PiotrStaczak

Dominator 78s nie odpala

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Witam. Tak jak w tytule nie mogę odpalić kombajnu. Po przekręceniu kluczyka na zapłon kontrolki normalnie świecą nic nie przygasają. Wczoraj wstawiłem akumulator po zimie i miałem go odpalić, po 3 nie udanych próbach podpiołem miernik do akumulatora aby sprawdzić do ilu spada napięcie przy próbie podpalenia i wtedy kombajn bez problemu odpalił. Silnik popracował ok 10 min zgasiłem i drugi raz już nie odpalił. Proszę o jakieś rady do może mu dolegać.

Edytowano przez PiotrStaczak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

Ta już niech silnik rozbiera :D

18 godzin temu, Pka93 napisał:

Tzn. Co znaczy nie odpala. Silnik kręci? Jest paliwo w układzie? 

Dokładnie - co znaczy nie odpala?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, Pka93 napisał:

Tzn. Co znaczy nie odpala. Silnik kręci? Jest paliwo w układzie? 

Rozrusznik wogulę nie reaguje na przekręcenie kluczyka na pozycję zapłonu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pka93    2

Kontrolki mrugają( jest prąd)? Słychać "cykanie" rozrusznika? Poszukaj może masa nie styka. Spróbuj może zewrzeć na krótko jeśli się nie odezwie to obstawiam rozrusznik o ile prąd jest. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kontrolki nic nie przygasają przy próbie odpalenia ze stacyjki prąd wychodzi( sprawdzałem miernikiem) nie mam tylko jak sprawdzić sam przy rozruszniku kabla " sterującego ". Tylko czy jeśli ten kabel byłby przetarty nie robił by zwarcia i kontrolki by nie gasły? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
peewee1984    91

Podaj prąd z głównego kabla przy rozruszniku na cewkę i sprawdzisz czy kręci. Jeśli działa to coś z kablem od stacyjki. Jeśli nie to rozrusznik na krótko, z pominięciem cewki. Powoli dojdziesz co nie działa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

Jeśli sterujący od cewki nie łączy to nic nie przygasa. Zacznij od niego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, peewee1984 napisał:

Podaj prąd z głównego kabla przy rozruszniku na cewkę i sprawdzisz czy kręci. Jeśli działa to coś z kablem od stacyjki. Jeśli nie to rozrusznik na krótko, z pominięciem cewki. Powoli dojdziesz co nie działa

Zrobiłem jak jest to opisane i kręci. Kabel sterujący przechodzi przez przekaźnik. Czy jest jakiś sposób aby sprawdzić przekaźnik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rex15    265

Czujnik pod dzwignią zalaczania młocarni moze byc nie wcisniety dobrze. Mialem tak u siebie i nie krecil wcale rozrusznik, bo kombajn myslal, ze mlocarnia jest wlaczona, a wtedy nie odpali silnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, rex15 napisał:

Czujnik pod dzwignią zalaczania młocarni moze byc nie wcisniety dobrze. Mialem tak u siebie i nie krecil wcale rozrusznik, bo kombajn myslal, ze mlocarnia jest wlaczona, a wtedy nie odpali silnik

W którym miejscu jest ten czujnik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rex15    265

Pod dzwignią, tam głębiej. U mnie wystarczy puknac mocniej dzwignią i czujnik juz zaskakuje 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wszystkie rady. Po sprawdzeniu wszystkich podanych przez was miejsc znalazłem przyczynę, którą było wypicie się kabla sterującego przekaźniem z kości pod komputerem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Szymi195
      Mam pytanie do posiadaczy megi, ile realnie hektarow w godzine wykosi zakladajac plon ok 6-9t
      Rozgladam sie za takim kombajnem i zalezy mi na rzetelnych informacjach
    • Przez romanwiatr
      Chcę przesiąść się BIZONA na CLASSA w cenie do 130 tys. Pracował będzie na około 100 ha na na ziemi z wydajnością pszenicy 6 t/ha oraz na słabych.
      Rozważam Dominatora 98 sl heder 4,5m, ale znalazłem też 108 sl z hederem 4,5m z takim hederem ponieważ mam dużo przejazdów (jeżdżę droga z hedrem), a następnie dokupić sam heder 6m i na większe kawałki.
      Biorę pod uwagę też Commandera 114 CS ale on ma heder 5,1m  i obawiam się czy dam rade poruszać się nim po drodze, czy będę musiał za każdym razem zdejmować heder i zastanawia mnie jego dość duża pojemność .
      Wszelkie uwagi i sugestie mile widziane.
       
    • Przez m_i_c_h_a_l
      Cześć,
      Czy ma ktoś jakiś patent na wyjęcie łożyska z rozdrabniacza słomy?
      Nie da rady podejśc ściągaczem a od środka jest zbyt mało miejsca aby czymkolwiek je wybić.
       
       


    • Przez adiksutil16
      Witam. Parę dni temu kupiłem Dominatora(jak w temacie) Jest to mój pierwszy Claas i nie wiem za bardzo co do czego służy. Mam prośbę, prześlę zdjęcia i jakby ktoś z was mógłby mi napisać co do czego służy.
       


       
      Jakbyście mogli pisać np.
      1. wajha od tego i tego
      2....
       
      A tak samo z kontrolkami np.
      L1 kontrolka od tego i tego
       
      Z góry dzięki za pomoc!
    • Przez krowazie
      Wkupię heder do kombajnu class dominator 88 sl o szerokości 3.90 lub 4.5 metra. Wesołych świąt 
      I jeszcze jedno pytanie czy to jest prawda że dominatory miały różne szerokości gardzieli ? Gadałem z mechanikiem i tak powiedział 
      nowy nabytek 

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj