T0mi

Kopiąca Krowa

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
T0mi    0

Cześć, macie jakieś sposoby na kopiącą krowe podczas dojenia? Czerwona Polska - jak nie przytrzymie aparatu to mi zwali po jakimś czasie. Zdecydowanie więcej razy lewą nogą. Coś czytałem, że ogon trzeba podwiesić do góry, żeby ścięgna zablokować. Pomożecie?

Mares    41

Spróbuj zalożyć jej poskrom laskowy 

Rolniczek98    5
Mares napisał:

Spróbuj zalożyć jej poskrom laskowy 

ale uważaj bo może tak się wyginąć że się przewróci

Wiadomość z agroFakt.pl

Mares    41

Tak, z początku nie można mocno ściskać poskromu, musi się krowa przyzwyczaić. Później już nie będzie kopać.

Gosza123    0

Nic prostszego... 1cm sedazinu i krówka jak aniołek, aż się przyzwyczai do dojenia. To nie uzależnia, nie trzeba będzie do końca życia jej tego dawać. Ja to stosuje każdej pierwiastce aż obrzęk powycieleniowy opadnie. Jeśli nadal będzie kopać, można zwiększyć do 1,5 cm.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez farmerowicz
      Witam, Jakie używacie/polecacie gumy strzykowe? 
      Ostatnio miałem gumy strzykowe delaval clover ale różnicy nie widziałem. Czy stosujecie zamienniki (jeśli tak to z jakiej firmy?) czy oryginalne gumy strzykowe?

• Przez dominik1703
      witam, kiedy najlepiej podać szczepionkę startvac? Miałem dużo przypadków, że krowy po wycieleniu miały zapalenie i przyznam, że higiena doju nie była na najwyższym poziomie ale teraz stosuję przed dojeniem oxy foam oraz po dojeniu io shield. Kilka miesięcy temu (przed stosowaniem powyższych środków) podałem to 2 sztukom i miały somatyczne dosyć niskie, ale krowa wycielona w tym samym czasie o niskich ks miała zapalenie. Czy jest sens stosować szczepionki u wszystkich sztuk?
    • Gość
      Przez Gość
      Witam mam takie pytanie ocielila mi się jałówka dzis 4 godz temu  ale nie pozwala cielkowi ssać nie daje mu dojść do cycka kopie go ? Jak temu zaradzić ? Jak na karmić tego cielaka ? Miał ktoś taki problem ? Z góry dziękuję
    • Gość
      Przez Gość
      Witam mam takie pytanie co to może być takie wypuklenie na samym dole brzucha u krowy cielnej już 9miesiac ? Pierwszy raz się z czymś takim spotykam ...

• Przez dominik1703
      Witam czy ktoś stosował bolusy Mammitop przeciw zapaleniu lub może wie gdzie mógłbym je kupić (mam swój aplikator) w dobrej cenie? Na olx znalazłem po 75 zł za sztukę i nie wiem czy opłaca się je kupić.
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj