Gość

Ceny bydła 2022

Polecane posty

Gość   
Gość
3 minuty temu, soltys48 napisał:

,jak w żadnym roku o tej porze

ogłoszenia śledzę i głównie mm, tylko jakieś do mlecznych dziwnie podobne. :D ze dwa by mi się zdało teraz.

ile taki z fotki?

Edytowano przez Pafnucy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baks00    4401
1 minutę temu, soltys48 napisał:

bardzo ,jak w żadnym roku o tej porze. Obdzwoniłem sporo gospodarstw i tylko jeden klepnięty

IMG_20220424_085909.jpg

Już żeś wyzdrowiał?-w sumie rozumiem to nie hobby to uzależnienie 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

dużo małych zakończyło przygodę i w miejscu trawy dla krow kukuruszka i zboża. a bambery sexowane i materiały hodowlane .ciekawe czasy idą. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19709
9 minut temu, Pafnucy napisał:

ogłoszenia śledzę i głównie mm, tylko jakieś do mlecznych dziwnie podobne. :D ze dwa by mi się zdało teraz.

ile taki z fotki?

całe pińć metrów łowsa, do odbioru za tydzień

Moi starzy dostawcy też bardziej w MLECZNE seksy poszli i bida z nedzą. Temu to to ze zdjęcia na zimę trochę towaru ma zapewnić

8 minut temu, Baks00 napisał:

Już żeś wyzdrowiał?-w sumie rozumiem to nie hobby to uzależnienie 

 

 

a tam wyzdrowiał.....choroba psychiczna nie mija tak szybko

IMG_20220410_165830.jpg

Edytowano przez soltys48

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek91p    79

Bez urazy ale w obecnych czasach dużo machać widłami to też głupota, tylko żeby była wygoda z paszowozu muszą być dobre budynki. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

gdyby dało się wszystko na paszowozy i kompiutry to by było jak ze swiniakiem. ferma 1000 szt × 30 zł ze sztuki i żeś pan 🤣

bydło bardziej trudne i pracochłonne to jeszcze cos z tego zostalo. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cybulek17    1903
22 minuty temu, HF86 napisał:

gdyby dało się wszystko na paszowozy i kompiutry to by było jak ze swiniakiem. ferma 1000 szt × 30 zł ze sztuki i żeś pan 🤣

bydło bardziej trudne i pracochłonne to jeszcze cos z tego zostalo. 

Wbrew pozorom mamy już w kraju dużo ferm 1000 + opasów 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    869

Zależy jeszcze jak z tymi taczkami wychodzi z paszowozu. Mam budynek przerobiony na 50 opasów i w żaden sposób nie było możliwości, abym zmieścił korytarz paszowy. Szerokość całkowita ponad 5m. Korytarz paszowy 1,2m robiony pod mini ładowarkę, a chyba 3,7 szerokość kojca. Na szczęście mam w wozie taśmę, więc bez problemu ładuję bezpośrednio z wozu na taczkę i ognia po korytarzu. Rano i wieczorem sypiemy po 400-500kg(8-10taczek). 5minut roboty z ojcem. On siedzi w ciągniku i sypie na taczkę a ja wożę. Ale samemu też bez problemu dam radę tylko chwilę dłużej przechodzi. Oczywiście bez skakania na ciągnik i z powrotem. Ale gdybym miał ładować szuflą od śniegu z ziemi do taczki ręcznie to bym to rzucił po 3 dniach 🤣. Dla tego też robiłem szerszy korytarz paszowy aby zmieściła się miniładowarka. Do podściełanie wyganiam na zewnątrz w kojce 3-4 bele po metal fuszerce co około 3 dni. Ale plany są na coś nowego i powiedzmy duzo większego i na rusztach 😁 


Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

Jak masz miejsce to Trzeba było wywalić jedną ścianę i zrobić korytrz paszowy na zewnątrz. Tylko dach dorobić żeby nie zaciekało na paszę

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    869
51 minut temu, Taurus83 napisał:

Jak masz miejsce to Trzeba było wywalić jedną ścianę i zrobić korytrz paszowy na zewnątrz. Tylko dach dorobić żeby nie zaciekało na paszę

Żeby było miejsce to tak byśmy zrobili i z drugiej strony były by zrobione kolejne kojce. Jest możliwość zrobienia z stodoły, ale brak miejsca na maszyny i pasze. Wybrałem mniejsze zło, a w przyszłości i tak będzie nowy budynek i prawdopodobnie przenoszone całe gospodarstwo na drugi plac, bo tutaj mam tylko 30 metrów szerokość działki. Nic nowego sensownego nie postawię, a tam gdzie planuję budowę mam 140 metrów szerokości i ponad 8ha w jednym kawałku. Będzie prawie jak u Sneli 🤣 czyli obora, hala i silosy 😍

Edytowano przez karol091193

Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwekbarca2    147
26 minut temu, kris148a napisał:

Opinie o ubojni Mckeen beef? Ktoś do nich oddawał ostatnio? Jakie opinie?

Temat wałkowany wiele razy tutaj, kasa pewna, wybicia niestety pozostawiają duże do życzenia  

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekz200    6715
2 godziny temu, malaczarna napisał:

Propozycja na dziś 14.5 za angusa

Ja tyle wziąłem za swojego 😛

31 minut temu, karol091193 napisał:

Żeby było miejsce to tak byśmy zrobili i z drugiej strony były by zrobione kolejne kojce. Jest możliwość zrobienia z stodoły, ale brak miejsca na maszyny i pasze. Wybrałem mniejsze zło, a w przyszłości i tak będzie nowy budynek i prawdopodobnie przenoszone całe gospodarstwo na drugi plac, bo tutaj mam tylko 30 metrów szerokość działki. Nic nowego sensownego nie postawię, a tam gdzie planuję budowę mam 140 metrów szerokości i ponad 8ha w jednym kawałku. Będzie prawie jak u Sneli 🤣 czyli obora, hala i silosy 😍

Będzie komu cielaki sprzedawać 😛😛

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19709

Nie dołożyli?

3 godziny temu, piotrek91p napisał:

Bez urazy ale w obecnych czasach dużo machać widłami to też głupota, tylko żeby była wygoda z paszowozu muszą być dobre budynki. 

Nie jest źle,teraz mam niewiele pracy przy takim utrzymaniu i to bez paszowozu

51 minut temu, Bartek933 napisał:

Po ile krowy chodzą?

5-11

 

Wszystko zależy jaka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mieciu24    48
21 minut temu, sylwekbarca2 napisał:

Temat wałkowany wiele razy tutaj, kasa pewna, wybicia niestety pozostawiają duże do życzenia  

Nie wiem jak dla kogo ale takie wybicie to super żadnej skity nic nie biorą. Ważyłam dwa dni przed odjazdem bydła to mi na sztuce w drodze do zakładu ubyło od 12-18 na byku a krowie 20 kg. Wybicie byka 54.4℅-58,8℅ to ciekawe że źle 🤔🤔🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    869
3 minuty temu, radekz200 napisał:

😛

Będzie komu cielaki sprzedawać 😛😛

A będziesz miał po 20 na rzut 😂


Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekz200    6715
2 minuty temu, karol091193 napisał:

A będziesz miał po 20 na rzut 😂

A wejdą na dwukółke? 😛 chyba ze do audi 😂

@soltys48 to dopiero będę wiedział jak zadzwonie w środę albo jak faktura będzie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mieciu24    48
55 minut temu, kris148a napisał:

Opinie o ubojni Mckeen beef? Ktoś do nich oddawał ostatnio? Jakie opinie?

Jak masz dobry towar to super zakład pierwszy raz dał tak nigdy nie spotkał się z wybiciem i kasą w dzień załadunku przedpłata a wyliczenie na drugi dzień i reszta kasy. To się liczy nie dzwoni dzwoni i dziad o swoją klasę się prosi. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez AgroSikora
      Jakie ceny nasion kukurydzy za j.s na waszym terenie?
       
       
      - KWS
      - Pionner
      - LG
      - Syngenta
      - Euralis
       
    • Przez kuba24051
      pora zalozyc nowy temat. jak u was z cena?
      Michalczyk dzis 670+vat a cena od 640-670
    • Przez thomas015
      Witam, potrzebuje ceny Brony talerzowej Unia Cut Xl 3.2, chodzi mi o maszynę nową fabrycznie.
      Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi  
    • Przez agroRolniTV
      Witam.
      Kolega będzie sprzedawał prasę Claas Variant 360RC z 2012 roku i nie jest do końca pewny za ile wystawić.
      Tą belarką zrobił około 20tys. bel
      Może znajdzie się ktoś kto się zna i wyceni taką prasę, mniej więcej.
      Z góry dzięki, pozdrawiam
       

    • Przez jarek2030
      Witam! Mam problem ponieważ chcę sprzedać słomę po mieszance jęczmienia/owsa/pszenicy 2.70 ha i kolega chce sobie kupić i zbelowac tą słomę moje pytanie jest ile wziąć od belki zestaw to Case maxxum 135 i class Variant
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj