wrobelek02

Buraczki ćwikłowe

Polecane posty

malkolm    25

jeśli chwasty są już duże to będzie ciężko, możesz próbować mieszać betanal z metamitronem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
woyto    16

facet w sklepie powiedzial ze nowy betanal sie nie nadaje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badylarz    15

Koledzy planuje zasiać buraczka bo muszę skasować kawałek pietruszki. Problem jest taki, że była pryskana Linurexem przedwschodowo, dawka mała bo coś ponad 1 litr na hektar, czy Linurex może jakoś zaszkodzić buraczkowi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

cytat z etykiety a zazwyczaj wiedzą co piszą

Środek stosowany w zalecanych dawkach rozkłada się w okresie wegetacji nie stwarzając zagrożenia dla roślin uprawianych następczo. W przypadku wcześniejszego zaorania plantacji traktowanej środkiem, w wy- niku uszkodzenia roślin przez przymrozki, choroby lub szkodniki, na polu tym (po spulchnieniu gleby) można uprawiać rośliny strączkowe, kukurydzę, ziemniak, słonecznik. Nie wysadzać rozsady roślin warzywnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badylarz    15

Czyli wychodzi na to, że lepiej nie siać... Tylko kurde szkoda mi pole zostawiać puste a na ziemniaka to trochę późno chyba jest... A ma ktoś jakieś doświadczenia z tego typu uprawą po Linurexie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lampo 60    1

3 lata temu też były tak intensywne opady deszczu. zasadzilismy ziemniaki po owsie jakos na początku czerwca. pole wysokie i ziemia lekka (w galerii zdjęcie z rozmytymi redlinami z tego roku)

 

Ziemniaki były jak ta lala. bardzo szybko dogoniły te dużo nizej zasadzone i zalane wodą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
woyto    16

panowie a jest jakiś środek na zwalczenie psianki czarnej w buraczku i marchwi-pomużcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek7725    0

Witam Panowie, za rok planuję zasiać około 30 arów buraczków jako poplon po wczesnych ziemniakach, pole na którym będą się znajdować w tym roku wzieliśmy w dzierżawę nie było tragicznie zapuszczone ale na ściernisko daliśmy oprysk randapem, ściernisko po przenżycie za rok na wiosne pójda tam ziemniaczki planujemy wczesnie je wykopać i po wykopaniu buraczki będzie to czerwiec/lipiec. Buraczki będą siane na płasko 4 rzędy na szerokość ciągnika tak aby 4 rzędy wychodziły między kołami ciągnika kopać mam zamiar 2 rzędową kopaczką do ziemniaków po czym ręczne obcinanie i pakujemy we wory. Klasa ziemi 4b

 

Kilka pytań:

Czytałem że kartofliska pod buraczki można nie przeorywać a jedynie poruszyć agregatem i ładnie uprawić ziemię pod siew bez orki aby jej nie przesuszać, mit czy nie? Oczywiście łęta po ziemniakach w 100% spalona będzie.

Na nawozy nie mam zamiaru żalować bo jak sie nie włoży to się nie wyciągnie, w jakich dawkach i kiedy ile razy? Pod korzeń ile?I później jak dodatkowo? Wiem że na pewno dolistnie ale niewiem kiedy i czym?

Mam oczywiście do dyspozycji obornik który wiosna pójdzie pod ziemniaki a póxniej dać by drugą dawkę pod buraczki? Ale wtedy trza by było to podorać, jak tak to ile?

Kolejna kwestia to zwalczanie chwastów nie widzi mi się ani latanie z haką po polu ani najmowanie nikogo do tego wolał bym dac kilka oprysków bo żyjemy w XXI wieku i maszyny powinny zastępiać ludzi. ALe konkretnie ile kiedy oprysków na chwasty Odrazu przed siewem? Jeśli tak to przed agregatem po agregacie a po siewie czy może po siewie? Czy może kilka dni po siewie? Kiedy kolejne opryski na chwasty?

Jakie choroby atakują buraczki czerwone bo słyszałem że jakieś grzybowe, słyszałem o mączniaku, zaponbiegać czy dopiero jak sie pojawią to leczyć?

I dobór odmian jakie mi polecicie odmiany? Czy moga być te same odmiany które wysiewamy w maju? Interesują mnie odmiany nie polskie a glównie holenderskie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KiQ    14

Sieję co roku ok. 2 hektary po przykrywanych ziemniakach. Jednak zawsze oraliśmy pod buraczki, gdyż się żle sieje jak są nieprzyorane łęciny (zapycha się), wiadomo ziemia się napewno trochę przesuszy ale nawet jak byś nie orał a były piękne pogody to wypadało by podlać na wschody. Jednak jak czytam, ile ty chcesz włożyć pieniędzy w tego buraczka to musiał by bardzo dobrze płacić aby się zwrócił. My już pod buraczka nie siejemy żadnego nawozu ani pod korzeń ani dolistnie (nawóz i obornik pod ziemniaczki). Wiadomo, że bez oprysków się nie odbędzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzeglat    6

Witam. Mam pytanie otóż czy można pryskać buraki ćwikłowe na chwasty środkiem Betanal MaxxPro 209 OD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody111    23

witam. mam pytanie do was o zbiór tych buraków. próbował ktoś z was zbierać buraki ćwikłowe kombajnem bolko. jeśli tak, to powiedzcie co robicie z liśćmi, jak je ogławiacie? chce zasiać na wiosnę 5 ha i zastanawiam się jak zorganizować "wygodny" zbiór tych buraczków ;-) pozdrawiam ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

ja kopałem anną,

szły do długiego przechowywania więc liście cięte były ręcznie, przed kopaniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KiQ    14

Ja tez kopię ANNA też na przechowywanie ale nie ogławiam ręczno bo jest to nieopłacalne. Ogławiam orkanem, kopie, sortuje na sortowniku i prosto w BigBagi sypię i do magazyny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

nie, tylko jak są okrągłe to strasznie staczają się po taśmie, ale fajnie się zbiera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KiQ    14

Nic nie robie ręcznie! Jak miał bym robić to ręczno to bym nawet tego nie siał :)

 

ps. w galerii u mnie jest zdjęcie na którym widać mniej więcej jak wyglada buraczek ogłowiony mechanicznie.

Edytowano przez KiQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody111    23

a ktoś z was sieje buraczka długiego, bo tu jest większy problem z ogławianiem ponieważ te buraki nie rosną tak równo jak okrągły. a właśnie podłużnego mam zamiar zasiać. no i długiego buraka na pewno nie uda się wykopać ANNA ponieważ bedą łamać się w tym kole transportującym z dolnej na górną taśmę i dlatego wpadłem na pomysł z Bolko gdyż tam jest inna konstrukcja kombajnu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KiQ    14

Zależy jakie przeznaczenie takiego buraczka. Wg. mnie da rade ANNA. My kopaliśmy kiedys marchew takim kombajnem :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KiQ    14

Różnie wychodzi ile razy. Raz się jedzie 2 razy i sa elegancko zrobione a niekiedy 3/4 razy. Wszystko zależy jak sie ogławia. Tak pasy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez mszk8
      Czy ktoś z was uprawia ziemniaki przemysłowe (skrobiowe)? Na jakich ziemiach najlepiej one plonują, jaka jest cena "materiału siewnego" i cena podczas zdawania do zakładu, jaki plon da się uzyskać z ha itp.,czyli tak jak w opisie tematu "wszystko o nim"
       
      Pozdrawiam mszk8
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez adaskupodkarpacie
      Witam, może mi ktoś doradzić, jaka odmiana ziemniaka jest najbardziej wydajna ??  ??? : :'( :-
    • Przez martin_3512
      Witam. Mam pytanie czy ktoś kiedyś się spotkał z tym aby kopać czosnek kombajnem Bolko? Jest to uprawa testowa i zastanawiam się nad zbiorem czy Bolko by go nie obtłukł. Mam już pewien plan jak odpowiednio przerobić kombajn i jak spowolnić taśmy aby nie uszkodzić czosnku. Czy myślę w dobrym kierunku? Czy ktoś to stosował? Proszę o poradę
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj