hodowcamlody

problem z pompą dojarki

Polecane posty

hodowcamlody    53
Mam dojarkę przewodową, napędza to silnik 2,2kw 1430obr koło pasowe fi 130 i do tego jest spięta pompa alfa laval vp 76 koło Ori. Problemem jest to że pompa jest na tyle ciepła że ręki na niej nie utrzyma. Ciśnienie robi, 4 aparaty czy 5 idzie elegancko ale jest ciepło, co może być przyczyną, jak nie będzie mieć oleju to będzie się grzać czy jak będzie go mieć za dużo? rozebrałem ją, łożyska nowe włożone, sam wirnik był trochę taki brudny.Wczesniej nie zwracałem na to uwagi czy jest pompa ciepła czy nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046

To normalne bo tam występuje tarcie łopatek o obudowę. 

Możesz też poluzować lekko śruby mocujące dekle żeby nie były dokręcone do oporu. 

A jeszcze jedno, wirnik lekko się kręci ręką?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hodowcamlody    53

wirnik tak czuć opór ale nieduży i stały taki, a co do oleju, leje vaccum oil do próżniowych pomp, no i nie widzę żeby mi pobierało z zbiornika no i nie wiem. Jedynie doszukałem się że przez koło pasowe obroty wzrosły o 100/min ale czy to by powodowało nadmierne grzanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plati    103

Nie widać w wezyku pęcherzyków powietrza ktore wraz z olejem się przesuwają? 

 

W jakim przedziale czasu nie odnotowales ubytku oleju w zbiorniku?

Edytowano przez plati

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hodowcamlody    53

Co to może być że tłoczy powietrze zamiast zasysać?


Nie mogę edytować, chodzi mi o powietrze do smarowania tymi małymi rurkami, czuć że dmucha nimi, nikt nie ma pojęcia czemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mariox
      Witam, mam pytanie czy ma ktoś namiary na producenta term do wody które idzie podłączyć pod schładzalnik do mleka, szukam w necie i nie mogę nigdzie znaleźć, być może źle szukam albo inaczej się to nazywa.
      Pozdrawiam.
    • Przez krystek44
      cześć, planuje przebudowę obory 8x26 na krowy mleczne jakie rozwiązanie by było najlepsze. Myślałem nad obora uwięziową. Ruszta czy ściółka ? Jakie rozmieszczenie stołu paszowego, stanowisk i ewentualnego kanału gnojowej.
       
    • Przez panmino
      Czołem, 
      podchodzę do tematu zbudowania systemu wprowadzania bydła (Highland) do poskromu. Na wiosnę mają być jakieś szczepienia i będę musiał jakoś to towarzystwo wyłapać. Krów jest 9.  Zanim zacznę kombinować, pomyślałem, że zapytam, jakie macie systemy, może wstawicie jakieś zdjęcia z opisem czy się sprawdza i inne przydatne informacje. Z góry dziękuję.
    • Przez koks
      Czy ma ktoś na oborze eurofale? Czy skrapla się pod nią para wodna?
    • Przez tupac12
      Witam ostatnio zrobiłem sobie wyciąg linowy do obornika i mam taki problem otóż na bębnie przekładni jeśli wyciąg chodzi to lina zachodzi na siebie wiecie może jak z tym sobie poradzić
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj