czaplo290

Problem Pronar 82Sa

Polecane posty

czaplo290    0

Cześć wszystkim 

Mam cały czas problem ze swoim pronarem 82sa 

Może zacznę od początku , zrobiliśmy remont silnika, nowe tłoki tuleje , głowica regenerowana , pompa wtryskowa tylko wał nie był ruszany. 

Po złożeniu go w całość ciągnik dymił strasznie na niebiesko nawet na postoju. Mechanik stwierdził żeby jeszcze raz sprawdzić pompę wtryskowa i wtryski . Po sprawdzeniu u innego pompiarza okazało się że do wymiany jest wałek krzywkowy (była wytarta krzywka jednej sekcji jak mówił ok 5 stopni różnicy było ). Z trudem udało mi się ogarnąć ten wałek. Po ponownym założeniu lekko się poprawiło ale nadal dymił na wysokich obrotach a zwłaszcza jak miał nawet lekkie obciążenie(zwykła jazda na pusto pod górkę ). Próbowaliśmy ustawić odpowiedni kąt wtrysku i nie dawało to żadnej różnicy. Dziś puściłem go w mały agregat i w trakcie jazdy na równym gazie co jakiś czas wypuszcza większa niebieska chmurę . Zauważyłem też że przewód od odmy był w środku lekko mokry od oleju 

Nie zauważyłem aby ubyło oleju ani płynu chłodniczego. 
 

 

przepraszam za edycje postu nie dodałem jednej rzeczy 

Po wciągnięciu kolektora tymi mi tylko ze środkowego otworu dwa skrajne są ok 

Edytowano przez czaplo290

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alchemik    444

Zazwyczaj niebieski kolor dymu jest jak silnik "bierze" olej. Nie ubywa? 

Przy problemach z paliwem raczej wpada w szary kolor ( choć kolory to nie do końca reguła)

Wtryski odpowiednie i ciśnienie ustawione dla tego modelu pompy wtryskowej i silnika?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czaplo290    0

Właśnie stan oleju się nie zmienia , ciągnik chodził sobie jakiś czas na postoju i wczoraj i dziś robiłem nim małym agregatem po powrocie do domu stan taki sam 🤔

 

pompiarz który naprawiał mi teraz pompę powiedział że sa dobre , ale nie mam pojęcia jakie końcówki sa założone bo je zmieniał poprzedni który zapewniał mnie że pompa jest dobra 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Czy kąt wyprzedzenia wtrysku jest na pewno dobrze ustawiony? Pokrywa się z kołkiem w kole zamachowym? Tam się ciężko ustawia bo trafia w śruby. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czaplo290    0

Ciśnienie jest , co do rozrządu nie mam jak powiedzieć mechanik mówił że wszystko zrobił jak trzeba 

jak będzie przestawiony na rozrządzie to  jakie jeszcze będą objawy ? 

Mechanik ustawiał i w najlepszym położeniu dymił tylko w trakcie jazdy tak jak pisałem wyżej 

jutro mamy jeszcze próbować właśnie z ustawieniem koła 

kolega z innej grupy pisał mi że mogą być źle dobrane końcówki wtrysków i dlatego pojawia się dym, postaram się to tez sprawdzić 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ciachoxtx
      Witam , tata orał pole i chcąc wyjechać z bruzdy traktor nagle zablokował tzn. może ruszyć ciut do przodu ciut do tyłu i blokuje takie aby centymetry 10 % obrotu koła skrzynia biegi wchodzą bez zarzutu co może być przyczyną ?
    • Przez Pawel1985
      Jaki olej do wspomagania układu kierowniczego 
       
    • Przez User988
      Witam,
      Czy wiecie może gdzie dostane taki fartuch błotnika do tego modelu pronara?
      Szukałem na różnych stronach ale nie moge znaleźć odpowiednika. 
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.

    • Przez Kuba08102003
      Witam mam problem z przednim napędem w pronarze 1025a, napęd na tył po załączeniu działa i wszystko jest okejo a gdy włączę napęd tylko na przód i ruszę do przodu lub do tylu automatycznie napęd przestaje działać i rozłącza kontrolkę która sygnalizuje działanie napędu 
    • Przez Dziki88
      Witam na forum mam pytanie czy miał ktoś problem ze trzeszczącym sprzęgłem przy ruszaniu w pronarze zefir 85 ?
      ruszam z h1 bez niczego i tak trzeszczy jakby tarcza się skończyła  a jest założona nowa 
      dzięki za odp😊
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj