Skocz do zawartości
Lexion580

Claas Avero&Fendt 5180&JD 1470

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Claas
Lexion580    0

Witam wszystkich.

Są podobne tematy ale widze ze sporo osób ma dokładnie ten problem co ja. Mam mało hektarów pod kose (50) i nie wiem na który z tych 3 kombajnów sie zdecydować, czas upływa a ustaliłem że do końca miesiąca wybiore.

Claas Avero 345tys netto z hederem 4,3m bez wózka i stołu z wyposażenia dodatkowego ma szersze opony i contur (kopiowanie terenu). Jest mniejszy od pozostałych ale mi w zupełności wystarczy, ma dobrą opinie, sprawdzony, mały spadek w cenie i siatke od wentylatora która zachodzi plewami a najwiekszym minusem jest cena bo dosyć ze mniejszy to jeszcze dużo droższy.

Fendt 5180 320tys netto heder 4,8m i do tego wózek, wyposażenie standart. Najwiekszy chyba z tej trójki, wszyscy wiemy ze z Fendtem to on ma mało wspólnego. Wada jest cofanie przenośnika (mechaniczne). Kombajn nie sprawdzony, rynek ich chyba najlepiej nie oszacował bo używane raczej tanie ale w zakupie też jest ciekawą propozycją z powodu ceny.

JD CWS 1470 310tys netto heder 4,8 (316) też z wózkiem i wyposażenie standart. Marka bdb ale opinie już srednie, przedstawiciele mówią że wszystko co było złe w 1450 jest zmienione i problemów już nie bedzie ale czy można im wierzyć? Kombajn jest wyprodukowany w Brazylii i statkiem płynie przez Ocean przez co ma do czynienia z solą a póżniej problemy z elektroniką (czego efektem sa spalenia), problemy też były z układem hydrauliki ale z drugiej strony czy taka firma jak JD pozwoliła by sobie zeby wypścić zły kombajn?? Cena używanych leci na łeb, na szyje xD

Do wszystkich kombajnów pierwszy przegląd w cenie. Panowie co mam zrobić który według Was jest najrozsądniejszym wyborem?? Claas ma jeszcze ten plus ze gdy dam zadatek to jest cena gwarantowana w zł a przy Fendtcie i JD w euro. Licze na Wasza pomoc i dobre argumenty.

Dzieki wszystkim. W żniwa bedą zdjecia i raport z pracy;)

M4t3usz    30

Mi sie podoba avero...

Edytowano przez robertbara
Brak uzasadnienia

Wiadomość z agroFakt.pl

PiotrKujPom    0

ja bym proponował kombajn deutz-fahr serii 54. moim zdaniem zaj*bisty sprzęt. Mój wuja ma go od tego sezonu i to jest niesamowite jak ten sprzęt łyka zboże. Wielkością a może raczej parametrami porównują go do tucan0 320 ale nie wiedzą co czynią(widziałem pole po tucu i po df nie do porównania)

najlepszy heder 3,5m (bo dokładnie teraz nie pamiętam jaki to numer kombajnu ale chyba 5485cośtam) bez żadnego wózka bo za drogo chcieli(chyba 10tys). Kombajn godny uwagi.

krzysiek11    3

A nie zastanawiałeś się nad Deutz Fahrem? Rok temu mieliśmy podobny dylemat, i jednak Avero odpadł (nie z powodu ceny) i kupiliśy DF. Po roku użytkowania jesteśmy zadowoleni, wykosiliśmy ok 60ha nawet nie wiadomo kiedy ;) Poprzednim kombajnem był bizon więc różnica ogromna...

maxiben    14

tez pol roku temu sie zastanawialem glownie nad df 5485 ht i avero wybor - avero 98 godzin ok 150 ha wykoszone dobra maszyna i jak na swoje gabaryty dosc wydajna dzieki APS

Lexion580    0

został tydzień a ja dalej nie wiem. Dlaczego DF? Jakie argumenty? patrzyłem na niego wczesniej ale jakoś nie wpadł mi w oko, może ktoś powiedzieć coś wiecej o Avero bo nigdy go w pracy nie widziałem

krzysiek11    3

To zależy jakie cechy kombajnu są dla ciebie istotne. My go wzięliśmy ponieważ jest w miarę prosty w obsłudze, nie jest nafaszerowany elektroniką, lecz to nie sprawia, że jest archaiczny. Wydaje mi się, że jakiego kombajnu byś nie kupił to i tak każdy powinien ci dobrze służyć, bo nowe to jednak nowe.

Lexion580    0

doszło da zamówienia Fendy 5180:) bedzie po nowym roku...Claas strasznie drogi jak na swoją wydajność a JD ma średnią opinie używane CWS też bardzo spadaja w cenie co według mnie nic dobrego nie wróży a Fendt mi sie podobał i dla mnie miał najmniej minusów.

Mam teraz tylko problem jaki stół do niego wybrać, wiem że na zachodni mnie nie stać bedzie:

rolmako z napedem kos bocznych mechanicznym za 13tys albo

rolmako z napedem kos bocznych hydraulicznym za 20 tys i nie wiem czy warto dołożyć?

Tc56    3

A nie możesz kupić kos z napędem elektrycznym to taki kompromis pomiędzy dwiema twoimi propozycjami.

Rogeryk    0

Zdecydowanie mechaniczny lub hydrauliczny, w tym roku jak kosiłem z elektrycznymi kosami Rolmako to mi kable się paliły przy zanieczyszczonym rzepaku lub po rosie :D

karol19    7

na taki areał polecam new hollanda TC 5050, maszyna tańsza od wymienionych przez Ciebie a o porównywalnej wydajności do claasa zvero i deytz fahra 5485, a ten john deere to za duzy jak na 50 ha

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez jarku98
      Witam
      Stoję przed wyborem kombajnu głównie na usługi . Kombajny mają podobną cenę i wydajność. kombajn będzie brany na różnicowanie i muszę zmienić wnisek z siewnika na kombajn i dlatego muszę wybrać markę , a kombajn będzie zamawiany dopiero po żniwach .Co byście polecili chodzi mi głównie o wytrzymałość , spalanie , wygodę pracy i wartość przy odsprzedaży ?
    • Przez lukkii
      Witam

Planuje kupno nowego kombajnu. Najlepiej John Deere'a z uniwersalnym klepiskiem (czy to dodatkowa opcja? którą można dokupić do każdego Johna?) żeby nie trzeba było zakładać przesłon na będen tylko przystawke przypiać i jazda ponieważ sieje tylko 40 h kukurydzy. Znajomy ma John Deer'a 9540i i nic nie zmienia tylko przystawke przypina i tyle. Ale na takiego mnie nie stać Myślalem Nad 2056 coś z niezadużym hedrem tak do 4.8 i oczywiscie nie za drogiego.

Pozdrawiam
    • Przez janusztracz73
      witam mam w planach zakupić kombajn New Holland clayson 140 chciałbym o nim uzyskać informacje. Jaki mogę jeszcze brać pod uwagę link do new hollanda  http://olx.pl/oferta/kombajn-zbozowy-new-holland-CID757-IDgoR1H.html#90ca18e46b
    • Przez EKO-ENERGIA
      Witam koleżanki i kolegów
      Zakładam nowy temat po przeczytaniu wszelakich podobnych, odnośnie porównywania marek czy wielkości areału do skoszenia, ale żaden wątek nie wyczerpuje mojego problemu z wyborem, w szczególności iż sporo pozmieniało się w modelach.

Poszukuje nowego kombajnu do gospodarstwa, praktycznie bez usług (nie chce bawić się w to, z uwagi generalnie na brak czasu a i koszenie po 300 zł ha nie robi jakiejś znaczącej opłacalności).
      Kombajn będzie pracował na ok 150 ha, trochę rzepaku, zboża głównie żyto i pszenżyto, oraz strączkowe. (w wielu kawałkach, sporo przejazdów)
      wydajności ok 4-6 ton, z uwagi na bardzo słabe lekkie ziemie, bez szału 10 ton u mnie się nie trafia, 7 to max z hybrydy.
      równo, bez żadnych gór, pagórków itp
      żniwa zaczynam ok 20 lipca, rzepak potem ok 25 lipca, zboże
      więc mam ok 3/4 tygodni na zbiór, stąd wybór raczej najmniejszych przedstawicieli różnych marek,

Pod uwagę biorę głównie 4 kombajny, a może coś jeszcze, co mi umknęło
      Claas Avero 240, Fendt 5185, JD w 330 (oraz Sampo Coma 8), NH TC 5.70
      wszystkie mają być wyposażone w wózek i stół do rzepaku

może po kolei o każdej z marek, kolejność przypadkowa,

Claas Avero 240
      Kombajn o mocnym silniku Perkinsa 205 km
      młocarnia 106 cm szerokość - 4 wytrząsacze
      dodatkowy bęben wstępny APS zwiększający wydajność,
      mała, warta budowa, wygodna kabina, fajnie wykonana, niezły lakier blach
      zbiornik 5600
      Heder 4,3 metra,

cena ok 460 tyś netto

Fendt 5185
      Kombajn o 4 cylindrowym silniku, AGCO 176 km ( gdyby nie te 4 gary, a może to stereotyp???
      młocarnia 134 cm szerokość 5 wytrząsaczy
      młocarnia konwencjonalna (bęben + odrzutnik)
      duża maszyna, na ocynkowanym nadwoziu, nowa kabina podobno bez wajch (nie wiem nie widziałem)
      zbiornik 5200
      Heder 4,2
      Konstrukcja włoskiej Lawerdy, czy to plus czy minus???

cena ok 100 tyś euro (czekam na konkretną ofertę) ale to daje dziś ok 450 tyś zł

JD w 330 (oraz Sampo Coma 8)
      Jeździłem nim jeden sezon, nawet fajny ale to nie JD tylko fińskie Sampo, można wybrać żółty kolor w Gravicie
      silnik 207 km
      młocarnia 111 cm szerokość 5 wytrząsaczy, ale małych, niewiele więcej niż Claas
      dodatkowy bęben wstępny PTC zwiększający wydajność,
      mała kompaktowa budowa, fajna wygodna kabina,
      zbiornik 5200l
      heder 4,2 lub 4,5 m

cena ok 400 tyś zł

NH TC 5.70
      silnik NEF 170 km
      młocarnia 130 cm szerokość 5 wytrząsaczy - bez retroseparatora
      duża konstrukcja, 5 klawiszy, kabina, jakoś nie wiem czemu ale nie rozwala mnie
      zbiornik 5200
      heder 4,57

cena ok 420-440 tyś

Uważam że przedstawione kombajny osiągną podobna wydajność ha czy ton na godzinę pracy.
      mam nim do skoszenia 150 ha co daje mi ok 10/12 dni pracy żniwnych, (150 to niby dużo na taki kombajn, ale nie za dużo)
      odbiór na 2 duże przyczepy powoduje że kombajn cały dzień nie czeka na przyczepy tylko kosi, stąd wydajność max 20 ha na dzień
      średnio 12-15 ha dziennie.

czy użytkujecie takie maszyny, możecie coś powiedzieć o nich, jakieś własne uwagi przemyślenia.
      Mnie już głowa boli od tego wyboru, z góry dziękuje za każdą pomoc i wszelakie opinie.

• Przez Rol_C-330M
      Chciałbym się dowiedzieć z waszych opinii, doświadczeń jaki kombajnik będzie lepszy lub jakiś inny