Skocz do zawartości

Jaki TUR do john deere 5080m


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam mam w zamiarze kupno john deera 5080m wraz z turem przeglądam forum w tym celu lecz im wiecej czytam tym mam wiekszy mentlik głowie .Może ma ktoś takiego johna czy tez o mocy 80KM ,TUR u mnie chodziłby głównie przy załadunku słomy ,załadunku obornika ,nawozu ,przy sianokiszonce by nie pracował zalezałoby mi tez na tym by ułożyc cztery warstwy bali słomy wiec w miare wysoko by musiał podnosic.Miałem od począdku kupic oryginalnego john deera ale są drogie wiec zastanawiam sie nad polskim turem myslałem o takich firmach jak Metal-Fach bądź Hydramet. I jeszcze jedno ,czy ktos moze wie jak jest z mocowaniami tura jezeli ciągnik ma rame tak jak to jest w john deere z góry dzieki i pozdrawiam

Opublikowano

Polecam tur 6 z pol-mot warfama. Dziś byłem u delera john deere i stały jaski z takimi turami naprawde ładnie sie prezentują.

A bele słomy ułożysz 4 warstwy prawie każdym poprostu 2 ostatnie bele podnosisz jednoczesnie a cena coś nieco ponad 20 tys za ramke z amortyzacja a kolor free. Nie jestem fanem pol-motu ale ten ładowacz pasuje do john deere.

Opublikowano

Mi dealer JD mówił że jeśli chodzi o tura to moja decyzja czy chce orginał czy metal-fach - różnica ceny, może i jakości ale ma chodzić i zakładają sami model ładowacza pasujący do ciągnika i pod kolor ciągnika (zielony).

Opublikowano

KACZOR12 oglądałem na necie je i troche o nich czytałem i piszą ze są stosunkowo lekkie w stosunku do turów innych firm, a jak jest z jego odpinaniem montowany jest na jakies bolce czy jak ?masz u siebie samopoziom i amortyzator drgan ?

Opublikowano

Można śmiało zakładać tura jaki nam się podoba. Jak brałem swoją emke to była możliwość wzięcia jakiegoś polskiego ale zdecydowałem się na JD. 20 a 25 tyś to nie jest duża różnica, tym bardziej że Jd da w standardzie samo poziom, amortyzację, szybko złącze ( jedną wajchą spinasz przewody od hydrauliki i elektryczne i ani kropli oleju) i ogólnie jest dużo lepiej dopracowany od polskich. Sąsiad non stop coś przy swoim w dżojstiku lutuje.

Opublikowano

Dziś troche podzwoniłem i sie troche dowiedziałem o cenach i wyposażeniu

POL-MOT TUR 6 kosztuje netto17,570zł w tym jest samopoziom,stabilizator drgan i euro ramka,za multi złącze trzeba dopłacić 1000zł ,za łyżke 2m 1650zł,krokodyl 1,8m 4760zł

HYDROMETAL

za AT 20 zazyczyli sobie 17,300 netto ,za łyżke 2m 2000zł , za krokodyla 1,8 m 3400zł

za AT 30 trzeba dać 18800 zł netto ,za łyżke 2m 2000zł , za krokodyla 1,8 m 3400zł

za multi złącze 1500zł , obydwie wersje w za tą cene majo samopoziom,stabilizator drgan i euro ramke

porozmawiałem troche z dealerem i powiedział ze dolna rama jest skopiowana z quicka a góra z john deera

jutro zadzwonie do Metal-fach,i do hydramet i co mi zaoferowali

Opublikowano

to prawda jest on podobny do wielu zachodnich turów

 

 

KACZOR12 oglądałem na necie je i troche o nich czytałem i piszą ze są stosunkowo lekkie w stosunku do turów innych firm, a jak jest z jego odpinaniem montowany jest na jakies bolce czy jak ?masz u siebie samopoziom i amortyzator drgan ?

 

zapinanyjest na dwa takie bolce blokujące wyjmujesz je unosisz ładowacz jego siłownikami do góry tymi do wychyłu osprzętu i odjerzdzasz niby proste ale jak go mamy to go jeszcze nie odczepialisimy

a amortyzacja drgani jest bardzo widoczna tylko jak byś zamawiał z ich osprzętem i bysi chciał z euroramką to im dokładnie powiedz bo do nas przywiezili z innym mocowaniem też podobnym ale troche innym tłumaczyli się tym że niebędzie problemu z pożyczaniem osprzętu dla sąsiada

a chwytak to bel też polecam bardzo dobr solidny i nie rwie balotów ten z siłownikiem w sirodku

Możesz też im zasugerowaci żeby ci zamontoowali takie eurozłocza do osprzętu zapinane pod cisinieniem bo latem przy wysokiej temperaturze olej w siłownikach się nagrzewa i wytwarza cisinienie

do krokodyla też nic nie mam

Opublikowano

Sprzęty brałem w kwietniu tj. 5070M i 533 miał być 5080 i 583 tylko że mi agencja ograniczyła ale nie narzekam. ładowacz mnie kosztował 25 tyś a osprzęt brałem wafarmy. Diler mi tak zaproponował. Stwierdził że do ładowacza warto dołożyć i wziąść JD ale jeżeli chodzi o osprzęt to niema sensu. W osprzęcie jak Ci się coś urwie to pospawasz i dziabie a ładowacz jest dużo bardziej skomplikowany i może być problem z naprawą

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Podobna zawartość

    • Przez bellarosa1122
      Witam użytkowników,
      Zastanawiam się nad zakupem ładowacza do Belarusa 952. Poszukałem trochę po OLX, zadzwoniłem do kilku sprzedających, i mam rozstrzał cenowy od 13 tyś za agrosped v-1500 do 18500 za metal technik. Moje pytanie brzmi jak wygląda sprawa z jakością? Cudów nie wymagam, wiadomo, że mówimy tutaj o najtańszych ofertach. Jak wygląda sprawa z pośrednikami? Proszę szanowanych użytkowników o podzielenie się swoimi doświadczeniami.
    • Przez porosdawid000
      szukam opinii o ładowaczu inter-tech, metal-technik sonarol itp budżet do 25tys netto do new Holland t4.65 65km jaka markę byście polecili byłem przekonany do sonarolu ale okazało się że nie ma poziomowania a przy rozładunku palet bardzo dobra sprawa.
    • Przez Arturo1610
      Witam mam problem ze sterowaniem ładowacza mx takim joistickiem. Problem jest taki ze po popchnieciu dźwigni lekko do przodu ładowacz opada tylko pod własnym ciężarem a hydraulika wgl nie daje cisnienia. A gdy docisne go na Maxa do przodu to wtedy idzie ciśnienie ale jak np docisne ładowacz do ziemi aż podniosę przod ciagnika to on nie trzyma tylko jak puszcze joistick to odrazu tak jakby sie luzuje i ciagnik opada. Z tego co wiem to po popchnieciu lekko do przodu powinna działać hydraulika a gdy dam na max do przodu to powinna byc funkcja pływająca a tu jest jakby odwrotnie. Ktoś wie jak to powinno byc? Taki joistick 

    • Przez kaczmi
      Witam wszystkich, mam taki problem z ładowarką którą ostatnio kupiłem, jeśli ładowarka stoi to nie mogę podnosić opuszczać wysuwać ramienia ;/. W biegu działa wszystko normalnie bez problemowo gdy się znowu zatrzymam to po kilku sekundach opuszczania i podnoszenia znowu to samo ładowarka zaczyna się trząść i nie idzie ani podnieść ani opuścić wie ktoś co to może być ????gdzie szukać przyczyny ???
       
       
      Sory nie ten dział nie wiem jak usunąć ;/;/
    • Przez Maikerus
      Witam. W tym roku prawdopodobnie zaczniemy naszą przygodę z kiszonką z kukurydzy. Przydałoby się zatem jakieś narzędzie, które będzie można uwiesić naszemu 4514 na turze i które umożliwi pobranie paszy z pryzmy i przeniesienie jej do obory. Teraz do sedna: Domyślam się, że ogólnie najlepszym wyborem jeśli chodzi o wybieranie QQ jest wycinak do kiszonki, jednak wydaje mi się, że w naszym przypadku będzie to trochę "przerost formy nad treścią". Mamy małe gospodarstwo (~10 ha ziemi, aktualnie 7 krówek, 2 jałówki i 2 cielaki), Ursus na co dzień jest uzbrojony w widły, którymi podgarnia bądź rozwozi się obornik na polu, przewozi się baloty sianokiszonki/słomy albo inne pierdoły, jak np. wyrwane wcześniej, niepotrzebne drzewka , czy palety z materiałem. Słowem: zestaw 4514+widlak jest zawsze w pogotowiu i do wszystkiego. Chwytak zakładany jest tylko przy prasowaniu i owijaniu sianokiszonki no i jakichś precyzyjnych pracach związanych z ustawianiem balotów w stodole. Generalnie jak można się domyślić chodzi o to, że najlepszy byłby taki sprzęt, który tak jak dotychczas pozwoli na wykonywanie wymienionych wyżej prac, plus będzie się "w miarę" nadawał do przewozu kiszonki z kukurydzy. Myślałem nad krokodylem, takim z gęstymi zębami u dołu i dodatkowymi  po bokach, coś jak połączenie tego (boczne zęby):

       
      z tym (gęstość zębów- małe odstępy):

       
      Rozważałem też łyżko krokodyla, ale nie wiem jak w moim przypadku będzie z jego "uniwersalnością"
       
      Proszę zatem gorąco o weryfikację mojego kierunku rozumowania, za każdą pomoc i wszystkie porady będę bardzo wdzięczny
       
      Edit: Coś pokręciłem z nazwą tematu i nie wiem, jak to zmienić : <_<
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v