Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Daro81

Jaki ciągnik wybrac?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Daro81    0

Witam, mam zamiar kupić ciągnik o mocy 60-70 KM będzie pracował na 12 ha, ziemie są głównie średnie, tylko trochę ciężkich. Szukam prostego ciągnika bez nadmiaru elektroniki, który będzie stosunkowo niedrogi w utrzymaniu no i mało awaryjny. Który z tych modeli według Was ma najlepszy stosunek jakość/cena? Zetor Proxima65 F4, New Holland T4020, Farmer F4-7258, John Deere 5070M, Landini Powerfarm 75, Case JX60, dużo tego ale liczę że coś doradzicie. Pozdrawiam

krupekf16    6

Witam jesli moge cos doradzic co do twojich wymagan to najbardziej nasuwa mi sie case jx60 to taki zgrabny oszczedny ciagniczek mysle zeby sie nadal elektroniki zero conowo tez atrakcyjny :) pozdrawiam

Wiadomość z agroFakt.pl

Daro81    0

cena to najlepiej coś tańszego bo na ten areał nie chce wydac nie wiadomo ile:) wypisałem wszystkie ciągniki bo nie orientuje się ile kosztuje np landini ale pewnie sporo więcej, cena to najlepiej tak ok 120 tys. I z tego co patrzyłem to New Holland to bardziej model 5010 ale to jest chyba to samo co case jx60 jeśli się nie mylę:)

AdrianIH    0

Landini Powerfarm 75 Zdecydowanie mały wytrzymały do tura dobra hydraulika i pod maską też nawet dużo

Spidi    0

Ja bym Ci proponował zetora proximę 75 wydaje mi się że jest to ciągnik godny polecenia, nie jest zbytnio skomplikowany ja jestem z niego bardzo zadowolony.

Witam.

Ja bym postawił na JD 5070m i nie należy bać się Chińskich części, ponieważ nawet w mercedesie klasy E produkowanym od 2002 roku można znaleźć części z Chin czy tramwaju (pewnie, dlatego tak się psują zwłaszcza elektronika) to, czemu nie w ciągniku. Seria m miała być tania i jest ludzie to kupują i cieszą się, więc fabryka produkuje i sprzedają i wszystko jest ok. Tak przy okazji można popatrzeć na części związane z elektroniką tam zawsze można przemycić najwięcej chińszczyzny nie mówię, że akurat tak jest. Z tymi normami to nie do końca tak musi być. Przy projektowaniu konstruktor określa, z jakich materiałów ma być cos wykonane, jakie łożyska, z jakich stopów itd. Produkt może wyglądać tak samo a różnić się, jakością użytkownik nie jest w stanie tego stwierdzić w chwili zakupu. Jako przykład podam wtryskiwacze Cr w mercedesie czy bmce będą chodziły długo nawet przy minimalnie gorszym paliwie w fordzie volvo czy renault szlak trafia je szybko nawet przy jednym zatankowaniu gorszego paliwa w fordońskim tdci jak padają przy 200 tys km to norma. W niosek tania maszyna złożona z tańszych często gorszych części.

MgrLukash    114

Hmm a niezastanawiałes się nad Valtrą A72...

Silnik 3TI o mocy 74KM skrzynia 12/12...

Niestety niewiem czy by się zmieściła w 120 000zł...

Ale z tych co podałeś to JD lub Case

Farmera lepiej nieeee :)

kokoman0    59

ja na twoim miejscu zastanowił bym się nad farmtrac-iem 670DT 66KM prosty i oszczędny traktor skrzynia 12/12 wujek urzytkuje 690DT i jest zniego bardzo zadowolony bardziej niż z zetora chociaż na niego też nie nazeka poprostu jego FT ma 88km a pali mniej niż zetor 8441 82km przy takiej samej robocie.

Witam ja z mojej strony polecam ci JX 60,ciągnik tani w utrzymaniu,nie awaryjny,zawsze gotowy do pracy,mało pali i jest zwrotny,noi w kwesti elektroniki nie ma jej prawie wogule więc POLECAM!

zetorki    26

ja bym wybrał zetora z tych wszystkich bo mam dwa i sprawują się świetnie...

zetorek1607    1

ja bym polecił case lub NH TD5020... masz tam skrzynię 12x12, 540/1000WOM, a za dopłatą klime i pneumatykę... ale jak chcesz kupić NH to do końca roku są tańcze o ok 15tys zł, po nowym roku drożeją... ja mam zamówionego NH TD5050 na 11ha za 132tys brutto z bogatym wyposażeniem m.in. klima i pneumatyka, radio, CBM, kogut i wiele innych

Pawel26    2

propozycja jeśli chcesz ciagnik składany w Polsce to masz dwa Farmera i Farmtraca a co do zagranicznych to tera w tej cheili kożystnie mozna kupić case i nh seri td albo zetora reszta tojuz musisz mieć wiećej kasy!!!

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez sslawek456
      Witam jestem tu nowy Stoję przed zakupem głównego ciągnika lecz nie wiem jaki wybrać,w gre wchądza:New holland t5 115 ec,Zetor fortera cl 110,case farmal 115 ewentualnie deutz fahr 5110g.Ceny są bardzo podobne,a jezeli chodzi ojakośc to zwracam się do was co sądzicie o nich ? i jak się sprawują w gospodarstwach ?
    • Przez kopokop
      Witam jaki byście polecili ciągnik do pługa unia atlas 5 skib.Ziemie lekkie .
    • Przez Fugeo
      W najbliższym naborze będę próbował swoich prób w PROW. Chciałbym starać się o dofinansowanie na ciągnik rolniczy do pracy z ładowaczem czołowym, opryskiwaczem, rozsiewaczem nawozów.
      Moje propozycje:
      CASE IH FARMALL C 65/75
      DEUTZ-FAHR AGROLUX 65
      JOHN DEERE 5067E (minus to udźwig tylnego tuza - 1800 kg)
      KUBOTA M6060
      NEW HOLLAND T4.65 UTILITY
      ZETOR MAJOR 60
      I może jeszcze jakiś ursus, ale póki nie słyszałem żadnych sensownych opinii.

Zależy mi na dobrej zwrotności , na jak najlepszym stosunku cena/jakość, niskim spalaniu, jak najmniejszej awaryjności, udźwig tura w granicach 1300-1500 kg.
    • Przez jasikor
      Witam 
      Planuje zakup ciągnika o mocy 140-150 km. Pod uwagę biorę JD 6155 M POWER QUAD ECOSHIFT  oraz MF 7615 DYNA 6 ewentualnie 7614 DYNA 4. Wyposażenie ciągników miałoby być podstawowe wraz z przednim TUZ-EM i WOM-em oraz amortyzacja przedniej osi i kabiny. Chciałbym usłyszeć opinie właścicieli i użytkowników obu modeli, podzielenie się spostrzeżeniami. Chciałbym trochę dowiedzieć się na temat silników AGCO POWER stosowanych w MF - wady i zalety w stosunku do Perkinsa, spalanie, awaryjność. 
      Ceny obu modeli są podobne. proszę o pomoc i podzielenie się swoim doświadczeniem i uwagami. 
    • Przez jacentop
      Witam wszystkich użytkowników forum mam zamiar kupić nowy ciągnik zastanawiam sie nad steyr 4120 albo john deere 6120m co byscie wybrali ,pomocy bo mi głowa już pęka.