Skocz do zawartości

Case MX 170-Wymiana tłumika drgań


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Nic nie trzeba rozpoławiać. Zdejmij wydech, odkreć osłony od wału i  sam wał( może być tylko od strony tłumika) osłone od tłumika zdejmij i masz na wierzchu tłumik. Pamiętaj że trzeba roztoczyć koło zamachowe pod nowy tłumik. Stary nie jest dostępny

Opublikowano

Robią takie coś w Mielcu (przynajmniej ja tam byłem). Sprawdzili tłumik, rozciągnęli sprężyny i powiedzieli ze jest OK ale żadnego efektu to nie dało. Może przez kilka dni było lepiej a później to samo.  Wymiana załatwiła sprawę.

Być może jak jest całkowicie uszkodzony to wtedy taka regeneracja ma sens.

Opublikowano (edytowane)
Dnia 17.12.2020 o 13:40, karol2306 napisał:

Nic nie trzeba rozpoławiać. Zdejmij wydech, odkreć osłony od wału i  sam wał( może być tylko od strony tłumika) osłone od tłumika zdejmij i masz na wierzchu tłumik. Pamiętaj że trzeba roztoczyć koło zamachowe pod nowy tłumik. Stary nie jest dostępny

A czy wiesz kolego czy koło zamachowe tez da radę wyciągnąć bez rozpoławiania? Pytam bo tez czeka mnie wymiana tłumika w case Mx 150. Czy orientujesz się może czy dużo z tym roboty i ile takie przetoczenie może kosztować?

 

Edytowane przez MarcinMX150
literówka
Opublikowano

Tak da rade wyciągnąć tak jak tłumik. Samo przetoczenie nie jest drogie. Zależy od tokarza w twojej okolicy ale myślę że ok 100zl. Żeby to zrobić w całości, oczywiście nie licząc czasu toczenia myślę że z 3-4h na spokojnie :)

  • Thanks 1

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Podobna zawartość

    • Przez karola44
      Witam.
      Od dłuższego czasu zbieram informacje na temat starych serii traktorów international harvester x23 i x74.
      Przymierzam się do zakupu własnego traktora do okazjonalnego użytku domowego. Gospodarstwa rolnego nie posiadam, jakiś ogródek, który ewentualnie mógłbym w przyszłości powiększyć. Jednak często potrzebuje zapiąć trolla na tył i nim coś pogrzebać. Przyciągnąć kilka ton piachu, czy ziemi i później to zagospodarować. Przy tych wszystkich robótkach jest potrzeba wykonania kilku przelotów po około 15 km. 
      W domu jest dostępna siuntka, która jest własnością brata. Siuntka jaka jest wszyscy doskonale wiemy. Daje radę, ale jest bez kabiny i ogólnie nienawidzę tej konstrukcji.
      Ograniczeniem jest budżet. Wiadomo im taniej tym lepiej, ale okolice 20000 zł to taka realna kwota.
      Biorąc pod uwagę parametry techniczne c360, czyli moc około 50KM, wagę około 2,5T, udźwig podnośnika, rozmiary i zwrotność, prędkość jazdy naturalnym zamiennikiem dla siuntki jest IH 523, 553, 533, 633, 454. Lub czterocylindrowe 624,574,674. 
      Czy znajdą się tutaj użytkownicy tych traktorów i mogliby się wypowiedzieć na ich temat? Może właśnie mają porównanie z siuntką? 
      Jestem bardzo dużym fanem silników d179, czyli trzycylindrowego ih montowanego w tych ciągnikach. 
       
    • Przez kurzyn198
      Witam wszystkich
      Posiada ktoś z was schemat elektryczny do Case Mx 135. Padły mi kierunkowskazy, bezpiecznik jest ok, przerywacz jest sprawny (podmieniałem ze sprawnego ciągnika), awaryjne działają, a kierunków brak.
    • Przez roxor
      Witam panowie mam do was taka prośbę chce kupić case mx 135 to mój pierwszy case i nie wiem na co trzeba zwrócić uwagę w tym ciągniku jeżeli ktoś wie coś na temat tego ciągnika to proszę o wasze rady dzięki i pzdr.
    • Przez Winner
      Witam, niedawno kupiłem Case MX100C z drugim kompletem kół do miedzyrzędzi, sprzedający twierdził że kiedyś gdy kupował ten komplet to szukał i dobrał prawidłowo rozmiary żeby przód zgrywał się z tyłem ale ja mam wątpliwości ponieważ przód jest w tym zestawie prawie łysy a tył z 85% jeszcze ma, może ktoś pomorze i sprawdzi czy dobrze dobrane wymiary czy trzeba inną kombinację. Chcę wymienić te łyse z przodu i nie chciałbym kupić opon które nie będą pasowały rozmiarem. Obecnie jest tak jak widać na zdjęciach.

    • Przez marek_99
      Witam Mógłby mi ktoś powiedzieć Jak wejść w menu kalibracji skrzyni powershift Case Puma 140 z 2021r. Wiem że w NH trzeba wcisnąć dwa guziki na raz ale tu nie ma takiej możliwości. Z góry dziękuję za odpowiedź.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v