masacase

Case mx układ chłodzenia

Polecane posty

masacase    0
Witam poszukuję odpowiedzi czy układ chłodzenia w Case mx sam powinien się odpowietrzyć czy trzeba mu jakoś pomóc? z góry dziękuję za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007

Termostat ma taki otworek, lub oznaczenie T albo Top, wszystkie te rzeczy muszą być "na górze". Układ nie odpowietrzy się sam, zastosuj ogólnie znana zasadę odpowietrzania znaną z samochodów. Odkręć korek w zbiorniku wyrównawczym/chłodnicy odpal ciągnik i czekaj na "brak bąbelków". Jest sporo artykułów w necie poszukaj szkoda tu pisać na ten temat poematów. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007

9011f42c456a8ff1fa74c0834b75

Widać tu takiego "kutaska" wystającego z talerzyka, ów kutasek ma być na górze. Czyli jak na niego patrzysz ma być na godzinie 12. Zrozumiałeś? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masacase    0

ok rozumiem a co jeśli są dwa te ,,kutaski"? ustawiamy je też symetrycznie tak by środek między nimi był na 12?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007

Pokaż no mnie zdjęcie tego twojego termostatu. Takich z dwoma kutaskami jeszcze nie spotkałem zwykle jest kulka, dziurka, znak, kołeczek i ch*j wie co jeszcze ale w liczbie pojedynczej. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007

A jednak taka ciekawostka przyrodnicza istnieje, tak te kutaski zgodnie z tym co opisałeś. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007

To układ naczyń połączonych tyle że jedno z naczyń jest szczelnie zamkniętym zbiornikiem(silnik) podczas nalewania płynu na samej górze tego zbiornika(głowicy) tworzyła by się poduszka wypełniona powietrzem. Ta dziurka "otwiera" zbiornik w ten sposób otrzymujesz naczynia połączone o tym samym ciśnieniu i poziom płynu w chłodnicy odzwierciedla poziom w silniku. Kapujesz? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masacase    0

No właśnie teraz dałeś mi do myślenia bo wymieniając termostat nie zwróciłem na to uwagi czy te wypustki są na górze na godz 12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007

Dużo to roboty żeby sprawdzić? Jeśli tak to sposobów na odpowietrzenie jest co najmniej kilka. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dawidcase885
      Witam panowie uszczelniał może ktoś z was rozdzielacz hydrauliczny  i wie może jakie  są wymiary oringów  na suwaku case 885 xl 

    • Przez gasior63
      Witam.Proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu z podnoszeniem przyczepy, mianowicie po naprawie skrzyni aby podnieść kiper trzeba mocno gazować dopiero siłownik idzie do góry natomiast po zaciągnięciu ręcznego siłownik podnosi na wolnych obrotach bez gazowania płynnie i szybko.Przed naprawą wszystko chodziło płynnie i szybko bez zaciągniętego ręcznego.
       
    • Przez roxor
      Witam panowie mam do was taka prośbę chce kupić case mx 135 to mój pierwszy case i nie wiem na co trzeba zwrócić uwagę w tym ciągniku jeżeli ktoś wie coś na temat tego ciągnika to proszę o wasze rady dzięki i pzdr.
    • Przez rafyo
      A co tam. Może komuś się przyda. Sory za jakość, robione telefonem z ekranu kompa bo serwisówke mam na iso.




       








    • Przez miki1237856
      Pacjent: Case mx 170 
      Problem z klimą, była napełniana jakoś 2 lata temu i przez rok był spokój, teraz w lato zaczęło się dziać coś dziwnego, mianowicie rano i wieczorem gdy jest w miarę chłodno to chłodzi ale w południe jak jest ciepło to się wyłącza. Słyszałem że może być to problem z czujnikiem temperatury i tu moje pytanie: Gdzie on jest? I czy może to być jakiś problem z potencjometrem?
      Z góry dziękuję za pomoc 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj