grzegorzw1971

Pług unia

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

 

Witam! Mam okazję kupić pług obrotowy 3 do Zetora 7245, szerokość skib 37-38, rama 12 cm, waga na tabliczce 770 kg, dzwoniłem do "unii" to rozpoznali go jako jeden z pierwszych "Ibis" i kurde to "L" jest, Myślicie że mój Zetor da radę?

IMG_20231018_112206_395.jpg

IMG_20231018_112243_707.jpg

IMG_20231018_112222_258.jpg

Edytowano przez grzegorzw1971

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raven18    162

Myślę że spokojnie. Zastanawiasz się czy uniesie czy da rady ciągać? z jakim wcześniej pługiem pracował ciągnik? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

zależy od terenu i ziemi, ale w lżejszych warunkach i po niedużych wniesieniach z palcem w nosie to pociągnie, bardziej obawiałbym się o stabilność czy udźwig


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Udźwig ok bo podpiąłem się,dźwiga Super,i przejechałem po drodze i takiej z dziurami i po asfalcie,elegancko się prowadził. Ziemia 4-5 klasa,jak zbyt głęboko to piach (w pobliżu żwirownie są)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alchemik    444
1 godzinę temu, grzegorzw1971 napisał:

Czy uciagnie,czy będzie mu ciężko. Podnosi i obraca dobrze. Wcześniej pracował z zagonowym grudziądzem 4 (3+1)

A ten zagonowy jaką miał szerokość?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alchemik    444

Jak tego podnosi bez problemów i z 4 skibami dawał radę ze starą UG, to chyba powinien dawać sobie radę z tym obrotowym.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marionos    106
Dnia 22.10.2023 o 10:47, grzegorzw1971 napisał:

 

Myślicie że mój Zetor da radę?

   

No jak do  teraz orałes UG4  120cm a teraz bedzie 3x38 = 114cm to bedzie mial lzej niz dotychczas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już go kupiłem, na wiosnę się okaże. Ten był blisko i wygląda nawet ok. A zachodnie różne przedziwne marki,pługi widać że tysiące hektarów polożyły i ceny kosmiczne ,zobaczymy czy to dobry zakup

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez koks85
      Panowie który z tych? 4 zagonowa. 
      Unia tur 
      Agromasz pj4
      Akpil mix 40
      Którys można powiedzieć, że bardziej się wyróżnia na plus? 
       
    • Przez Maksol
      Witam mam pytanie jaki pług byłby najlepszy do ciągnika mtz 892.2? (Trochę gliny,torfu i piachu)
      PS.Tylko nie ażurowy
    • Przez krzysiek323i
      Witam. Przychodzę z pytaniem czy tą wierzyczkę można jakoś ustawic "pochylić" żeby pług bardziej wchodził dłutami? Obecnie podczas orki jest bardzo pochylony na odkładnie. 

    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj