Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
swistak

Belarus 952.3

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
swistak    0

Witajcie, mam pytanie, posiadam Belarus-a 952.3 i jestem z niego bardzo zadowolony, niestety posiada jedna wade, i nie wiem czy to wada nabyta czy juz fabryczna. Mianowicie podczas jazdy z prędkością 25-28km/h ciągnik podskakuje... nie jestem w stanie określić konkretnie miejsca podskakiwania bo skacze cały. Jest to bardzo niewygodne, sytuacja delikatnie zmienia sie wówczas gdy jadę z maksymalna prędkością 31km/h.

Co może być tego przyczyna? Miał ktoś podobny problem?

Pozdrawiam.

Wiadomość z agroFakt.pl

kris19911    9

Ta prędkość to uroki skrzyni 14/4 czy dobrze mówię? a co do podskakiwania to Ja w pronarze nie mam takiego problemu, ale w "Dojczu" miałem tak że przy 33-34 nie mogłem wysiedzieć, przy 40 było ok. po założeniu Tura, ew obciążników jest ok.

Jakie masz opony i jakie ciśnienie w oponach?

piotrek30    0

Podskakiwanie ciągnika może być spowodowane zbyt dużym ciśnieniem w oponach. A jeśli ciągnik jest nowy to opony muszą się jeszcze ułożyć na felgach. :)

swistak    0

Tak, skrzynia to 14/4 zsynchronizowana.

Opony to BELSHINA 360/70 R24/ 18,4 R34

Ciągnik nowy już nie jest bo mam go od 2006.

A ciśnienia niestety nie pamiętam.

TheCinek    3

W swoim 952 mam identyczny problem :) Znajomy mechanik powiedział że to wina zbieżności, powiedział że musi byc równo, nie zbieżne czy rozbieżne ale ja mam przednie opony do wymiany to teraz nie sprawdzałem tego :)

damian23199    0

skakanie wynika z tego ze jest nierowne cisnienie w oponkach tez to przerabialem a lecisz 31km dlatego ze masz blokade jak chcesz sie dowiedziec jak ja djac pisz na pw albo na gg ;)

crvx40    7

Rzuca calym ciagnikiem czy samym przodem? Mialem kiedys Mtz-a 82 i jak bylo za male sicnienie powietrza w przednich oponach to tak wlasnie sie dzialo ze calym ciagnikiem rzucalo nie dalo sie jechac z predkoscia zblizona do 30km/h ale to tylko na asfalcie na polnych drogach bylo juz ok <_<

Miras258    0

miałem podobnie w pronarze. tylko ze mi podskakiwał przy 45 km/h . u nas własnie była wina cisnienia. teraz jest ok <_<

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować