Polecane posty

czarro    1

czy oplaca sie zalożyć instalacje,miesięcznie na prąd wydaje prawie 200 zł 

Oferta jaka dostałem jest na 18 paneli moc 5,2 kw  koszt jej wynosi  27 tys  a sa dofinansowanie 5 tys i jakieś ulga dla rolnika 25% Gdzie ją uzyskać i jak odliczyc 

Czy wogóle zakładać taką instalacje jakie macie opinie czy  posiada ktos z was i jak na niej wychodzi?

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046

Yyyyyy z jakiej firmy masz taką ofertę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarro    1

Firma 4ECO  a koszt jest za wszystko z montazem  ,proponują falownik AFORE i panele ''monokrystaliczne najlepszej jakości''

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046
17 minut temu, czarro napisał:

Firma 4ECO  a koszt jest za wszystko z montazem  ,proponują falownik AFORE i panele ''monokrystaliczne najlepszej jakości''

Jakiej mocy panele oferowali?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
areqo    35

Ja też będę właśnie montował panele z tej firmy, jestem po pierwszej racie. Na falownik jest 10 lat gwarancji, moc jaka ma być u mnie to 4kw, 13 paneli gwarancja 25lat firma  amerisolar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarro    1

panele 25lat a falownik 10 chyba gwarancji 

moc jesli dobrze  widze 310 w   Całkiem zielony jestem w tym temacie a mowili ze 5 tys i 25% ulga podatkowa  

  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046

@czarro uważaj żeby nie zrobili cię na szaro. 

Wczoraj miałem przedstawiciela z Columbus-a. 

Za 6,825 kvA i 21 paneli wyliczył mi 41 790 zł i minus 5000 Mój Prąd. 

Panele o mocy 325 gwarancja 15 lat.

Falownik 3 gwarancja 15 lat. 

Albo 5000 zwrotu albo ulga w podatku rolnym. 

Edytowano przez PRIMO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046
13 minut temu, debrzyna napisał:

A jak z kredytowaniem ? Może zamiast płacić rachunek za prąd to by spłacał urządzenie 

Odradzam bo wtedy wychodzi znacznie drożej. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
traktor11    131

Dla rolników można się starać o różne dofinansowania ale moim zdanie jest zakładanie na własny koszt jak prokonsument a 5 TYŚ i tak zawrócą za mój prąd 

Przy zakładaniu   prywatnie nie ma się bata nad sobą z banu czy ochrony środowiska .

Koszt u nas fotowoltaiki wacha się od 29 do 32 tyś za 6,78 megawatogodzina jest to uwarnkowane preducentem paneli i falownika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz4321    98

Warto zanim podejmie się decyzję o zakupie paneli udać się do gminy i zapytać czy przypadkiem w planach nie mają projektu na budowę przydomowych instalacji. W mojej gminie bardzo wiele osób się na tym przejechało bo zakładali instalację na własną rękę a w przeciągu pół roku okazało się, że gmina dostała dotację, gdzie beneficjent płacił tylko 20% kosztów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

Przy 200zł miesięcznie które płacisz za energię koszt montażu zwróci Ci się po 10-latach, następne 10-lat masz energię za darmo a po tym okresie musisz całe ustrojstwo wymienić na nowe, jak ktoś wcześniej napisał opłaca się jeśli płacisz 4 stówy


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelek32    1

Również uważam, że przy tak małym zużyciu energii to szkoda zachodu. Niby można zmienić ogrzewanie cwu na elektryczne czy kupić ze 2 klimatyzatory do ogrzewania, ale to już są kolejne inwestycje.
Jestem już zdecydowany na instalację 10kWp i wyjdzie nie więcej niż 4000zł/kWp.
Firmy ogólnopolskie liczą jak za zboże, bo ich marketing dużo kosztuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
traktor11    131
2 minuty temu, mariusz4321 napisał:

Warto zanim podejmie się decyzję o zakupie paneli udać się do gminy i zapytać czy przypadkiem w planach nie mają projektu na budowę przydomowych instalacji. W mojej gminie bardzo wiele osób się na tym przejechało bo zakładali instalację na własną rękę a w przeciągu pół roku okazało się, że gmina dostała dotację, gdzie beneficjent płacił tylko 20% kosztów.

Zgadza się ale to jest na gospodarstwo domowe czyli mieszkanie a budynków  gospodarczych już nie możesz podłączyć  tyko ciągniesz z sieci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaschels    130

asharot napisał: Przy 200zł miesięcznie które płacisz za energię koszt montażu zwróci Ci się po 10-latach, następne 10-lat masz energię za darmo a po tym okresie musisz całe ustrojstwo wymienić na nowe, jak ktoś wcześniej napisał opłaca się jeśli płacisz 4 stówy Rzeczywiście dość droga instalacja, uważam że powinna być tańsza o 10 k zł. Wtedy zwrot masz po 5-6 Nie zgodzę się że trzeba wymienić, po 20 latach następuje regeneracja paneli, wymienia się bardzo rzadko. Testy niemieckie pokazują że po 30 latach w sumie to kosmetyczne zmiany. Częściej trzeba wymieniać inverer który się poprostu zużywa. Podobnie z bateriami do aut elektrycznych, tylko nie prawidłowa eksploatacja sprawi że po 200k km trzeba je wymienić. Tak wystarczy regeneracja w cenie sprzęgła i dwumasy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz4321    98
5 minut temu, traktor11 napisał:

Zgadza się ale to jest na gospodarstwo domowe czyli mieszkanie a budynków  gospodarczych już nie możesz podłączyć  tyko ciągniesz z sieci

W mojej gminie dopiero instalacje będą zakładane z programu ale już na początku mówili, że rolnicy muszą założyć drugi licznik na budynki gospodarcze. Instalacje, które były przewidziane na podstawie zużycia prądu są dość duże i bez problemu będzie można uzyskać nadwyżkę a jak to u mnie we wsi mówią - żaden problem przedłużaczem z domu ,,siłę'' do śrutownika podciągnąć 😀.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Janek54321    23

2tygodnie temu był u mnie przedstawiciel z firmy 3S Group dobrał mi instalacje 9.6Kw 32 panele. koszt 52 tys brutto z instalacją i wszystkimi dodatkami. Odjąć program moj prąd i tą ulgę koszt ok 40 tys zł. gwarancja na falownik 10 lat na panele 25 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
traktor11    131

No tak ale jak na przykład obliczą Ci że gospodarstwo domowe zużywa 2 MWh rocznie to jak przypniesz śrutownik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez lukasz_142
      Witam. Kupiłem lamborghini r7.210 2008r. 
      Mam problem z przełączeniem dźwigni tw. biegi szosowe-polowe. Nie da się przełączyć. 
      Wie ktoś co jest przyczyną? Albo jak powinno się to przełączać? 
    • Przez gogo500
      Witam posiadam ciągnik Same laser 90 i nagle znikneły mi chamulce niewiem czo mam wlac prosze o pomoc
    • Przez 19seba
      Witam ,mam pytanie wie ktoś czemu nie zawsze rozłączy przedni napęd ? Włączać , włącza zawsze a nie zawsze rozłączy i słychać że wyje w czasie jazdy , kontrolka się włącza i wyłącza normalnie 
    • Przez Grzenio
      Wie ktoś może co oznacza błąd nr 85 w DF agrotronie z 2008 r.
      Może ktoś już spotkał się z tym błędem?
      Z góry dzieki za pomoc.
    • Przez mpomykala
      Witam,
      Czy posiada ktoś do sprzedania instrukcję napraw do ciągnika Deutz dx4.50 lub innego modelu DX?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj