Krzysztoflewandowski36

renault 133.14

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Dnia 6.08.2021 o 13:45, Andrz_ napisał:

Nie ma wpływu

mhm... no ja uważam inaczej może mieć wpływ. Sterowanie hamulcem na przyczepę odbywa się poprzez wciśnięcie hamulca, pompki tłoczą płyn przewodami do hamulcy w kołach, ooooraz do rozdzielacza hamulcy przyczepy. Płyn wciska tłoczek który się przesuwa odkrywając kanał i olej pod ciśnieniem z hydrauliki wędruje dalej na hamulce przyczepy. A więc jeśli w układzie stoi słup powietrza to jest taka możliwość że częściowo ten właśnie tłoczek może pozostawać otwarty i wtedy będzie cały czas częściowo zabierać olej układ hamulcy przyczepy. Często zapowietrzone hamulce są przyczyną grzejących się kół czyli słup powietrza nie pozwala wrócić cylinderkom i szczęki/tarcze/klocki obcierają, więc tak samo słup powietrza może nie dać cofnąć się tłoczkowi w rozdzielaczu i to może mieć wpływ na przepływ olejuitd. Druga sprawa, choć może nie zapowietrzenie ale zacięcie się takowego zaworu(dość częsta usterka) w starszych Massey Fergusonach prowadziło do gotowania się oleju w skrzyni i układzie hydrauliki.. Więc kolego moim zdaniem wprowadzasz ludzi w błąd taką nie przemyślaną odpowiedzią .

Edytowano przez Agrorozkminiacz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrz_    432

Odpowietrzasz  pompę i hamulce  sterowane Płynem Hamulcowym który  w żaden sposób i nigdzie nie łaczy się z olejem  hydrauliki , o tutaj chyba o to chodzi  .
Wiec kolego nie posądzaj mnie o takie  nikczemne czyny . tylko czytaj uważnie
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8522
8 minut temu, Andrz_ napisał:

Odpowietrzasz  pompę i hamulce  sterowane Płynem Hamulcowym który  w żaden sposób i nigdzie nie łaczy się z olejem  hydrauliki , o tutaj chyba o to chodzi  .

Też tak myślę

U mojego są trochę zapowietrzone bo za pierwszym naciśnięciem hamuje nisko a po drugim naciśnięciu bierze u góry i rozdzielacz pracuje normalnie

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanie brzmi czy zapowietrzone hamulce mogą mieć wpływ na przepływ oleju przez rozdzielacz gdy ciągnik posiada hamulec hydrauliczny przyczepy. 

Masz rację nie łączy się płyn hamulcowy z olejem hydraulicznym, ale moim zdaniem chodzi o to czy zapowietrzone hamulce mogą powodować np. słabe działanie hydrauliki itp. i tak mogą mieć ponieważ skoro masz zapowietrzone hamulce to masz i zapowietrzoną kostkę/zawór sterujący hamulcami przyczepy. 

I jeśli słup powietrza stoi tak nie fartownie że zawór sterowany płynem ham. z pompek nie zamknął się do końca i jest częściowo otwarty to olej hydrauliczny będzie krążył w układzie hamulcy przyczepy tym samym ograniczał przepływ w innych układach np. hydr. zewnętrznej itd. ponieważ zawór pierwszeństwa podaje najpierw olej na hamulce przyczepy i wspomaganie a dopiero później na resztę układów tak czy nie tak? więc tak zapowietrzone hamulce mogą mieć wpływ na przepływ oleju hydraulicznego gdy ciągnik posiada hamulce hydrauliczne. Takie jest moje zdanie. Oczywiście jeśli hamulce hydr. i reszta hydrauliki mają wspólne źródło zasilania z tej samej pompy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jest ta sama pompa od hydrauliki zewnętrznej (bo rozumiem że o tą hydraulikę ci chodzi)  i hamulcy hydraulicznych bo nie robiłem takiej renaty więc nwm. Ale jeśli ta sama pompa zasila te dwa układy to tak jest jakaś tam "szansa" że zapowietrzone hamulce mogą być przyczyną słabej hydrauliki zewnętrznej / grzania się oleju itp. Zazwyczaj w takich układach zawór pierwszeństwa najpierw podaje olej do hamulcy/wspomagania/wzmacniaczy momentu a drugorzędna jest hydraulika zewnętrzna/ podnośnik. Więc jeśli słup powietrza w jakimś stopniu nie pozwala się cofnąć tłoczkowi w zaworze sterującym to rozdzielacz będzie cały czas podawał ciśnienie na wyjście hamulca przyczepy tym samym ograniczał działanie hydrauliki zewnętrznej itd.A tak wgl skoro masz tylko zapowietrzone hamulce to czemu ich nie odpowietrzysz? albo odkręć przewód hamulcowy od kostki sterującej  hamulcami hydrauliki i pozaślepiaj i zobaczysz czy to wpływało na przepływ czy nie.  W Fergusonach często te zaworki się zacinały i cały czas był przepływ oleju na hamulce przez to osłabiona była hydraulika zewnętrzna i gotował się w nich olej w skrzyniach 

Edytowano przez Agrorozkminiacz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrz_    432

Te dwa układy nie mają ze sobą nic wspólnego  ponieważ są zasilane osobnymi jednostkami .   Nawet przy całkowitym braku hamulców  ,płynu itd.  hydraulika zewnętrzna musi działać poprawnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

moja wina, przepraszam bo się wymądrzam a nie wiedziałem jak jest skontruowany ten ciągnik sorry koleżko po kiego ciula się wypowiadam jak czegoś nie wiem. Głupi debil :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg91    59
Dnia 13.08.2021 o 17:57, Agrorozkminiacz napisał:

 

Cześć mam taki problem odnośnie kostki sterowania hamulcami przyczepy ,podaje mi cały czas ciśnienie na wyjsćie hamulca przyczepy jak tylko od pale traktor .Renault 113-14TX wychodzi na to że przycioł się ,doradzisz jak to rozebrać  ,czy zdjać gurną kostkę i to wystarczy czy,bo jest jeszcze śruba od dołu i to tez.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinKa    153

Spróbuj go odpowietrzyć.Jest tam odpowietrznik przelej trochę płynu może stary i woda jest i zacieło go na mrozie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg91    59

Opanowałem sytuację wychodzi na to że oring był za duży i tłoczek nie miał siły wrócić na swoje miejsce,dopiero się kapnołem jak wyciągnąłem całą sekcję ,oczywiście tłoczek w kostce z płynem hamulcowym bo nić innego nie znalazłem tam a teraz działa więc wychodzi na to że to była przyczyna .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez lukasz51195
      Witam,Panowie mam dziwny problem z ładowaniem w ciągniku renault 461, po odpaleniu ciągnika ładowanie jest wzorowe ale po czasie gdy włączę wszystkie światła ładownie spada, i alternator się grzeje ( szczególnie koło pasowe)po wyłączeniu obciążenia wszystko wraca do normy, i teraz moje pytanie co może być przyczyną takiego dziwnego problemu, alternator pochodzi z Mazdy 626 2.0D 12V, 80A, dane akumulatora dodaje w zdjęciu, a i mechanik założył mi taki kabel od ładowania (jak na zdjęciu) a ja teraz założyłem od spawarki bo myślałem że coś pomoże. A 2 sprawa u mnie jest pasek 10mm czy jest jakaś opcja przerobienia alternatora z jakiegoś VW na taki pasek, bo wiem że golfy 2 miały na 10mm ale wolał bym coś nowszego. Pozdrawiam 🙂🤚🤚🤚🤚i czekam na Pomoc.



    • Przez Kamilmok
      Witam . Problem zaczął się od dmuchniętej uszczelki pod głowicą , w trakcie naprawy mechanik wysłał pompę paliwa do regeneracji alby ją od razu sprawdzić . kupiliśmy nowe ori wtryski .  
      Po złożeniu wszystkiego brak mocy , orka na 4 skiby ziemia cieżka i jak było ciężko to zamiast grzebać kołami to dusiło ciągnik na biegu 1-1. 
      Postawiliśmy do drugiego mechanika pompiarza , niby wszystko posprawdzał pobawił sie zapłonem  i mówił ze wszystko jest dobrze . Pali na dotyk . teraz w polu nie był testowany jeszcze ale jak ciągną 6 ton pszenicy pod górkę to prędkość spada ze trzeba zbijać pół biegi . takze chyba nie jest dobrze . 
       
      gdzie szukać przyczyny ?
       
    • Przez Griszka92
      Witam
      Po wymianie sprzęgła na nowe całego kompletu marki Kawe oraz obróbce koła zamachowego sprzęgło nie wysprzęgla, jedynie idzie wrzucić wsteczny poza tym WOM nie działa. Sprzęgło niby ustawione fabrycznie bo śruby znaczone !? Wie ktoś może jak to ustawić ? Jakieś dane czy cokolwiek 
    • Przez lukasz3564
      Witam poszukuję drzwi lewych do renault 9034 TX jeśli ktoś posiada proszę o wiadomość.
    • Przez MarcinKa
      Witam
      Może ktoś podpowie czy jest jakis zawór czy jakaś inna przesłona czy jakby tam zwał na przejściu pomiedzy zbiornikami górnym a tym pod kabina??
      Pytam bo lalem paliwo i zapełniłem górny na maksa i nie poszlo w dolny dopiero jak przejechałem na pole to paliwo spadło do dolnego zbiornika...
      Dziwne trochę,przewód łaczacy oba gruby jest powinno samo lecieć nie ma zadnych kraników nie wiem co za przypadłość...
      Ktoś coś??
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj