Zaloguj się, aby obserwować  
jaro

Sonda

Polecane posty

jaro    166

Witam-śnieg pada,siedzę sobie przed TV ,z nudów padam na cysie (kiedyś w TV były dwa programy na których nic nie było a teraz tysiąć pięćset sto dziewięćset i też to samo) no to ściągnąłem sobie SONDĘ (parę odcinków) przegrałem na pendrive ten z kolei do odtwarzacza no i działa-program po 30 latach na głowę bije różne tam Discovery-ogląda ktoś może ten program,może ma ktoś wszystkie odcinki ?-a może zna ktoś coś lepszego ?Jak dobrze pamiętam to ten program emitowano w czwartki o 18.30-czy się mylę ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek1977    1261

Andrzej Kurek i Zdzisław Kamiński czyli SONDA,też to pamiętam,szkoda że dzisiaj nie robi się takich programów.Swego czasu był też taki program w jedynce Pana Niedzickiego "Laboratorium" też był fajny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
binek    374

też pamiętam ten program w szczególności utkwił mi odcinek gdzie prezentowali najnowsze osiągnięcie na tamte czasy płytę CD, tylko że ta płyta miała średnice płyty winylowej. Dzisiaj to trochę śmieszne, ale miniaturyzacja robi swoje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roltech    11

Też pamiętam ten program. http://pl.wikipedia.org/wiki/Sonda_(program_telewizyjny) Oglądało go też wielu kolegów z podstawówki (szkolne lekcje fizyki zostawały daleko w tyle). Musiałem się kłócić o telewizor bo za komuny był jedem (marki Unitra) w domu.

Z Laboratorium też coś pamiętam. http://pl.wikipedia.org/wiki/Laboratorium_(program_telewizyjny) Nie wiedziałem że ten program był emitowany do 2009 roku, widać reklama jako program "edukacyjny", ma większą siłę przebicia. A swoją drogą czy nasza telewizja emituje jeszcze jakieś programy naukowe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029

"Sondę" pamiętam jeszcze na żywo, i te piątkowe szkolne komentarze i dyskusje. To był powiew wielkiego świata,oraz nowinki techniczne zza żelaznej kurtyny. Płyta CD, laser, twardy dysk, miniaturowe kamery i magnetofony, w latach 80 to były naprawdę niezłe newsy. Szokiem była także sama forma programu, nawet dzisiaj ogląda się to z przyjemnością. Potem było "Laboratorium" Nidzickiego, w tej chwili czasami coś błyśnie na którymś z X kanałów, ale to jest jednorazowy przebłysk. Z reguły są to pseudo naukowe programy, traktujące o rzeczach oczywistych. Do konsumpcji telenowel nie potrzeba zresztą zbyt wielkiej wiedzy i inteligencji, a wręcz jest ona nie wskazana. Człowiek inteligentny stara się omijać tego typu gnioty.


"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

powiem tak - SONDA to jeden z najlepszych programów popularnonaukowych jaki powstał w naszym kraju.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj