Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam. Przymierzam się do kupna nowego rozsiewacza. Mam na oku Kuhn MDS albo Amazone ZA-M. Który był by lepszy? O amazone słyszałem że słaby lakier mają. 

Czy może jakieś innej firmy rozsiewacz. Będzie pracował na 40 ha. 

Opublikowano

Pojedynczy lej to ogromna zaleta MDS w małych gospodarstwach. Nie ważne ile wsypiesz do środka i tak do końca wysiewa równo bez przesypywania. Nie wiem jak u innych, ale osobiście mając nieduze gospodarstwo często wsypuję do środka małe ilości i nie wyobrażam sobie stawać na polu i przesypywać z komory do komory. Na koniec jedynie 2-3kg trzeba wygarnąć ze względu na płaskie dno. Równomierność rozrzutu, mielenie nawozu przez mieszadło itp. rzeczy pewnie będą na podobnym poziomie. Do Amazone dokupisz ewentualnie na rynku wtórnym limiter w przyzwoitych pieniadzach, do Rauch używki są drogie i trudno dostępne. ZA-M ma chyba większą możliwą szerokość pracy?

Opublikowano

No ZAM do 36 m chyba jest. Właśnie też jakoś jestem bardziej przekonany do MDSa. Ale ciekawe to że kuhn jest droższy od Amazone. 

Bo MDS 20.2 kosztuje 23 netto 

A amazone 1000 21/22 netto. 

Na bardzo dużej pojemności nie zależy mi bo wszystko w jednym kawałku i mniejszym ciągnikiem będę rozsiewać. 

Opublikowano

Mam ZAM od maja 2020, farba mogła by być lepsza ale tragedii nie ma, trzeba myć i tyle. poza tym, sieje równo,  nie mieli nawozów nawet tych miekszych jak saletrosan, nie mam sterownika ale z aplikacji można pobrać ustawienia na dany nawóz i wychodzi prawie do kg, wysiewa do końca. A jeśli idzie o przesypywanie nawozu z leja do leja to musiałem to robić raz. Tylko czasami trzeba pomyśleć jak się wsypuje nawóz,  żeby wsypać do odpowiedniego leja. Co do szerokości rozsiewania, trzeba pamiętać że potrzebne są odpowiednie tarcze i od razu odpowiednie zamówić ( w razie czego idzie dokupic)

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Podobna zawartość

    • Przez Zetix
      Wymieniam łożyska w przekładni kątowej rozsiewacza amazone za-u i mam pytanie co do tych przekładek 19/20/21 na schemacie.. one są opcjonalne tzn do ustawienia luzu między trybami czy muszą być tak jak na schemacie w podanych rozmiarach/grubościach? Pytam, bo podkładka między lożyskami wg schematu ma 1mm, albo 2,5mm... U mnie po rozebraniu zgadzają się tylko pozycje nr 21, reszta to miszmasz różnych wymiarów i nie wiem czy zamawiać po numerach tak jak katalog czy składać i wyj...
       

    • Przez PiotrekMTZ
      Co sądzicie o tych rozsiewaczach?
      Bo planuje Kupić MDS 700l :lol:
    • Przez patryk_pluznica
      Witam
      Orientuje się ktoś czy jest możliwość kupienia gdzieś części do przekładni? Mam na myśli poszczególne zębatki. Zestaw naprawczy to tylko łożyska i uszczelniacze a potrzebowalbym również wymienić jedna zębatkę niestety w katalogu mogę znaleźć tylko całą przekładnie. 
    • Przez pasio
      Witam!!!!
       
      Szukam rozsiewacza do nawozów dwutarczowego i mam dylemat jaki wybrać. Jaki Wy polecacie? Chcę aby był precyzyjny.
    • Przez Benzynek
      Witam. Kupiłem rozsiewacz Kverneland DS-C. Jak go ustawić do prędkości 8km/h. Siane będzie nim wszystko (wapno, sól potasowa, polidap, saletra saletrzak mącznik). Wiem że podane ustawienia mogą się różnić ale będę miał jakiś punkt odniesienia. Szukałem na internecie tabeli od tego lecz nic nie znalazłem. Może ktoś ma takiego i doradzi?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v