosp mlecznych to nie ma szans, za mało czasu.

daanny    9

Dokładnie nie ma najmniejszych szans by zdążyć na mgr ja się zaczynam martwić czy to pół roku mi wystarczy na przejęcie gospodarstwa, jak już na samym początku trzy tygodnie muszę czekać za odpisem z ksiąg wieczystych

panowie nie zmieniajcie tematu.ja nie pytalem o zadna modernizacje czy zdaze czy nie tylko pytalem o sprawe przekazania gospodarstwa.

Edytowano przez pawelrolnik19

sebe1033    62

no właśnie idźcie do dyrektora arimr i spytajcie się co należy uczynić byś przejął zobowiązania (bo np zobowiązania ONW przejmuje następca lub poprzednik odaje kasę)

Żadne rady nic nie pomogą tylko osobista wizyta :)

Servio    2

pawelrolnik19 , kolego spróbuje Ci tak na szybkiego opisać jak to wygląda u mnie a więc 6.XII złożyłem pismo, w który napisałem ze ojciec przekazuje mi zobowiązania ze ja się ich podejmuje w celu kontynuowania działalności rolniczej itd ble ble ble. kilka dni przed świętami przyszła mi odezwa no musiałbym luknąć co w niej pisze ale nic sensownego mianowicie sama arimr nie dokońca sie orientowała w tym temacie i podważyła swą odpowiedz, toteż zakomunikowała mi abym czekał na ich odezwę w miedzy czasie mieli skontaktować się z warszawskim ministerstwem rolnictwa, czekam do dziś i jak makiem zasiał. ja mam o tyle gorzej kolego ze chciałbym powiązać premię z modernizacją jednak aby startować muszę posiadać umownie gosp. natomiast na przepisanie ogólnie gosp masz pół roku a z premii o ile mi wiadomo musisz się wywiązać w ciągu 3 lat jednak czy za te parę lat będzie okazja do składania wniosków o pomoc któż to wie. Gdy dostanę odpowiedz od arimr dam Ci znać.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez jaszczur2008
      Witam.
      Mam 23 lata i jestem po szkole zawodowej mechanik pojazdow samochodowych. Aktualnie chodze do szkoly rolniczej (kurs r3).
      Aktualnie jeszcze pracuje jako mechanik. Na krusie nigdy niebylem.
      Rodzice maja gospodarstwo ponad 13ha.
      4ha moga mi przepisac. (Reszta na rodzenstwo)
      Chcialbym wziasc jakies dotacje na rozwoj. (Zakup ziemi lub maszyn)
      Mysle ze jakies 4ha bym znalazl w dzierzawe.
      Z tego co czytalem to mlody rolnik odpada bo bede mial za malo hektarow, modernizacja malych gospodarstw rowniez odpada bonie jestem ba krusie a trzeba byc minimun dwa lata.
      Moze zle wyczytalem, albo jest jakis inny program naktory bym mogl isc.
      Prosze o pomoc
      Pozdrawiam

• Przez Vinci007
      Witam!

Zakładam nowy temat "Inwestycje w gospodarstwach położonych na obszarach Natura 2000  w ramach Prow 2014-2020"
      Na ten temat jest mało wiadomośći w necie, a program rusza już w I kwartale 2017 roku. 
      Każdy niech pisze co wie? Jakie wymagania, na jakie maszyny można dostać itp.

• Przez Angelo
      A co powiecie o tym zapisie: (tekst cytowany z najnowszego projektu)

§ 21
      W 2007 r. o pomoc mogą się ubiegać wyłącznie osoby, o których mowa w § 4.

Czyli:
      § 4
      1. Pomoc przyznaje się osobie fizycznej, która w dniu złożenia wniosku prowadzi działalność rolniczą, jednakże nie dłużej niż 12 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku.

Tak więc, kto nie jest właścicielem gospodarstawa (tzn. przed złożeniem wniosku o MR) to może zapomieć o premii w tym roku!!!
      Co proponujecie robić? Czekać, czy przepisywać gospodarstwo i składać wniosek?
    • Przez karol
      Informuję wszystkich że 15 lutego tego roku (2008) upływa termin dostarczania wniosków o dopłatę do materiału siewnego. Dotyczy to tylko roślin ozimych.

Więcej na stronie Agencji Rynku Rolnego

www.arr.gov.pl

Wniosek
      http://www.arr.gov.pl/data/01593/dms_p1_f2.pdf

Instrukcja
      http://www.arr.gov.pl/data/01593/instrukcja_dms_p1_f2.pdf