Skocz do zawartości
Driver33

problem z pulsatorem

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Driver33    0

Sprawa wygląda tak mam dwukomorówka polską i jeden pulsator za szybko puka a właściwie zasuwa jak z kałacha by kto serią ciągnął, ;) krowa pewnie by się szybciej takim wydoiła ale strach podłączać sami rozumiecie. Wymieniłem membrany i uszczelki ale nie pomogło :) czy reguluje się go w jakiś sposób <_< bo zamiana na zregenerowany to koszta od 100 do 130 zł, a ja kapuchę to mam na razie na polu pod postacią pekinki. :)

Wiadomość z agroFakt.pl

sdamigo6    0

Nie wiem czy to olej U mnie chodzi na petrygo bo w serwisie nie chcieli mi powiedzieć jaka to ciecz i ile jej wlać. Płyn jest między membramami jak je wymieniałeś to jeszcze raz rozbieraj z jednej strony i strzykawką do tej rurki wlej tyle co w jedną komorę jak będzie za wolno chodził to ulej trochę jak za szybko to dolej .

Driver33    0

Oki zobaczę nie miałem czasu jeszcze bo warzywa robiłem phuf 230 kg fasoli szparagowej 500 pęczków włoszczyzny i 860kg pekinki. Ale jakoś poszło. Mam nadzieję że zadziała.

Sadek    449

Kolego zrób tak, wlej borygo w wiaderko i zanurz pulsator w płynie i załóż pokrywy membran, i powinno być OK.

Driver33    0

Nie miałem dziś pod ręką ani borygo ani petrygo więc wlałem superolu cc30 i zaczął działać, puka w sam raz tylko troche mułowato, nie ma pełnego odbicia bo pewnie superol jest za gęsty. Jutro spróbuje z wiaderkiem i kulerem bo go używam nawet w mfie i ciapku.

Driver33    0

Na oleju dobrze chodzi ale jak jest wystarczająco ciepło, zalałem petrygo też jest git.

Edytowano przez andrzej2110
Cytowanie poprzedniego posta

Fenol    4

czy ktoś kupował oryginalny olej do pulsatora i czy może powiedzieć co to w rzeczywistości jest? 100 tego płynu kosztuje prawie 30 zł.

Thomas2135    1222

Ja swoje pulsator robiłem w zeszłym roku pierwszy raz od nowości czyli 1987roku. Gdy je rozebrałem to w komorach był płyn chłodniczy(glikol). Żadnego oleju tam nie było więc nie było potrzeby kupować, więc może i u ciebie też tak jest. Model pulsatora to HP100. Nie wiem jak reaguje taki olej na zmiany temperatury(niskie temp.), bo na płynie różnica jest niewidoczna i czy to ciepło czy zimno to pulsują z tą prędkością.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Seba092000
      Witam wszystkich! Mam pewien pomysł w sprawie starego budynku. Chciałbym go zagospodarować, przeznaczyć na oborę na opasy Tylko nie wiem, nie mam pomysłu jak ten budynek "umeblować" aby było wygodnie obsługiwać zwierzęta Wymiary są niezbyt dobre.... Może  ktoś podsunie mi jakiś pomysł Dziękuje z góry za odpowiedzi!
      2,15m - drzwi (usytuowane są na środku ściany)

• Przez Balzak
      mam zamiar kupić dojarkę przewodowo używaną tylko nie wiem na którą sie zdecydować, pomóżcie. czekam na wasze sugestie i opinie.
    • Przez wielkopolska02
      Hej chciałbym hodować krowy rasy SM, LS. Będą one cały rok na pastwisku. Ale nie wiem ile moge mieć ich na 1 hektarze? Będą one dokarmiane całorocznie (paszą,sianem,kiszonką).
    • Przez Taurus83
      Witam. W związku z codziennym zamarzaniem poideł, nosze się z zamiarem kupna poideł w których woda nie zamarza. z tego co się zorientowałem to są dwa typy: IZOLOWANE i PODGRZEWANE?

Chciałbym się dowiedzieć jakiego typu macie poidła, jakiej firmy i do jakiej temperatury nie zamarzają no i czy jesteście z nich zadowoleni

Ja potrzebuje na ok 20-30 sztuk. w "oborze" jest do -15
    • Przez grzen
      na wiosnę jest zaplanowana budowa nowej obory uwięziowej na około 37szt w dwóch rzędach i zastanawiam się czy zamontować wyciąg hydrauliczny.W starej mam linowe i nie jest tak żle ,tylko zimą troche sprawia problemów jak ząb od szufli wbije się w zamarznęty obornik, ale hydrauliczny podobno też sprawia problemy jak zamarznie ,no i awarie jakieś się zdarzają. jak możecie to napiszcie co otym sądzicie