Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
silva

Piraci

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
silva    18

Niedawno w radiu słyszałem że na jakimś morzu pływają piraci. Co o tym myślicie? Bo wg mnie to nie możliwe by w 21 wieku przy tej technologii miało coś takiego miejsce.

jacus    102

wydaje ci sie,piratow nie brakuje nawet na baltyku niedawno rosyjski statek z "drzewem" ukradli,tylko to drzewo co prawda bylo dlugie i podluzne ale dziwnie w srodku puste i metalowe.

a na oceanie indyjskim piractwo to norma i zawsze jakis milion wpadnie.

Wiadomość z agroFakt.pl

tomi382    98

To nie wiecej jak rok temu było głośno w tv bo na morzu czy oceanie piraci zajęli statek na którym byli Polacy. Widać na morzu czują się bezkarni

MECHANIZATOR    156

silva - zmieniły się czasy i zmieniły się też okręty piratów - nie są to już jak w XVI-XVII wieku drewniane żaglowce ale czesto w miare nowoczesne statni - uzbrojenie się też zmieniło - działa na czarny proch zamieniono na karabiny maszynowe itd - świat idzie do przodu ale zawsze znajdzie się ktoś kto będzie chciał się szybko wzbogacić bez wysiłku

brzozak2    236

nie - sa gorsze, dzis to lodki 5 osobowe z malolatami wyposazonymi w prozaiczne karabiny.

prawo wodne i prawa malych panstw sa tak skonstruowane (Somalia to tylko jedno z wielu), ze piractwo jest mozliwe i bylo od zawsze od kiedy tylko zaczeli ludzie plywac w celu przewozenia towarow.

zlapanych piratow puszcza sie grzecznie do domu, zatapia sie jedynie ich bron, bo procedury, aby dojsc praw przed sadem sa zdecydowanie za dlugie, a nawet jakby doszlo do skazania to nic z tego.

jakis czas temu byl dokument puszczany na discovery o tym zjawisku, a ja mam oprocz tego info od znajomego, ktory plywa do australii i jest pierwszym oficerem, takze jak przyjezdza to zawsze ciekawe opowiesci ze soba przywozi :rolleyes:

brzozak2    236

to jest ogromny problem namierzyc mikro lajbe z banda oprychow wyposazonych tylko w karabiny. poza tym pozostaje kwestia terytorialna, po ktorej statki musza plywac, ale te uzbrojone niekoniecznie.

na oceanach sluza jednostki zwiadowczo-interweniujace, ale jak wiesz maja ograniczona predkosc, a odleglosci sa przeogromne.

aktualnie od jakiegos czasu w mediach swiatowych nie podaje sie informacji zwiazanych z atakami piratow, co nie swiadczy o tym, ze ich nie ma, tylko o tym, ze czym glosniej o nich bylo, tym wieksze mogli żądać okupy.

tak samo przed fala informacji statki byly atakowane przez piratow, to nie jest wielki come back kapitana jacka sparrowa, piractwo bylo jest i bedzie uprawiane, tak samo jak zwykle zlodziejstwo, lichwiarstwo, itp.

StasiekS    72

Tak jak brzozak. Prawo międzynarodowe nie pozwala na statkach transportowych posiadać broni więc marynarze nie mają czym się bronić. Chyba że widelcem z kuchni. Wystarczy podpłynąć pod tankowiec małą drewnianą łódką i z dwoma CKM i statek jest twój. Żaden kapitan czy marynarz nie zaryzykuje swojego zdrowia, życia dla nie swojego towaru. Później opłacany jest okup przez właściciela statku i dalej wracają na morze.

silva    18

To już nawet armaty nie można mieć na statku?

A w piratach z karaibów strzelali ze sztućców :rolleyes:

brzozak2    236

A w piratach z karaibów strzelali ze sztućców :)

heh i z malpy chyba w trzeciej czesci :)

niedlugo kolejna, ale zdaje sie Kiera'y juz nie bedzie :) :lol: :rolleyes:

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez danielhaker
      W związku z prośbą użytkowników założyłem ten temat. Tu możemy rozmawiać o wszystkim i o niczym, aby nie zaśmiecać tematu "ceny mleka"

• Przez jacu
      Witam, jak u Was wygląda z opadami deszczu, bo są miejsca że nie padało już od 2 tyg i nie widać deszczu ,zboża na lekkich ziemiach już schną jak tak dalej będzie to nie będzie po co kombajnem wjeżdzać. Piszcie jak u Was wygląda z opadami ?
    • Przez Lukash3060
      Przekopałem forum ale nic nie znalazłem w podobnym temacie
      A więc, jak myślicie - na co warto teraz postawić z stosunkowo małym kapitałem ( ok. 20tyś zł) ? Co na wsi może być opłacalne ? Mam 30 ha gospodarstwo ale rodzice świetnie sobie radzą bez pomocy i zastanawiam się nad jakąś działalnością. Pracowałem 3 lata w dużym gospodarstwie jako operator a potem jako kierownik, mam wiedzę w temacie upraw i hodowli bydła mlecznego  Rozważyłem już chyba wszystko i nic nie przychodzi mi do głowy  
    • Przez piotr6340
      To są filmy, które pokazują, jak piękne są maszyny  ;D

http://www.youtube.com/watch?v=65M3I0CKFXs

http://www.youtube.com/watch?v=xv8Z0expUjs&NR

http://www.youtube.com/watch?v=qot3JNGqKdQ...related&search=

http://www.youtube.com/watch?v=QTLlvdCnKLs&NR

• Przez kostka_plewa
      Witajcie, 

Słyszałam, że Polagra Premiery to prawie jak Hanover (gdzie na razie jeszcze nie dotarłam:) Dlatego chcemy z narzeczonym się wybrać. Widziałam, że jest możliwość otrzymania dofinansowania dla grup jeśli zbierze się 15 osob. Może ktoś jest chętny na wyjazd?