Mzielinska

Problem z krową przed porodem.

Polecane posty

Mzielinska    0

Mam problem z jedną krową. A więc, ma termin na początek lutego. Była już tydzień zasuszona bez antybiotyku (sama się zasuszyła)  i wczoraj zauważyłam spuchniętą jedną ćwiartkę. Zdoiłam i było w niej spore zapalenie, dostała już 2 razy antybiotyk w ten strzyk. Ale teraz pytanie, zasuszać ją znowu czy doić już? Zostały 3 tyg, wet mówi ze wycięli się przed czasem skoro już wyprodukowała trochę mleka. Waham się, miał ktoś podobny przypadek i doradzi? 

Wiadomość z agroFakt.pl

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez grzesieks345
      Witam. Szukałem odpowiedzi na moje pytanie ale niestety nie znalazłem. Krowa musi mieć minimum 24 miesiące aby otrzymać dopłatę, a jaki jest górny próg? Czy może być np. krowa ośmioletnia?
    • Przez zetor7745
      Zakladam temat o problemach z krowami (choroby itd)

Napisze tu od siebie na 4 przypadki ostatnie przezylo mi 2 cielaki ( w tym jedna krowa miala blizniaki) 2 krowy poronily w 8 miesiacy, jedna sie szczesliwie ocielila ale teraz cos sie z nia dzieje nie je ( napewno ketoza) a wczoraj ocielila sie jedna miala blizniaki jedno przezylo a drugie nie (napilo sie plynow w srodku) a dzisiaj zachodze o 6 do obory zaczac odpasac patrze a ona zdechla szok po prostu dostala przed snem wapna i byl weterynarz a rano kip ;/ musiala dostac porazeniapoporodowego jak z tym walczyc co jest zle pasza?? skladniki??
    • Przez Zylas
      Witam. Posiada ktoś tabele pomiaru mleka do zbiornika DeLaval 1600l 

• Przez TomaszStach
      Witam. Przedwczoraj ocieliła się krowa. Był problem bo przednie nogi były podwinięte ale po interwencji wszystko poszło dobrze. Na drugi dzień rano się oczyściła. Dzisiaj zachowuje się tak jakby miała się cielić. Wstaje, kładzie się, dmie, stęka, kopie. Nie ma gorączki. Był lekarz, dał na wzmocnienie, rozkurczowe, przeciwbólowe domięśniowo i w ogon. Przez godzinę było dobrze, a teraz znowu zaczyna się to samo. Nie wiem co robić, pierwszy raz mam coś takiego. Miał ktoś z was taki przypadek? 
    • Przez Domino19
      Witam zacieliłem krowę nasieniem rasy norweska czerwona i buhaj nazywa się letnes, i szukam informacji o nim i nic nie mogę znaleźć może ma ktoś córki u siebie tego buhaja i ma jakieś informacje ?
      Pozdrawiam
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj