Janek147

Same explorer problem z podnosnikiem

Polecane posty

Janek147    3

Witajcie. 
Od niedawna jestem posiadaczem sama explorera 70. I zauważyłem ze podnośnik samoczynnie zaczyna się podnosić. Ramiona razem z dźwignia. 
W ciągniku wymieniłem wszystkie oleje. 
Jak uważacie jest to jakaś awaria czy moje złe ustawienie czegoś. Spotkał się z was z takim przypadkiem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brandon    1

Która wersja Explorera ? I która dźwignia (żółta czy zielona? ) ja miałem problem ze żółta dźwignia nie trzymała pozycji i podczas pracy potrafiła odskoczyć na pozycje podnoszenia. Opisz kolego problem trochę bardziej może coś podpowiemy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Janek147    3

Z żółta, podczas pracy samoczynnie się podnosi. Np z rozsiewaczem. Dźwiga do samej góry. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brandon    1

Podobna sytuacja jak u mnie, co do przyczyny to wydaje mi się ze żółta dźwignia powinna „blokować się o obudowę „ ( te opisująca położenie) poprawne jej przykręcenie poprawiło sytuacje ale nie rozwiązało problemu . Ja u siebie sprawę  załatwiłem siłownikiem elektrycznym którym wymuszam położenie żółtej dźwignia a podnoszę i upuszczanie załatwiam zielona. Podsumowując  nie znalazłem żadnej kombinacji ustawienia dźwigien by było Ok a na rozbieranie rozdzielacza nie zdecydowałem się 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856

U mnie w df 5080 też tak jest porostu gdy występują drgania to dźwignia przemieszcza się w tą stronę w którą ma lżej. U mnie pomogło dokrecenie slizgaczy ale za to ciężej teraz dźwignią chodzi. Planuj założyć jakąś sprężyne pod kabiną żeby ciągła w drugą stronę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matisz    121

U mnie tez w czasie orki czasami dzwignia podnosnika czasami samoczynnie leci do gory, zwłaszcza jak plug na piasku poleci w dół sam... Poiorzedni własciciel mowił ze tak ma byc bo ta sb głebokosc ustawwia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez Mikro
      Witam mam problem z podnośnikiem... stojąc dziś na światłach podnośnik opadł mi musiałem go jeszcze raz podnieść gdy za jechałem do domu podnośnik nie chce o paść a podnosi normalnie ktoś wie czego to przyczyna ?
    • Przez Gustawek
      Siemanko. Cyrki z moją Renią. Po wymianie olejów i uszczelnieniu kilku miejsc sylikonem podnośnik dziwnie się zachowuje. Po uruchomieniu ciągnika podnośnik idzie na maksa do góry i pompa jakby dalej ciśnie. W 4-5h na wyłączonym ramiona opadną powoli. Zaznaczę że druga dźwignia od podnośnika jest przyblokowana (ta z numeracją). Ktoś zaradzi?
    • Przez Nasters
      Witam  mam problem Lamborghini 1060 otóż do 1 tys obrotów z odmy leci delikatnie biały dymek lecz pod za dużym ciśnieniem po zwiększeniu obtotów z odmy zaczyna kapać olej czym większe obroty więcej oleju ?? ktoś może już to przerabiał ?? uszczelka ?? pierścienie ??
    • Przez patryk90
      Witam. Problem z podnośniki em, na pusto podnosi po podpięcie maszyny nie chce ruszyć jej do góry. Co może być?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj