leszczu1000

stuki w nowym belarusie

Polecane posty

leszczu1000    0

Witam wszystkich forumowiczów. 

Mam taki oto problem. zakupiłem rok temu nowego belarusa 952.2 jedna rzecz która mi się w nim od razu nie podobała to stuki po prawej tronie silnika które cichną przy skręcaniu kierownicą. Męczyło mnie to długi czas (starsze modele tego nie mają) po kontakcie  producent zapewniał mnie że coś zostało zmienione w silniku i to jest jego normalny chód. Nie dało mi to spokoju więc rozkręciłem nowy traktor okazało się że stuk powoduje przesuwający się wałek rozrządu, w starym belarusie jest on tak samo zamontowany i nie stuka. Może ktoś z forumowiczów ma pomysł co mogli zmienić że tak kultura pracy tego ciągnika się popsuła? Lub jak to poprawić?

Michal952_5    2

masz może jakieś nagranie tego stukania ? też posiadam Belarusa z tym że 952.5 i też mam podobne stuki gdzieś z góry silnika i tak samo mnie to zastanawia czy to normalne czy nie.

Wiadomość z agroFakt.pl

leszczu1000    0

skręcanie ma wspólne to że pompa wspomagania daje obciążenie na tryb wałka rozrządu i wciska go do silnika nie pozwalając mu wsuwać się  i wysuwać 

dam filmik chwilkę to mi zajmie 

kombinowaliśmy jak skasować ten luz podkładką dorobiliśmy podkładkę oporową z mosiądzu (było ok przez jakieś 2-3 godz.  plus minus pracy brak stuków) jednak nie wytrzymywało 

Delbeta    2

A wałek przemierzyć względem oryginału plus obsadzenie wałka w którym pracuje no coś musi być.

Krzak    243

Dużą zaletą tych ciągników jest to że jak się ma trochę pojęcie to sam możesz próbować jakoś to ogarnąć.

leszczu1000    0

tak daleko nie poszedłem  żeby wałek wyciągnąć a to był błąd może coś jest zmienione. Miałem już lekko dość dla tego złożyłem(z braku pomysłu) go tak jak jest bo nie po to kupilem nowy traktor żeby stał rozkręcony cały czas. Znajpmy ma u nas 820 i jego tak samo robi (kupił pół roku wcześniej) a znowu jeszcze inny ma też 952.2 tyle że 2012r i u niego cisza. Jedyne co różni te dwa ciągniki to oznaczenie bloku i niby tam jak mówił przedstawiciel jest coś zmienione ale co nie dało się od niego wydobyć.

leszczu1000    0

sam próbowałem to ogarnąć na początku z podkładkami(próbowałem skasować ten luz) póżniej zrobiłem dławik na hydraulice ale to się nie sprawdza po za tym w starych takich cudów nie ma, tolerancja pasowania do pół metra i jest cisza

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez ilovemtz
      Prosze aby w tym temacie wypowiadali sie posiadacze mtz[nie pronarów].
      My mamy mtz-a z 1983r i ojciec nic złego na silnik nie moze powiedziec wał jeszcze nie byl robiony. Ciagnik zrobil okolo 15000mth nie wiem czy to duzo czy mało. Co prawda ceiknie ale one juz takie sa. Co do awaryjnosci to moge powiedziec ze wiekszosc czesc zaczynamy dopiero teraz wymieniac tj. po 24latach wczesnije nie było potzreby. Co do spalania to jest małe w orce okolo 14l/ha napewno mniej niz ursus czy zetor z tych rocznikow nie mowie o nowych forterrach. Jest mały problrm z czesciami bo nie mozna ich dostac musimy po nie jezdzc do oddalonego o 50km żmigrodu bo nigdzie w poblizu ich nie dostaniemy .Powiedzcie co na ich temat mowia wasi ojcowie czy wy sami. Sami wiecie ze nie taki rusek straszny jak go piszą.
    • Przez rbit
      Jeśli chcę podłączyć wąż do prasy od dźwigania klapy od bocznego wejścia z lewej strony MTZa to dać jeden wąż w całości czy pociągnąć jeden wąż do tyłu ciągnika (koło dwóch przyłączy co tam już są) i dopiero tam drugi podłączać do belarki? Pytam bo gość od zakuwania węży twierdzi, że jak tak podzielę będzie mi blokowało/trzymało ciśnienie, że nie będę mógł wcisnąć później przewodu.
    • Przez GenTur
      Witam. Trzeba zanitować płaskowniki od dociążania w skrzynce  z wałkiem, trzymającym ramiona. Może ktoś podpowiedzieć, jak to zrobić? Z góry Dzięki!

• Przez galoni
      Witam

Znalazłem na allegro taki zestaw do wspomagania na orbitrol http://allegro.pl/wspomaganie-na-orbitrol-mtz-belarus-pompa-gratis-i1203511074.html
      Mam pytanie :
      -czy ktoś podobny zestaw zastosował u siebie?
      -czy to zda egzamin?
      -czy tam są wszystkie części jakie są potrzebne do MTZ-82? ( rocznik 90.)
    • Przez mvOp
      Witam mam problem z podnoszeniem w mtz 80.Ciągnik bez ciężaru podnosi ale opadają ramiona w dół.A z ciężarem w ogóle nie chcę podnieść.Sprawdzałem zawór pod rozdzielaczem lecz nie jest to on. Proszę o pomoc 
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj