michal1996125

Owce [połączone]

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Zamierzam założyć hobbystyczną hodowlę owiec, interesują mnie aspekty prawne. Czy owce tak jak krowy muszą mieć takie klipsy na uchu?

Posiadam 1h łaki możliwość załatwiemnia większej ilości siana. Czy o wystarczy dla 2 owiec? W owies sam się mogę zopatrzyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zenekbizon    6

1 ha z pewnością wystarczy a co do kolczyków no też powinny mieć ale jakbyś tego nigdzie niepodława do rejestrów itp. to by się bez obeszło;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zenekbizon    6

Ja tam nie wiem jak z owcami ale musisz mieć chyba też na owce nr gospodarstwa zresztą co ci będę gadał idź do agencji i ci powiedzą wszystko ale po co ci te kolczyki co z tymi owcami będziesz robił jak dla hobby i nie będziesz tam sprzedał itp to nic nie zgłaszaj tylko chowaj i po sprawie :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuzaj63    45

Witam. Czy możecie powiedzieć jaka jest u Was cena jagniąt na export?

U mnie tzn.woj. opolskie -sprzedaż przez Związek Hodowców:

od 17do 22kg - 9.1+vat

od 23 do 30 kg - 8.00 + vat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek88    2

W wielkopolsce od 17-22 9.30 + vat

A wiecie może dlaczego mi jagnięta przestają chodzić??? Od czego to może być? Do jedzenia dostają jęczmień, wysłodki i buraki pastewne. Za duża wilgotność w owczarni, czy zbyt zimna pasza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuzaj63    45

A może brak selenu i witaminy E

Wysłodki suche ?

My dajemy w tym roku jęczmień + pszenica+soja+kukurydza+ovisan do tego kiszonka z kuku i siano i "odpukać jest dobrze" ;)

Bartek -sprzedajecie przez Związek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek88    2

Dajemy mokre wysłodki, ale nie są w żadnym miejscu popsute. Dostają jeszcze lucernę, siano i słomę jęczmienną. Może rzeczywiście brak im witamin, bo im ich nie dajemy :/ Dopóki była zielonka to nic im nie było, a od jakiegoś miesiąca kilka małych przestało chodzić i to te największe sztuki :/ Już od dwóch lat nie sprzedajemy związkom. Aha tamta cena, to nie cena związków tylko firmy Trans-handel(chyba tak się nazywają) bo dzwonili do nas że chcą kupić jagnięta i taką cenę podali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hodowlaniec    0

Radzę poszukać porady u jakiegoś specjalisty - takie leczenie na podstawie informacji z sieci może się źle skończyć - a szkoda zwierzaków i pieniędzy. A co do tych 2 owiec, które maja być hodowane w celach hobbystycznych (cokolwiek to znaczy B)), to ja też bym tego nie zgłaszał. Może szybko Ci się to znudzi, a problemów będziesz miał z tym jak z całym stadem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuzaj63    45

hodowlaniec-pomysł jak najbardziej dobry -"porada u specjalisty"-pokaż mi takiego ;[

Bez urazy ale wet. którzy znają się na owcach to wymierający gatunek :huh:

 

bartek88 - firma nazywa się "agro-trans-handel" mi proponowali 9.4PLN (możesz się z nimi trochę podroczyć :P )ale sposób ważenia i załatwianie u wet. na korzyść "związku" więc sprzedajemy na razie przez związek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek88    2

U nas związek sobie w kulki lecą i im nie sprzedajemy. w zeszły roku na zimę płacili 2 zł mniej niż Iwański z Łodzi, i 1,5 zł mniej niż agro-trans-handel. Tej zimy płacą złotówkę mniej, więc sprzedałem do ATH. Co do ważenia to przywożą elektroniczną wagę( związki wogóle nie miały swojej) U nas weterynarze to po pierwsze nie znają się na owcach, a po drugie to biorą za leczenie tyle co jest warte pół owcy więc mija się to z celem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuzaj63    45

100 matek. Merynos polski, stado zarodowe :unsure:

A dlaczego w tym roku nie handlowaliście z p.Iwańskim on zawsze bił ceną całą resztę ;)

Z tym związkiem to faktycznie macie do d...y.

U nas związek płaci te ceny które podałem a od tego potrącają 1% dla siebie, załatwiają i opłacają lekarza, odbiór jagniąt w gospodarstwie.

Kolczyki też zamawiamy przez związek robią zamówienie grupowe i zawsze parę groszy w kieszeni zostanie.

W tym roku słaba plenność więc pojechało tylko 72szt. z 15 na remont zostało i 25 musi "dorosnąć" :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek88    2

Akurat znajomy sprzedawał Transowi i też się dorzuciliśmy bo mieliśmy tylko 12 szt i pewnie Iwański by nie przyjechał po te kilka sztuk 200 km. Co do związków to porażka ;/ Lekarza samemu musimy opłacać. Kolczyki załatwiamy bezpośrednio od producenta. A też macie takie coś że dostajecie za ważoną sztukę po 50 zł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuzaj63    45

U nas z tych 50PLN na rękę zostaje ok 35 resztę związki kasują za tzw."ocenę stada".

Ale u nas wypłacają tylko do stad zarodowych. U was dostaje każdy?

A co do jagniaków - to na kiedy macie"ustawione wykoty że teraz tylko 12 szt. ?

Bo my zaczynamy wykoty od ok 1 września żeby na Boże Narodzenie sprzedać(najlepsza cena).

Wracając do związków to pewnie niedługo dołączymy do waszego związku jak starzy pracownicy przejdą na emeryturę a nie będzie miał ich kto zastąpić ;(

Temat kolczyków w tym roku też mnie dobił - toż to prawie 5% wartości jagniaka !!!

Przy bydle trochę lepiej to wychodzi ;)

Edytowano przez kuzaj63

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuzaj63    45

Witam.

Jak wyglądają u was aktualne ceny skupu jagniąt?

Ja dostałem propozycje:

17-22kg 11PLN +vat

23-32kg 9.6PLN+vat

33-42kg 8.6+vat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kropelka    0

Jak uważacie, czy ze 150-200 matek da się obecnie utrzymać? Ile tak naprawdę można się spodziewać za jagnię (ok.20kg) "na rękę"? No i czy KTOKOLWIEK kupi potencjalnie ode mnie te młode jeśli mieszkam na Dolnym Śląsku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuzaj63    45

kuzaj63- u kogo takie ceny?

 

 

Agro-Trans.

Jak uważacie, czy ze 150-200 matek da się obecnie utrzymać? Ile tak naprawdę można się spodziewać za jagnię (ok.20kg) "na rękę"? No i czy KTOKOLWIEK kupi potencjalnie ode mnie te młode jeśli mieszkam na Dolnym Śląsku?

 

 

Srednia cena za jedno jagnie to ok 220PLN (w tym roku może uda sie po 300pln...ale to wyjątek...)mając ok 200 matek powinnaś sprzedać minimum 200szt jagniaków.To daje 44000PLN do tego 100PLN dotacji do sztuki matki (20000PLN) to razem 64000PLN.

takie są potencjalne wpływy z tej chodowli:)

 

A co do kosztów to chyba u każdego chodowcy będą one wyglądały inaczej tzn. ilość łąk ,budynki ,sprzęt itd.

 

Co do odboiru takiej ilości jagnią(partia pow 100 szt )to jak na razie to będą Cię po rękach całować i telefony będą dzwonić :)

Edytowano przez kuzaj63

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    161

ponoć u was i w śląskim idzie każda baranina.

próbowałeś skarmiać może owce ziemniakami? Jak tak to w jakich ilościach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojek8    1

ponoć u was i w śląskim idzie każda baranina.

próbowałeś skarmiać może owce ziemniakami? Jak tak to w jakich ilościach

 

 

witam

 

ja próbowałem nawet cały czas to robię. jeśli owce się przyzwyczają nie ma problemu z jedzeniem. daje około 1kg dziennnie na sztuke i nie ma zadnych problemów. warunek jest tylko jeden trzeba je na "sałatke" przerobić bo mogą się dławić więc trzeba uważać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    161

oczywiście surowe? Gdzieś czytałem że 2,5 kg można dać na sztukę i do tego siano

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kajperos
      witam czy przy kupnie owiec zarejestrowanych i zakolczykowanych muszę z właścicielem tych owiec podpisać jakaś umowę (tak jak np. przy kupnie auta ). Z góry dziękuję za odp.
    • Przez kajperos
      Witam czy przy kupnie owiec zarejestrowanych i zakolczykowanych muszę podpisać z ich właścicielem jakaś umowę ( tak jak np. przy kupnie auta ). Z góry dzięki za odpowiedź.
    • Przez kajperos
      Witam czy przy kupnie owiec zarejestrowanych i zakolczykowanych muszę podpisać z ich właścicielem jakaś umowę ( tak jak np. przy kupnie auta ). Z góry dzięki za odpowiedź.
    • Przez KlaudiaRolniczka
      Mam zamiar pobudować oborę na 15 sztuk byków mięsnych interesuje mnie czy lepiej jest trzymać na uwięzi czy luzem i czy jak będą luzem to nie będą się bodły ?
       
       
    • Przez Kazimierzjaceniuk
      Moj ojcie hodowal konie i je sprzedawal od 30 lat w takiej malej wiosce na opolszczyznie teraz ja sie tym zajmuje od kilku lat chcialbym sie dowiedziec czy takie hodowle trzeba gdzies zglosic,placic podatki od sprzedazy albo ilosc koni zglaszac.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj