Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
maniana

Zbiornik 10m3

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
maniana    6

Witam. To mój pierwszy post na forum.

Niemniej jednak śledzę je od dłuższego czasu.

Ale do sprawy. Muszę zbudować zbiornik ok 10000 - 15000 l. Służyć ma on do podlewania w tunelach foliowych (takowych posiadam 5) ogórków poprzez linie nawadniające. To jest moje dodatkowe źródło dochodów bo z rolnictwa wiadomo jak jest. Chciałbym sobie to zautomatyzować, ale żeby to zrobić muszę mieć ciągle wodę na stanie. Ma ktoś jakieś ciekawe pomysły generalnie nie mam na to zbyt dużego budżetu i nie stać mnie nie na (stalowy lub z tworzywa) zbiornik za 3000zl wzwyż.. Chodzi o jak najmniejszy koszt. Zimą będę miał trochę czasu więc można pokombinować. Może macie jakieś pomysły..? Z góry dzięki.

jaro    165

Gdzie można znaleźć zbiornik 15000 l z tworzywa za 3000 zł ?-szukam czegoś takiego.

maniana    6

To był raczej przykład... No trudno znaleźć ale kiedyś znalazłem w internecie bodajże niecałe 10 m3 oczywiście używany tylko nie pamiętam z jakiego materiału. Nie wiem czy to nie była blacha..? Bynajmniej dochodziły koszty transportu i się nie opłacało.

Wiadomość z agroFakt.pl

pronarek    2

z tego co wiem to najtansze sa zbiorniki na wodę takie profesjonalne czyli konstrukcja z cienkiej blachy i w środku worek z tworzywa sztucznego ja taki posiadam od 5 lat tylko mój ma 150 m3 bo ja mam 2 ha szklarni :D zadzwoń do netafimu poszukaj czegoś używanego ja miałem kiedyś taki zbiornik to był on zrobiony ze starego pieca wco 80

PS

nie chciałbyś kupić sterownika nawadniania sterling ??? jezeli chodzi o folie to ja w swoich też cos takiego mam i działa super a ze wzgledu ze masz jeszcze jeden który pracował przez rok w szklarni i teraz leży nie uzywany to mógłbym ci odsprzedać :D

zbiornik 10 m3 cenna 1530 euro brutto :D ale na pewno sie opłaca :)

ukasz    58

kiedyś widziałem na przetargu agencji mienia wojskowego czy jak tam się to zwało, zbiorniki na paliwo z gumy 25m3 za coś koło 300 pln wywoławcza była za ile poszły nie wiem. Zbiorniki były nowe więc nie było by problemu z domyciem. Pomijając to rozwiązanie najtaniej będzie wybetonować zbiornik podziemny

sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln
Lokalizacja Zachodniopomorskie

maniana    6

PS

nie chciałbyś kupić sterownika nawadniania sterling ??? jezeli chodzi o folie to ja w swoich też cos takiego mam i działa super a ze wzgledu ze masz jeszcze jeden który pracował przez rok w szklarni i teraz leży nie uzywany to mógłbym ci odsprzedać :D

zbiornik 10 m3 cenna 1530 euro brutto :D ale na pewno sie opłaca :D

co do sterownika to na razie zastanawiam się nad zbiornikiem więc dzięki.. Muszę stopniowo to modernizować budżet nie pozwala inaczej.

Gotowe zbiorniki to też nie dla mnie, chyba że jakaś okazja. Tuneliki nie przynoszą aż takich dochodów żeby ładować w nie tyle pieniędzy. Wolę coś z "metody młotek przecinak"xD

darek1972    51

Najtaniej to wykopać dół w ziemi, wyłożyć folią i ogrodzić. Można zrobić to na zasadzie worka aby śmieci(liści) nie nawpadało . Woda ma być czysta czy coś będziesz do niej dodawał?

maniana    6

Woda ma być czysta czy coś będziesz do niej dodawał?

Oczywiście będę dodawał nawozy. Troszkę to prymitywne ale być może skuteczne.

becia    0

z tego co wiem to najtansze sa zbiorniki na wodę takie profesjonalne czyli konstrukcja z cienkiej blachy i w środku worek z tworzywa sztucznego ja taki posiadam od 5 lat tylko mój ma 150 m3 bo ja mam 2 ha szklarni :D zadzwoń do netafimu poszukaj czegoś używanego ja miałem kiedyś taki zbiornik to był on zrobiony ze starego pieca wco 80

PS

nie chciałbyś kupić sterownika nawadniania sterling ??? jezeli chodzi o folie to ja w swoich też cos takiego mam i działa super a ze wzgledu ze masz jeszcze jeden który pracował przez rok w szklarni i teraz leży nie uzywany to mógłbym ci odsprzedać :)

zbiornik 10 m3 cenna 1530 euro brutto ;) ale na pewno sie opłaca ;)

z tego co wiem to najtansze sa zbiorniki na wodę takie profesjonalne czyli konstrukcja z cienkiej blachy i w środku worek z tworzywa sztucznego ja taki posiadam od 5 lat tylko mój ma 150 m3 bo ja mam 2 ha szklarni ;) zadzwoń do netafimu poszukaj czegoś używanego ja miałem kiedyś taki zbiornik to był on zrobiony ze starego pieca wco 80

PS

nie chciałbyś kupić sterownika nawadniania sterling ??? jezeli chodzi o folie to ja w swoich też cos takiego mam i działa super a ze wzgledu ze masz jeszcze jeden który pracował przez rok w szklarni i teraz leży nie uzywany to mógłbym ci odsprzedać ;)

zbiornik 10 m3 cenna 1530 euro brutto ;) ale na pewno sie opłaca ;)

Witam!!!

Jestem zainteresowany kupnem sterownika sterling 8 sekcyjny może być większy , używany w rozsądnej cenie

pronarek    2

mój nr gg 9116940 prosze sie odezwać to wyślę zdjęcia :) co prawda we wtorek ma ktoś po niego przyjachać ale nie wiem czy sie z nim dogadam bo facet cos krecił przez telefon :D

Grześ    3

Popytaj po stacjach albo złomach bo do końca roku muszą być założone zbiorniki 2-u warstwowe.

The Truth Is Out There

kiedyś widziałem na przetargu agencji mienia wojskowego czy jak tam się to zwało, zbiorniki na paliwo z gumy 25m3 za coś koło 300 pln wywoławcza była za ile poszły nie wiem. Zbiorniki były nowe więc nie było by problemu z domyciem. Pomijając to rozwiązanie najtaniej będzie wybetonować zbiornik podziemny

Kolega taki kupił za 1000zl ale od pośrednika, guma gruba ale za to bardzo ciężki ok500kg, zawory musiał założyć bo były tylko płytki antyzwrotne

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez Pajej
      czy ktos przerabiał, jak wzmocnić ramę? Musze cos wykombinowac bo zakład zmienia linie i bedzie tylko kosz przyjęciowy, na bok nie wysypie marchwi
    • Przez fliegl
      Jaki jest kod RAL lub nazwa tego koloru?

• Przez wlatcakomaruf
      Witam, chciałbym podzielić się z wami etapami budowy wyciągarki leśnej na własny użytek do ciągnika Wladimirec T-25. Ostatnimi czasy dużo czasu spędziliśmy w lesie na wyrobie drewna na zimę. Większość czasu było to obczesywanie i wynoszenie lub ręczne wyciąganie drewna do najbliższej ścieżki, drogi. Kosztowało to nas na prawdę sporo wysiłku a i tak z niektórych części lasu drewno nie zostało wyrobione, ponieważ ręcznie nie było sensu tak daleko ciągać a ciągnikiem nie było dojazdu. Dodam, że drewno nie miało wielkich średnic, jakieś 15cm, sporadycznie 20-25. Z młodnika wyciągaliśmy na drogę, tam robiliśmy stosy, a dalej ciągnikiem na pompie (miałem specjalnie przygotowaną do tego belkę, do której zaczepiałem łańcuchy http://www.agrofoto....mi-na-lancuchy/ ), krótko zapięte drewno niestety waliło po kołach. Postanowiliśmy na następną taką robotę zbudować wyciągarkę.
      Pierwsze co- wycieczka na złomowisko: https://plus.google....152468745215753 Taką wciągareczkę udało się nam zakupić. Nie jest to przekładnia ślimakowa, ale na własne potrzeby wystarczająca w zupełności. Musiałem tylko przerobić napęd z koła pasowego na WOM, od znajomego dostałem kawałek wałka https://plus.google....152468745215753 , który wyrównałem i dorobiłem do niego tulejkę https://plus.google....152468745215753 , za pomocą której założyłem WOM na wał od napędu wciągarki https://plus.google....152468745215753 . Wałek został ułożyskowany łożyskiem samonastawnym.
      Później przyszła kolej na konstrukcję całej ramy, na której miała być zamontowana wciągarka https://plus.google....152468745215753 . Tutaj także zostały wykorzystane ceowniki ze złomu. Musiałem trochę pokombinować, ponieważ nie chciałem aby podnoszenie, czy też opuszczanie uniemożliwiły pracę wałka odbioru mocy. Musiałem po prostu optymalnie dopasować wysokość wałka wciągarki do zakresu ruchu ramion podnośnika.
      Następnie przyszła kolej na "wymyślenie" rolki na linę, początkowo miały być 2 poziomo i 2 pionowo, ostatecznie wytoczyłem rolkę na linę https://plus.google....468745215753��i zamocowana została na tulei ruchomej, oba sworznie fi 20mm https://plus.google....152468745215753 .
      Później doszedł zaczep, wzmocnienia, osłona operatora, uchwyt na breszkę, łańcuchy.. https://plus.google....152468745215753
      Mając na uwadze cały czas, że jest to przekładnia zębata a nie ślimakowa byłem pewien, że lina sama będzie się lekko rozwijać, niestety po wstępnym nawinięciu liny okazało się, że człowiek nie ma na tyle siły i ochoty, żeby szarpać się z rozwijaniem. Przerobiliśmy więc połączenie wpustowe bębna liny z kołem zębatym na połączenie za pomocą kłów. https://plus.google....152468745215753 Gdy lina nie jest naprężona, kliny bardzo łatwo można wyjąć czy też włożyć.
      Biorąc pod uwagę, że ramiona Władka nie są zbyt masywne, nie nastawiam się na mygłowanie, a ewentualne delikatne dopchanie, poprawienie kłód.
      Całość jest jeszcze nieskończona, będzie z tyłu płyta, krata osłony zostanie wyłożona siatką, zaczep dostanie sworzeń z kulą, całość planuję pomalować na kolor pomarańczowy farbą chlorokauczukową.
      Teraz trochę danych:
      - szerokość ok 55cm;
      - długość ok 70cm
      - przełożenie 18,5:1 co daje przy prędkości wałka 540/min daje mi prędkość zwijania liny ok 10,2m/min ~ 17cm/sek a przy obrotach silnika nieco ponad 1000 i prędkości WOMu ok 340/min uzyskam 6,7m/min ~ 11cm/sek
      - wagi nie znam, ale jak skończę to zważę całość.
      PS nie wiem czy zdjęcia będą działać więc podaję link:
      https://plus.google....152468745215753
      Pozdrawiam i oczekuję licznych wypowiedzi.
      25.11.2013r.
      Dzisiaj ukończyłem budowę wyciągarki, zakupiłem farbę, ale z malowaniem poczekam chyba do wiosny.
      Pozdrawiam.
    • Przez Szejf218
      Witam mam taki problem ponieważ chciałbym zrobił luparka a mam tylko silnik 5.5 kw 1400obr. I nie wiem jaka pompę rozdzielacz i siłownik wybrać. Klocki chciałbym lupac o długości około 52cm. Dzięki i proszę o odpowiedz
    • Przez NABUCH
      Witajcie .
      Dokładamy z tatą silnik do naszej wialni . Mam pytanko ile macie obrotó na napędzię wentylatora? Tak sobie przeliczyłem że powinno być ok 130 obr / min Ktoś może potwierdzić. Mam silniczek 1400 obr /min 0.8 kW orginalnie z kołem 9 cm .Złożyliśmy to z kołem od roweru 24 cale ale obr są chyba zbyt duże bo wialnią dosyć mocno rzuca zwłaszcza górnymi sitami . Z czego można jeszcze wyciągnąć /ew zrobić koło pasowe o przyzwoitym rozmiarze. Pozdrawiam Wojtek