Skocz do zawartości

Feraboli Sprinter 165



o krok od tragedii, trzeba zawsze uwaznie obserwować prasę podczas prasowania. wysypane łożysko.

Rekomendowane komentarze

Piotruniu25 napisał:

Nie zawsze da się wszystko zobaczyć.😉 Ale duży plus dla ciebie za spostrzegawczość.

no jakby to było łożysko gdzieś w środku pewnie było by ciężej dojść, ale to łożysko było na górze na mechanizmie zgniotu, ogólnie podczas prasowania idzie pomylić, kurz z dymem, ale jakoś mi się nie podobał niebieski kurz 😂

JarekBazydlo napisał:

Mi tez kiedys padło łożysko na napinaczu w prasie przy prasowaniu słomy. Dobrze ze mialem z tylu otwarta szybe to poczułem swąd dymu. Jeszcze z jedna bela i katastrofa... 

ja myślę że 5minut i prasa poszła by z dymem zresztą i tak trochę spanikowałem i nie wiedziałem czy gasić czy uciekać ciągnikiem, ale na chłodno oceniłem że się na razie tli, i wystarczy zalać wodą.

Raz mi przewód od centralnego smarowania spadł na łańcuch i plewy zaczęły sie tlić. Też na początku panika i nie wiem co robić, a potem otworzyłem klape i zobaczyłem co jest. Poprawiłem przewód, wyczyściłem z tych plew i je zadeptałem i wszystko cacy. Innym razem na łące kulki z łożyska sie wysypały przy beli i siano zaczęło sie tlić. Ojciec grabił i zobaczył to, ale na szczęście łąka torfowa i bez strachu

25 minut temu, robi57362 napisał(a):

tyle ze torf sam w sobie może się palić,kiedyś ojczulek opowiadał jak melioracje robili i posłuchali wszystkie krzaki w jedno miejsce,powstała niezła gora i podpalili to to ponoć do zimy się paliło i teraz jest tam dół

Sasiad kupe lat temu wypalał słome i pole graniczyło z łąką torfową. Jak zapalił się torf to tlił się kilka tygodni aż do wiekszych deszczy. Ziemia zapadła sie tam okolo metra na powierzchni kilk arów.

robi57362 napisał:

le tam nowsza,mam nh 658 I dziś wyszło 33 bele 130 na godzine

masz pewnie owijanie siatka, na sznurku nie da rady takiej wydajności 😀


Azor07 napisał:

Syn kupił do telefonu kamerę termowizyjną w zimie ,ale zapomnieliśmy wypróbować w prasie , gdyby było to zdjęcie wcześniej to pownie byśmy nie zapomnieli .

oby jak najmniej takich zdjęć 😀 chociaż lepsze takie, jak spalonej prasy.

  • Like 1

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v