perkins3382

łożysko koła

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
andrzej78    204

Nie trzeba , zewnętrzne łożysko wychodzi z walem kola. Ale pytanie z kategorii dziwnych , bo ogólnie te łożyska działają bezawaryjnie. Co najwyżej wymienia się je profilaktycznie i przy okazji grubszej naprawy np kiedy łożysko wybije otwór w korpusie, objawiające się luzem koła.

perkins3382    3
andrzej78 napisał:

Nie trzeba , zewnętrzne łożysko wychodzi z walem kola. Ale pytanie z kategorii dziwnych , bo ogólnie te łożyska działają bezawaryjnie. Co najwyżej wymienia się je profilaktycznie i przy okazji grubszej naprawy np kiedy łożysko wybije otwór w korpusie, objawiające się luzem koła.

luz sie zrobil bede rozbieral to zobaczę

Wiadomość z agroFakt.pl

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez 12Mati12
      Witam rok temu jak wymieniałem pompe hydrauliki zwróciłem uwagę że wałek atakujący ma luz wzdłużny i tak jak jeździłem i się napędziła na 6 i tak jakby jechała siła pędu było słuchać lekkie chrobotanie ale dosłownie lekkie a ostatnio podczas orki gdy szarpałem się przód tył to na wstecznym gdy miała obciążenie większe było słychać chrobot ale już dużo głośniejszy jak tylko wróciłem do domu zdjełem dekiel ze skrzyni i zerknolem na tryby wszystko wydaje się raczej w porządku (gdy nie ma większego obciążenia to jest cichutko) i teraz moje pytanie wiem że czeka mnie zdjęcie plecaka (akurat to miałem i tak w planie na ten rok bo muszę wymienić wał podnośnik) i czy wyrazie co jak okaże się że to łożyska na walki atakującym po rozjechaniu wyciągnę wałek do przodu czy muszę wyciągać dyferencjał? J drugie pytanie czy ten luz może być spowodowany naprzyklad odkręceniem się nakrętki na walki atakującym lub inną jakaś mniej inwazyjną rzeczą? Jak narazie czekam na pierścienie do tłoka więc nie rozbieram żeby stało ale też nie jeżdżę ale jutro albo w czwartek na wieczór już będę się przymierzał do rozbierania mam nadzieję że obejdzie się bez rozpoławiania😅będę informował o postępie prac na bieżąco za dobre rady serdecznie dziękuję i pozdrawiam 😃
    • Przez Uziu92
      Wtam wszystkich
      Mam pewien problem sam nie wiem kiedy sie pojawil dokladnie ale bylo to mozna powiedziec z dnia na dzien, a mianowicie przy jezdzie na 6 biegu i hamowaniu silnikiem strasznie cos rzęzi, huczy w skrzyni, moscie lub zwolnicy z tym ze bardziej dochodzi to wasnie od zwolnicy z lewej strony. Dzis to rozebralem a mainowicie wyjelem cala piaste z pochwy z tym wielkim kolem zebatym 2 lozyska i wszystko wydaje sie byc w porzadku , lozyska dobre nie rozwalone tryby frezy cale ale juz nie skaldalem bo sie noc zrobila. Moze ktos mail taki przypadek ? i wie co to moze byc? bo nie chce niepotrzebnie calego ciapka rozbierac a nie znalesc przyczyny tak jak dzis. Dodam jeszcze ze te dziwne dziwieki dochodza tylko przy hamowaniu silnikiem na 6 biegu czasem tez na 5 jak hamuje ale mniej donośne. M-ki zawsze maily te skrzynie glosniejsze od zwyklych i te zwolnice ale nigdy tak nie bylo. Ten dzwiek jest straszny jak by sie cos mielilo tluklo tam. Ciagnik ma 1750 mtg od nowosci u mnie wiec pewne. Po za tym jezdzi normalnie wszystkie biegi wchodza nic nie szarpie nie stuka przy normalnej jezdzie. Co moglo sie stac ? Licze na wasza pomoc
      podam jeszcze gg 9530538 jak by ktos chcial napisac bede bardzo wdzieczny
      pozdrawiam wszystkich
    • Przez perkins3382
      witam czy do ściągnięcia zwolnicy bez pochwy trzeba wypuszczać olej ze skrzyni
    • Przez pietrekgaj
      Witam prosze o pomoc mam wyciek oleju w zetorze 5011 i nie bardzo wiem z czego. Olej kapie z dziury załaczonej na zdj

• Przez JLC9
      Cieknie mi z polaczenia pochwa zwolnica. Hamulce dzialaja. Chciałbym wymienic simering w pochwie i podobno mozna zrobić to przez okienko blokady. Jakieś wskazówki? Jak wyglada ten uszczelniacz? Znajde go bez problemu jak odkrece to okienko blokady?
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj