hubertg7

Problem pompa wtryskowa zetor proxima

Polecane posty

hubertg7    3

Witam!

Problem z pompą wtryskową w zetorze proxima plus 9541, zakleja się i ciągnik nie odpala albo faluje na obrotach podczas pracy. Panowie którzy czyścili mi pompę twierdzą że to od oleju silnikowego. zmieniłem olej na inną markę i jest chyba jeszcze gorzej. Dodam że ubywa mi płynu chłodniczego a wycieku nie widać, i oleju tez nie przybywa. Może miał ktoś podobny problem i coś podpowie

ENDURAK91    8

Miałem taki sam ciągnik i mi ubywało płynu chłodniczego najpierw pękł zbiorniczek wyrównawczy pęknięcie bylo na tyle małe że płynu ubywało dopiero jak ciagnik się rozgrzał i wzrastało ciśnienie w zborniczku dopiero płyn ciekł, później ciekła chłodnica były źle zgrzane ze sobą elementy chłodnicy i dopóki farba się trzymała to była szczelna farba poprostu uszczelniała tą dziurę.

darus74    3

Ubywało mi płynu i nie przybywało oleju. Okazało się że oringi na tulejach były przeżarte i delikatnie płyn dostawał się do oleju jednak satan nie podnosił się bo płyn nadążał odparowywać .Skutkiem tego było to że olej szybko tracił swoje właściwości ,silnik w środku był strasznie zanieczyszczony ( pompa też ,centralne smarowanie). Przy rozgrzanym silniku widać było parę wodną z odmy.

Wiadomość z agroFakt.pl

hubertg7    3

No u mnie z odmy przez moment dawało ostro, po wymianie oleju jest lepiej. Gość co mi czyścił pompę coś wspominał że jak płyn się dostanie do oleju to też się pompa wtryskowa zakleja bo olej jest wtedy klejący.  Tak czułem że silnik do rozbierania. Dzięki za podpowiedź

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Spec
      Witam, proszę o podpowiedz. Z wałka WOM wycieka mi olej , chciałem wymienić simering i odkręciłem najpierw 3 śruby i wyjąłem wałek, później 7 śrub myśląc ,że wyjdzie korpus obudowy  wałka ale nie chce wyjść. Proszę o pomoc jak się dobrać do wałka by go uszczelnić, (czy trzeba jeszcze odsłonić korpus i zrzucić mocowanie zaczepów i siłowników).
      I czy wystarczy ustawić traktor po skosie czy trzeba spuścić olej ze skrzyni ?
    • Przez damian123141
      witam. gdzie sie znajdują korki do wymiany oleju w skrzyni biegów i układzie hydraulicznym w zetorze forterra 130 hsx? czy wszystek olej się wlewa tam gdzie jest wlew z tyłu? trzeba jakoś odpowietrzyć? I
    • Przez Z7245
      Witam
      Mam pytanie do posiadaczy zetorów Proxima POWER i PLUS. Jak wam sprawuje się ten przedni most czy nie słychać jakiś zgrzytów gdy podczas jazdy skręcacie koła na włączonym przednim napędzie.
    • Przez huard
      witam panowie mam problem z zetorkiem proxima z podnośnikiem na zimnym podnosi i wszystko niby ok jest te 180 bar na wyjściu hydrauliki a jak sie rozgrzeje to spada na 120 i trzeba gazowac zeby podniósół bo na wolnym słychać aby jakies syczenie w podnosniku co to moze byc
    • Przez Matrix890321
      Dzień dobry,
      Posiadam Zetor Proxima 70, rok 2012. Stan na dziś to 1200mth.
      Jakiś rok temu pojawił się problem z wkładaniem biegów. Od nowości wszystko wyglądało dobrze i grało. Problem zaczął się od niższych biegów, tj. 1,2, a z czasem narastał. Dzisiaj wygląda to tak, że po odpaleniu silnika ciężko włożyć jakikolwiek bieg - ani terenowe, ani szosowe. Ciekawostką jest to, że po nagrzaniu silnika biegi zaczynają się przełamywać i wchodzić dobrze. Po zgaszeniu i wystygnięciu problem się powtarza.
      Na początku próbowałem odpowietrzyć układ. Pomogło to, ale na jakiś tydzień - potem znowu to samo. Po dalszych próbach już w żaden sposób odpowietrzenie nie pomagało. Została wymieniona pompka pedału sprzęgła - też nic nie pomogło. Olej w skrzyni wraz z filtrem wymieniony na jesieni - także nic nie pomogło. Płyn hydrauliczny, wymieniany od nowości kilka razy, odpowietrzany razem z hamulcami - dalej nic nie daje. 
      Sprzęgło od nowości nie regulowane, chodzi jak powinno, jak wrzucę bieg i włączę silnik to bierze od połowy.
      Całość wygląda tak, jak bym próbował wcisnąć bieg bez sprzęgła, tzn. traktor szarpie i chce jechać.
      Co może być usterką? Wysprzęglik, może układ się jakoś zapowietrza?
      Czytałem na jakimś forum, że może synchronizator?
      Bardzo proszę o pomoc, gdyż zaczyna brakować mi już pomysłów.
      Dziękuję za uwagę i pozdrawiam.
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj