Zaloguj się, aby obserwować  
fourtonest

John Deere 965H - Problem z pasem młocarni

Polecane posty

fourtonest    0

Witam

Posiadam JD 965 z 1985 roku. Mam problem z ustawieniem obrotów młocarni a co za tym idzie z pasem młocarni. Jak sie może ktoś orientuje ,w tym modelu młocarnia bierze napęd z odrzutnika.. Są to dwa koła pasowe spięte jednym napinaczem o przeciwstawnym działaniu. Skręcając jedno z kół drugie zostaje rozkręcone i na odwrót co za tym idzie młocarnia zmienia obroty, pokretło jest w kabinie. Mój problem to nie wyosiowanie sie kół. Tzn pas który współpracuje z nimi powinien być w osi by nie ulegać nadmiernemu obciążeniu i jak wiemy pas nie moze pracować pod kątem. W moim JD występuje takie zjawisko że pas uzyskuje osiowość tylko na rozkręconej młocarni czyli na obrotach rzędu 3-4x100/obr przy skręcaniu regulacji koło na młocarni rozchodzi się a na odrzutniku schodzi , obroty rosną ale pas pracuje pod kątem. uważam że nie powinno tak być.. szukam juz 3 rok rozwiazania tego problemu i bez skutków. w tym sezonie na wiosne wymieniałem koła pasowe stare zostały pokiereszowane dośc mocno tzn środki tych kół a dokładnie bolce (wypusty) które zazebiaja oba koła. łożyska sie sypią a obsługa codzienna nic nie daje. w ciagu żniw leca 3 pasy :/ jeśli ktoś ma moze podobną maszynę lub takie samo rozwiązanie napedu młocarni prosze o jakieś wskazówki , opowidzcie jak to jest u was i moze ktoś podpowie co zrobić by to chodziło jak trzeba.. uważam ze pas w każdym położeniu kół powinien być w osi a jedynie zmienić swój tor pracy. Nie wiem jak to wymyslił konstruktor ale u mnie to nie działa :/

Koledzy po fachu , pomóżcie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
denzel    28

ja posiadam JD965H przejeździł u mnie dopiero trzeci sezon. ale z napędem młockarni nie mam żadnych problemowy. pas się nie ślizga ani łożyska się nie grzeją i nie zwracałem uwagi jak pracuje na niskich i na wysokich obrotach. trochę mię to zdziwiło ze to nie działa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

@denzel że pomógł po całości koledze


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

ja posiadam JD965H przejeździł u mnie dopiero trzeci sezon. ale z napędem młockarni nie mam żadnych problemowy. pas się nie ślizga ani łożyska się nie grzeją i nie zwracałem uwagi jak pracuje na niskich i na wysokich obrotach. trochę mię to zdziwiło ze to nie działa

Spójrz na date dodania postu tutulowego. Mysle ze kolega zapomnial juz dawno o tym pasie.A po drugie jak u ciebie sie nie psuje to nie znaczy ze u kogos tez musi byc dobrze.Nie nabijaj postów bez sensu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Acech
      Witam, 
      W w/w ciągniku mam problem z wałkiem WOM, zaraz po załączeniu stacyjki wyskakują poniższe błędy (oraz nie działa wałek WOM):
      BCU: 
      523813.01
      523811.01
      523812.01
      523814.01
      523806.01
      523815.01
      Znalazłem w sieci opis błędów i aby sprawdzić bezpiecznik F02 PLB/01 i 02 - za niskie napięcie na module mocy PC5. Wszystkie bezpieczniki w kabinie sa ok (natomiast bezpieczników o takich oznaczeniach nie znalazłem. Czy ktoś miał podobny problem lub ma dostęp do schematu? Na który pin sterownika ma wchodzić to napięcie? Czy to może jest uszkodzony sterownik BCU?  
      Z góry dziękuję za pomoc.
      GT
    • Przez Slavan
      Witam. Przymierzam się do zakupu john deera w540 z 2009r. Posiada ktoś taki i jest w stanie się wypowiedzieć na jago temat? Czy lepiej go odpuścić i wziąć 2256? Areał 110ha zbóż i 70ha qq.

    • Przez RolnikMat
      Zainteresował mnie ten model kombajny marki JOHN DEERE. Czy moglibyście mi powiedzieć co nieco o nim. Jakieś dane techniczne chodzi mi tu o moc silnika, masę kombajnu, cena, awaryjność. Proszę nie dawać linków z przekierowaniem na 1450 cws.
    • Przez Bartusek2
      Witam mam pytanko jak oceniacie jd 6506 mam do kupienia takiego https://www.olx.pl/d/oferta/john-deere-6506-6510-szwecja-pewny-po-serwise-w-wanickim-piekny-opis-CID757-IDWIskM.html?search[filter_float_motor_hours%3Ato]=7000&search[filter_float_power%3Afrom]=90&search[filter_float_price%3Ato]=140000&search[order]=filter_float_price%3Adesc   i nie wiem co zrobić Z góry dzięki Pozdrawiam 
    • Przez Highlander54
      Witam
      Wie ktoś może jak kalibruje sie czujnik poziomu paliwa w john deere 1470? Wymieniłem go i teraz ciągle pokazuje minimalną ilość w zbiorniku i pokazuje się błąd z kalibracją czujnika
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj