Skocz do zawartości
pawelec

lekki strop tymczasowy

Polecane posty

pawelec    85

Nie zdążyłem niestety zrobić stropu betonowego z izolacją w pomieszczeniu gdzie będzie przechowalnia ziemniaków. A wiem już teraz że nie zmieszczę wszystkich ziemniaków w dotychczasowych magazynach. Pomieszczenie ma wymiary ok 7x15 wys 4m. Jest to wydzielony box w nowej stodole. Podpowiedzcie ze czego najlepiej zrobić taki strop tylko na tę zimę, w przyszłym roku już będzie wszystko tak jak ma być. Myślałem o wełnie podwieszonej na siatce, ewentualnie słomie.

pozdro!

Zdjęcia pomieszczenia:

http://www.fotosik.p...64ce5f0948.html

http://www.fotosik.p...cafe2211e8.html

http://www.fotosik.p...38b61717a6.html

karolu    1

Gdybyś miał kilka wolnych tregli - na to deski i jakieś ocieplenie np wełna, albo płyta od razu na tregle

Wiadomość z agroFakt.pl

saszeta    73

Ja bym wrzucił żerdzie i na to słomę w kostce. U was tam może być problem z żerdziami bo gościu z Radomia przyjeżdżał aż do mnie kupować. Ale słoma dobrze izoluje i przepuszcza. A wełna wilgocią nasiąknie i się obwiesi

Wg mnie położyć belki (bo jest na czym je oprzeć) i rozłożyć styropian/wełnę, który później wykorzystasz robiąc strop i docisnąć go słomą. Siatkę będzie trzeba będzie gęsto podczepić do dachu co utrudni montaż, i demontaż, w dodatku siatka jest trochę kosztuje i jej później nie wykorzystasz.

WeSolyRomeK    17

O matko ale masz problem, kup płytę obornicką(warstwową) i z niej zrób podwieszany sufit, dwa dni roboty i po problemie, i masz porządnie ocieplony sufit i gwarancje że ci nic nie zmarznie a nie jak niektórzy tutaj wymyślają jakieś kombinacje alpejskie ze słomą. W tym pomieszczeniu co jest na zdjęciu to jest jakaś posadzka?

dawidg2    30

Płyta warstwowa, z jednej i z drugiej strony blacha a w środku albo pianka albo styropian. Ale to kosztuje powyżej 50zł/m2 zależne od grubości więc drogie rozwiązanie. Kurczę 7m to trochę rozpiętości jest Kupno belek drewnianych by zrobić konstrukcję + łaty to trochę też będzie kosztować. A te ziemniaki zaraz będziesz wywozić czy jakiś dłuższy czas będziesz je przechowywał? Bo ja bym je nasypał i zrobił kopiec (taki jak na dworze się robi) i by był spokój. Bo jak widzę to bramy tak masz z cienkiej blachy nie ocieplone z dziurami na dole więc i tak mróz wejdzie.

pawelec    85

Dziury na dole w drzwiach są, bo tam jest zostawione miejsce na posadzkę 10cm. W tym momencie posadzki jeszcze nie ma, stad ta dziura.

WeSolyRomeK    17

Jak z płyty nie chcesz to już lepiej zrobić tak jak mówi @dawidg2 zrobić w środku coś w stylu kopca a wydawać kase na belki deski i styropian a na wiosne to wszystko rozbierać (i nie wiadomo czy ci się do czegoś przydadzą) to niepotrzebne koszty, lepiej dołożyć i od razu zakładać płytę, myślę że w ośmiu tysiakach powinieneś się zmieścić.

pawelec    85

Ale kopiec z ziemia w środku? Czy tylko kostki słomy?

8tys z robota? Czy sam materiał?

pawelec    85

zrobiliśmy konstrukcję drewnianą, od spodu i z góry płyta wiórowa zaimpregnowana, w środku wełna.

konstrukcja to regle o długości 7,5m kładzione na sztorc co 60cm na długości 15m, wyparte co ok 2m tym samym materiałem. Wyszła fajna, solidna kratownica drewniana.

Pytanie: ile dać wełny do środka żeby to miało ręce i nogi? Między płytami jest 22cm wolnego miejsca w środku.

Wentylacja: pomieszczenie 15x7,5m - 6 otworów fi 15cm z wiatrakiem na jednej ścianie dłuższej. nada? ;)

Edytowano przez pawelec

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Seba092000
      Witam wszystkich! Mam pewien pomysł w sprawie starego budynku. Chciałbym go zagospodarować, przeznaczyć na oborę na opasy Tylko nie wiem, nie mam pomysłu jak ten budynek "umeblować" aby było wygodnie obsługiwać zwierzęta Wymiary są niezbyt dobre.... Może  ktoś podsunie mi jakiś pomysł Dziękuje z góry za odpowiedzi!
      2,15m - drzwi (usytuowane są na środku ściany)

• Przez Balzak
      mam zamiar kupić dojarkę przewodowo używaną tylko nie wiem na którą sie zdecydować, pomóżcie. czekam na wasze sugestie i opinie.
    • Przez wielkopolska02
      Hej chciałbym hodować krowy rasy SM, LS. Będą one cały rok na pastwisku. Ale nie wiem ile moge mieć ich na 1 hektarze? Będą one dokarmiane całorocznie (paszą,sianem,kiszonką).
    • Przez Taurus83
      Witam. W związku z codziennym zamarzaniem poideł, nosze się z zamiarem kupna poideł w których woda nie zamarza. z tego co się zorientowałem to są dwa typy: IZOLOWANE i PODGRZEWANE?

Chciałbym się dowiedzieć jakiego typu macie poidła, jakiej firmy i do jakiej temperatury nie zamarzają no i czy jesteście z nich zadowoleni

Ja potrzebuje na ok 20-30 sztuk. w "oborze" jest do -15
    • Przez grzen
      na wiosnę jest zaplanowana budowa nowej obory uwięziowej na około 37szt w dwóch rzędach i zastanawiam się czy zamontować wyciąg hydrauliczny.W starej mam linowe i nie jest tak żle ,tylko zimą troche sprawia problemów jak ząb od szufli wbije się w zamarznęty obornik, ale hydrauliczny podobno też sprawia problemy jak zamarznie ,no i awarie jakieś się zdarzają. jak możecie to napiszcie co otym sądzicie