o krok od tragedii, trzeba zawsze uwaznie obserwować prasę podczas prasowania. wysypane łożysko.
Piotruniu25 3889 Opublikowano Sobota o 07:03 Nie zawsze da się wszystko zobaczyć.😉 Ale duży plus dla ciebie za spostrzegawczość. Odnośnik do komentarza https://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/847471-feraboli-sprinter-165/#findComment-3205070
JarekBazydlo 3114 Opublikowano Sobota o 07:21 Mi tez kiedys padło łożysko na napinaczu w prasie przy prasowaniu słomy. Dobrze ze mialem z tylu otwarta szybe to poczułem swąd dymu. Jeszcze z jedna bela i katastrofa... Odnośnik do komentarza https://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/847471-feraboli-sprinter-165/#findComment-3205071
songo 928 Opublikowano Sobota o 07:34 Piotruniu25 napisał: Nie zawsze da się wszystko zobaczyć.😉 Ale duży plus dla ciebie za spostrzegawczość. no jakby to było łożysko gdzieś w środku pewnie było by ciężej dojść, ale to łożysko było na górze na mechanizmie zgniotu, ogólnie podczas prasowania idzie pomylić, kurz z dymem, ale jakoś mi się nie podobał niebieski kurz 😂JarekBazydlo napisał: Mi tez kiedys padło łożysko na napinaczu w prasie przy prasowaniu słomy. Dobrze ze mialem z tylu otwarta szybe to poczułem swąd dymu. Jeszcze z jedna bela i katastrofa... ja myślę że 5minut i prasa poszła by z dymem zresztą i tak trochę spanikowałem i nie wiedziałem czy gasić czy uciekać ciągnikiem, ale na chłodno oceniłem że się na razie tli, i wystarczy zalać wodą. Odnośnik do komentarza https://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/847471-feraboli-sprinter-165/#findComment-3205072
JarekBazydlo 3114 Opublikowano Sobota o 07:36 Ja u siebie wyrzucilem slome i od razu gaśnica chociaż też mialem na myśli na poczatku czy nie uciekać ciagnikiem... Odnośnik do komentarza https://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/847471-feraboli-sprinter-165/#findComment-3205073
rafal4610 162 Opublikowano Sobota o 12:50 Raz mi przewód od centralnego smarowania spadł na łańcuch i plewy zaczęły sie tlić. Też na początku panika i nie wiem co robić, a potem otworzyłem klape i zobaczyłem co jest. Poprawiłem przewód, wyczyściłem z tych plew i je zadeptałem i wszystko cacy. Innym razem na łące kulki z łożyska sie wysypały przy beli i siano zaczęło sie tlić. Ojciec grabił i zobaczył to, ale na szczęście łąka torfowa i bez strachu Odnośnik do komentarza https://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/847471-feraboli-sprinter-165/#findComment-3205085
robi57362 2891 Opublikowano Sobota o 14:59 a co ma za znaczenie czy torfowa czy piaszczysta? Odnośnik do komentarza https://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/847471-feraboli-sprinter-165/#findComment-3205091
songo 928 Opublikowano Sobota o 15:14 przy kiszonkach nie ma takiego stresu bo nie jest to tak palny materiał ale ja siano presowalem i trochę sraka, dzisiaj już drugi dzień walczyłem żeby ten walek wykręcić, ogólnie masakra możecie mi współczuć potu, nerwów przy demontażu. Odnośnik do komentarza https://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/847471-feraboli-sprinter-165/#findComment-3205092
robi57362 2891 Opublikowano Sobota o 15:55 dziś prawie 90 belek siana i rano zobaczyłem twoje zdjęcie i co chwilę oglądałem się za niebieskimi kurzem Odnośnik do komentarza https://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/847471-feraboli-sprinter-165/#findComment-3205095
songo 928 Opublikowano Sobota o 16:02 a moje siano zmoklo dzisiaj w nocy :/ muszę chyba zainwestować w nowsza prasę. Odnośnik do komentarza https://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/847471-feraboli-sprinter-165/#findComment-3205096
robi57362 2891 Opublikowano Sobota o 16:35 le tam nowsza,mam nh 658 I dziś wyszło 33 bele 130 na godzine Odnośnik do komentarza https://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/847471-feraboli-sprinter-165/#findComment-3205103
rafal4610 162 Opublikowano 19 godzin temu 16 godzin temu, robi57362 napisał(a): a co ma za znaczenie czy torfowa czy piaszczysta? Więcej wilgoci w podłoźu i łatwiej zdusić ogień. Na szczęście bela sie nie zajęła, tylko resztka siana koło beli Odnośnik do komentarza https://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/847471-feraboli-sprinter-165/#findComment-3205120
robi57362 2891 Opublikowano 18 godzin temu tyle ze torf sam w sobie może się palić,kiedyś ojczulek opowiadał jak melioracje robili i posłuchali wszystkie krzaki w jedno miejsce,powstała niezła gora i podpalili to to ponoć do zimy się paliło i teraz jest tam dół Odnośnik do komentarza https://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/847471-feraboli-sprinter-165/#findComment-3205132
Krzysztof81 10466 Opublikowano 18 godzin temu 25 minut temu, robi57362 napisał(a): tyle ze torf sam w sobie może się palić,kiedyś ojczulek opowiadał jak melioracje robili i posłuchali wszystkie krzaki w jedno miejsce,powstała niezła gora i podpalili to to ponoć do zimy się paliło i teraz jest tam dół Sasiad kupe lat temu wypalał słome i pole graniczyło z łąką torfową. Jak zapalił się torf to tlił się kilka tygodni aż do wiekszych deszczy. Ziemia zapadła sie tam okolo metra na powierzchni kilk arów. Odnośnik do komentarza https://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/847471-feraboli-sprinter-165/#findComment-3205135
Azor07 966 Opublikowano 17 godzin temu Syn kupił do telefonu kamerę termowizyjną w zimie ,ale zapomnieliśmy wypróbować w prasie , gdyby było to zdjęcie wcześniej to pownie byśmy nie zapomnieli . Odnośnik do komentarza https://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/847471-feraboli-sprinter-165/#findComment-3205143
jonek98 2941 Opublikowano 17 godzin temu torfy się pięknie pala,nie bez powodu kiedyś je kopali i robili z niego opal Odnośnik do komentarza https://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/847471-feraboli-sprinter-165/#findComment-3205144
songo 928 Opublikowano 14 godzin temu robi57362 napisał:le tam nowsza,mam nh 658 I dziś wyszło 33 bele 130 na godzinemasz pewnie owijanie siatka, na sznurku nie da rady takiej wydajności 😀Azor07 napisał: Syn kupił do telefonu kamerę termowizyjną w zimie ,ale zapomnieliśmy wypróbować w prasie , gdyby było to zdjęcie wcześniej to pownie byśmy nie zapomnieli . oby jak najmniej takich zdjęć 😀 chociaż lepsze takie, jak spalonej prasy. 1 Odnośnik do komentarza https://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/847471-feraboli-sprinter-165/#findComment-3205158
szymon09875 15356 Opublikowano 11 godzin temu Jak tam 106 chodzi ? Zadowolony jesteś ? Jest w okolicy ładna z tuzem i womem do kupienia. Odnośnik do komentarza https://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/847471-feraboli-sprinter-165/#findComment-3205168
songo 928 Opublikowano 11 godzin temu przez 5 lat robiłem wtryski (to akurat niepotrzebnie), sprzęgło i teraz chyba pompa powoli do roboty, a i 5 szyb już wymieniałem 😂 ogólnie same eksploatacyjne rzeczy, jest to prosty mechaniczny ciągnik, nie jakiś mega komfortowy ale w stosunku do bloku wschodniego to dużo wygodniejszy. Odnośnik do komentarza https://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/847471-feraboli-sprinter-165/#findComment-3205169
szymon09875 15356 Opublikowano 10 godzin temu Radia da się słuchać? Jeździłem trochę 120.54 Odnośnik do komentarza https://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/847471-feraboli-sprinter-165/#findComment-3205172
songo 928 Opublikowano 7 godzin temu pewnie, tu wrzucam mój film z gruberowania przy włączonym radiu. https://vm.tiktok.com/ZNRTJUPCE/ na kanale znacznie więcej filmów z pracy 1 Odnośnik do komentarza https://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/847471-feraboli-sprinter-165/#findComment-3205184
mf362 1396 Opublikowano 7 godzin temu 9 godzin temu, jonek98 napisał(a): torfy się pięknie pala,nie bez powodu kiedyś je kopali i robili z niego opal Parę lat temu z ogniska gałęzi poszło w glebę torf aż straż musiała przyjechać Odnośnik do komentarza https://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/847471-feraboli-sprinter-165/#findComment-3205189
jonek98 2941 Opublikowano 7 godzin temu koło mnie jak kiedyś se jeden dziadek zapalił śmieci,i zostawil,to jak w torfy poszło,to się zjechały chyba wszystkie OSP z okolicy, plus powiatowka Odnośnik do komentarza https://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/847471-feraboli-sprinter-165/#findComment-3205190
bejba 327 Opublikowano 6 godzin temu Raz byłem gasić z Osp torf co tlił się z dobre 4 miesiące to taki piaseczek z torfu się robi że jak nogą się stanęło to odrazu do pasa się wpadało Odnośnik do komentarza https://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/847471-feraboli-sprinter-165/#findComment-3205198
Rekomendowane komentarze
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się