Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Rolniczek98    17
Witam Stoje prze kupnem spawarki myślę nad mma/mag majsterkuje w domu trochę coś pospawac cienkiego mysle ze 250 amper albo coś większego co polecacie jaka marka czy może kupić coś 3w1 mma/mig/tig maksymalną kwota 2.5 tys no tam plus 200 zł to nie było by problemem, dzięki za odpowiedź

damiandg    19

Kup sobie lepszą spawarkę elektrodową a nie jakieś 3w1 bo jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego. Ja mam i polecam firmę Esab.

mds212    687

A gówna prawda. Te migomaty świetna sprawa. Ładnie spawa zarówno mig a i elektroda. Zobacz sobie Magnum mig 210 synerga

Wiadomość z agroFakt.pl

Rolniczek98    17
spawarke elektodowa mam taki stary kloc co waży chyba 80 kg ale chce kupić coś żeby było bardziej mobilne i też spawac rzeczy żeby nie było szlaki a elektroda też się przydaje bo nie trzeba gazu targać

witejus    3517
40 minut temu, Rolniczek98 napisał:

Witam Stoje prze kupnem spawarki myślę nad mma/mag majsterkuje w domu trochę coś pospawac cienkiego mysle ze 250 amper albo coś większego co polecacie jaka marka czy może kupić coś 3w1 mma/mig/tig maksymalną kwota 2.5 tys no tam plus 200 zł to nie było by problemem, dzięki za odpowiedź

tu jak nie masz wiedzy w temacie to i tak niczego się nie dowiesz jeden będzie chwalił miga,drugi tiga trzeci elektrodę.Jeden esaba ,drugi linkolna a trzeci jeszcze co innego.Tak to tylko wywołałeś kolejną gónoburzę

mezik0    52

Ja mam 8rok magnuma 320amper tyle że to migomat i siłowy złego słowa nie powiem spawam sporo

Andrz_    258

Moim zdaniem sam wiesz co Ci potrzeba i nie słuchaj co by woleli inni , jeden woli czarną drugi blondynkę  😉 

mds212    687

Dokladnie, do 200Amper mozesz meic 230V powyzej neistety tylko sila

tomeq    9
Napisano (edytowany)

Dokładnie tak jak @witejus pisze. Ja stałem przed "podobnym" wyborem bo brakowało mi czegoś do spawania cienkich blach. I wybrałem tiga od magnum z możliwością mma 200a. I powiem Ci ze stara stoi i się kurzy, a tą wszystko robię i zadowolony jestem. Jak do pracy w gospodarstwie to jest ok, Trochę tego spawania jest przeważnie 5-20mm. Lekka, poręczna, zabieram pod rękę do chlewni i jazda. A stara stoi w razie czego jakby ta nie dala rady przy grubych materiałach.

Edytowano przez tomeq

mds212    687

Bo wirowka to nawet 50 lat temu to byl przezytek xD

tomeq    9
Napisano (edytowany)

Przeżytek nie przeżytek, ale tyle roboty co ona zrobiła od nowości to niektóre nigdy nie ujrzą :P A i muszę przeprosić bo jednak nie wirowa tylko transformatorowa coś w tym typie.  Spawarka transformatorowa Łowicz - Sprzedajemy.pl

Edytowano przez tomeq

mds212    687
Napisano (edytowany)

Tranformatorowa juz lepsza od wirówki xD Sam mam taką, j**ana mocna 4 elektrode topi xD

Edytowano przez mds212

robert1226    381

Ale za to prąd ładnie żre .

Też miałem taki dylemat jak autor tematu i padło na ideal praktik mig i MMA super się tym spawa a teraz kupiłem drut samooslonowy to wszystko idzie migem elektrody poszły w odstawkie.

mds212    687

Ja tam za nim nie przepadam, nie ma zadnych zalet, jak gdzies sie nie da migiem pospawac bo wiatr itp, to elekktroda lepsza

robert1226    381

No a samooslonowym idzie wszędzie wiatr nie przeszkadza o butli nie potrzeba targać.

mds212    687

Dlatego elektroda lepsza, bo nie tzreba drutu przekladac a ni sie z tym bawic

robert1226    381

Nie wiem o czym ty mówisz drut jest na szpuli w spawarkę i nic nie potrzeba przekładać i spawasz i już i co chwilę ci się elektrda nie kończy i żużlu nie ma .

mds212    687

Chyba ze caly zcas spawasz tym drutem i nie zmieniasz na zwykly drut to moze i nie trzeba zmieniac, ale wtedy nie dosc ze drogo to i zuzel trzeba odbijac. Njalepiej spawac zwyklym migiem, a jak potrzeba to elektroda i bez zadnej zabawy a i i ekonomicznie

Andrz_    258
53 minuty temu, witejus napisał:

tu jak nie masz wiedzy w temacie to i tak niczego się nie dowiesz jeden będzie chwalił miga,drugi tiga trzeci elektrodę.Jeden esaba ,drugi linkolna a trzeci jeszcze co innego.Tak to tylko wywołałeś kolejną gónoburzę

Prorok cy co ? 😂😂

robert1226    381

Żużlu nie ma  a elektrody dobre też kosztują , a gaz też nie jest za darmo do tego mała butla się szybko kończy a duża to tylko na miejscu .

Każdy ma swoje racje .

damiandg    19

Powiem tak u mnie w firmie mamy spawarki od 150a do 500a powiem tak jak ktoś się uczy spawać to lepiej jest mag-a a elektrodą jak ktoś dobrze spawa to według mnie jest to trwalej połączone. Maga jak ustawisz to pospawasz cieńsza blachę a elektrodą to już jest zabawa, Co do tiga to ma jedną największą zaletę że nie nagrzewa tak metalu.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez das21
      Część. Z zwiększoną liczbą kradzieży bydła w ostatnim okresie w mojej okolicy postanowiłem zainteresować się systemem ochronnym i chciałbym się od was dowiedzieć jaki alarm zastosować? Kamery nie wchodzą w rachubę. Mam dwie propozycje, tylko nie wiem czy by to działało i bym prosił o porady jak skonfigurować system ochronny.

Przykłady;
      http://www.eltrox.pl/systemy-alarmowe/systemy-bezprzewodowe/czujnik-bezprzew-magn-elmes-ctx4hb-braz.html

http://www.eltrox.pl/systemy-alarmowe/systemy-bezprzewodowe/czujnik-ruchu-orno-bezprzew-or-ab-mh-3005cr.html
    • Przez kellyq
      Mam zamiar zrobić tunel 7m szeroko i około 15m długo taki półprofesjonalny. Konstrukcja z rurek od wody u góry wsparta w 3 punktach. Chciałem zapytać o folię, czy warto dołożyć do takiej np. 8 sezonowej UV8, ile ona wytrzyma, ile mogą wytrzymać te tańsze np. UV5?
    • Przez Grzesiek5656
      Strefa AgroCeny                    
      Odpowiedz   Grzesiek5656      Napisano 20 godzin temu Witam. 
      Myślę od dłuższego czasu o nowym budynku. Konkretniej obora miała by być wolnostaniwiskowa na 40 dojnych na rusztach, z przychówkiem około 15-20 szt jalowizny na głębokiej ściółce.
      Miało by być to bez PROWU  , hala może być 8mka rybia ość (używana) obiekt stawiony będzie sposobem gospodarczym nie mniej jednak przez jakąś tam firmę może nie z najwyższej półki hehe.
      Orientuje się ile przy dzisiejszych cenach trzeba na to szykować?????

• Gość
      Przez Gość
      Witam, planuje postawic wiate na maszyny o wymiarach 5x10 chcialbym postawić ja przy granicy ze spadem w moja stronę wysokość gora 4m dół 3m czyki od sąsiada 4m. Jest takie cos wgl.mozliwe? Musze sie odsuwac od granicy? Na taka wiatę? 
    • Przez McisawBystrzanowski
      Czy korzystacie w budynkach gospodarczych systemów alarmowych? Mam trochę sprzętu, materiałów i innych wartościowych rzeczy. A pies niestety nie jest najskuteczniejszych straszakiem
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj