Skocz do zawartości
Slomek

PROW i Różnicowanie

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Slomek    184

Mam pytanie czy ktoś może się orientuje w sprawach PROW i Różnicowania dla woj. kuj-pom. A mianowicie czy na PROW można jeszcze składać wnioski w kuj-pom, bądź też kiedy będzie nabór. To samo pytanie też o różnicowanie (zakup sprzętu w celu usług dla rolnictwa) Bardzo proszę o odpowiedzi.

dc231    0

Mam pytanie czy ktoś może się orientuje w sprawach PROW i Różnicowania dla woj. kuj-pom. A mianowicie czy na PROW można jeszcze składać wnioski w kuj-pom, bądź też kiedy będzie nabór. To samo pytanie też o różnicowanie (zakup sprzętu w celu usług dla rolnictwa) Bardzo proszę o odpowiedzi.

Na "Różnicowanie ..." nabór skończył się 25 sierpnia. Następny nabór za ok. rok.

Na PROW można składac wnioski przez cały rok, bo PROW zawiera kilkanaście różnych działań - musisz sprecyzowac o które działanie Ci chodzi.

Wiadomość z agroFakt.pl

dc231    0

chodzi mi o 50%/40% dofinansowania na zakup nowych maszyn

Rozumiem, że chodzi Ci o "Modernizację gospodarstw rolnych". Będzie nabór najprawdopodobniej w listopadzie. Można dostac 40, 50 lub 60% kwoty netto całej inwestycji, maksymalnie 300 tys. zł. Można zrobic za tą kasę bardzo różne rzeczy w gospodarstwie - remonty, przebudowy, budowy, zakup maszyn nowych i użwanych, zakładanie sadów itd.

bartek1992    34

Mój tata ma 51 lat i chcielismy złozycz na modernizacje gospodarstwa a konkretnie na ciągnik i tu moje pytanie czy dostanie mój tata. prosze o szybką odpowiedz bo to wazne

KARGO    81

Ma szanse na zwrot 40% poniesionych kosztów (netto) jeśli gospodarstwo jest na ONW czy Natura 2000 to i 50 %

dc231    0

Czy dostanie tego nikt Ci nie powie dopóki Twój ojciec nie podpisze umowy a ARiMR, ale wygląda na to, że warunki formalne spełnia. Kwestia tylko, jaki ciągnik Agencja mu przyzna, czy się wogóle zakwalifikuje w kolejce do finansowania czy macie bydło mleczne, no i oczywiście żeby wniosek nie był spartolony.

gazela77    9

czyli można rozumieć z twojej wypowiedzi dc231, że osoby posiadające bydło mleczne mają dużą szanse na MGR w wlkp w tym roku? i czy jeśli mam złożony wniosek na różnicowanie to moge zrezygnować z niego i wystąpić na modernizacje w tym roku? bo jednak na modernizacje można otrzymać większy zwrot. tylko jeśli sie nie załapie na MGR? to co wtedy?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez rolnik22
      Czy już coś wiadomo jak będą wyglądały nabory na PROW 2014-20? Na jakich zasadach będą przyjmowane wnioski o dofinansowanie z UE? Co z Młodym Rolnikiem i Rentami Strukturalnymi na kolejne lata?
    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost

dlaczego przecież w pierwszym kwartale 2017 roku będzie nabór a pula znowu została zwiększona

• Przez yacenty
      Co się zmieni w dopłatach bezpośrednich w 2017 roku?
      Jakie stawki dopłat bezpośrednich?
      Kiedy trzeba składać wnioski na dopłaty bezpośrednie na sezon 2017?
    • Przez Angelo
      A co powiecie o tym zapisie: (tekst cytowany z najnowszego projektu)

§ 21
      W 2007 r. o pomoc mogą się ubiegać wyłącznie osoby, o których mowa w § 4.

Czyli:
      § 4
      1. Pomoc przyznaje się osobie fizycznej, która w dniu złożenia wniosku prowadzi działalność rolniczą, jednakże nie dłużej niż 12 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku.

Tak więc, kto nie jest właścicielem gospodarstawa (tzn. przed złożeniem wniosku o MR) to może zapomieć o premii w tym roku!!!
      Co proponujecie robić? Czekać, czy przepisywać gospodarstwo i składać wniosek?