Polecane posty

xMarox    0
Napisano (edytowany)

Witam

używałem lupki ale nie znalazłem odpowiedzi na moje ubolewania.

Szukam rębaka do gałęzi. Wybrałem w sumie trzy i teraz proszę was o poradę.  Może ktoś ma/miał albo w tej cenie (3500) ma ktoś inny dobry uwagi :)

1. Selmar R16

2. ZIKO XT62

3. ZIKO XR130 lub mniejszy

Którego polecacie? Którego nie polecacie

Maszyna z jaką będzie pracował to C-330

Obroty WOM/min 540

lub

Renault 92 - 62KM

Obroty WOM/min 540/1000

Edytowano przez xMarox

Pafnucy    854
Napisano (edytowany)

Nie mam żadnego , ale mi pierwszy z linku najbardziej by mi odpowiadał . ,

Jedynie pożyczałem bębnowego . Lux robota .

Edytowano przez Pafnucy
  • Like 1

Rolnik1973    6846

Też 1, poogląfaj na jutubie jak pracują i wyciągniesz wnioski.

• Like 1

Wiadomość z agroFakt.pl

master21    9

mam ten pierwszy i też pracuje z c330 i daje radę bez problemu jak narazie tylko jedno łożysko siadło

pawel86lhr    15

Ja użytkuję rębak nr. 1 z firmy NIK - TOM. Już drugi sezon używam i generalnie jestem zadowolony.  Współpracuje z T-25 i nie ma problemu z grubszymi gałęziami. Póki co działa bez awaryjnie

1 wydaje się lepszy że względu rury wyładunkowej której nie ma w 3 i w poziomie załadunek nie jak w 2

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez MrDex
      Cześć.
      Chcę kupić do remontu przyczepę wywrot na dwa tłoki, chcę sobie zrobić ją na żniwa później ewentualnie sprzedać z jakimś niedużym zyskiem. Potrzebuję coś 6 ton pokroju HL6011, lecz jaką markę polecicie? Patrzę na te sprowadzane, to ściągają same ramy HL 6011 i BSS Brandys i tutaj przy brandysce jaki tonaż wybrać?
      Którą lepiej wybrać? Jakieś plusy i minusy obydwu marek?
    • Przez Krzysztofb
      Witam, może ktoś doradzić zakup sadzarki do cebuli i czosnku, na co. zwrócić uwagę,lub jakiegoś sprawdzonego wykonawcę 
    • Przez karol259
      Witam,

w tm roku będę starał się o dotacje na młodego rolnika. Jak na razie jeszcze nie jestem zdecydowany na zakup konkretnych maszyn i chciałem zapytać was o doradzenie, podzielenie się wiedzą oraz ewentualną krytykę.

Moje gospodarstwo wygląda następująco:
      52 ha gruntów ornych, od II do IVa, gleby mozaikowate, teren pagórgkowaty, wyłącznie produkcja roślinna ( zboża, ewentualnie motylkowate i rzepak)

Posiadane maszyny obecnie:
      1x c-385, 4xc-360, liczne pługi 3 oraz 4 skibowe, liczne kultywatory, opryskiwacz 300l, lej do nawozu, Bizon ZO 56. Reszty nie ma co wymieniać 😅

Planuje zakupić z dotacji jedynie podstawowe maszyny do uprawy oraz pielęgnacji i ochrony roślin. Nowe ciągniki ani kombajny nie wchodzą w grę, ponieważ przy obecnych cenach maszyn i ciągników oraz obecnej sytuacji ekonomicznej w jakiej znajdują się rolnicy oraz za niedługo też prawdopodobnie caly świat, jest to z mojego punktu widzenia pozbawione jakiegokolwiek sensu.

Planowany zakup maszyn:
      1. Pług: coś z Unii, myślę nad Ibis Vario
      2. Siew: też coś z Unii, myślę nad Poznaniak'iem + aregat uprawowy
      3. Rozsiewacz nawozów: coś z Sulky lub ewentualnie jakies do max. 30.000 PLN o pojemnośi na 2 Big Bagi
      4. Opryskiwacz: absoultnie nie mam pojęcia
      6. Agregat scierniskowy: Mandam lub podobny
      5. Głębosz: ewentualnie
      Ze swoich pieniędzy chcę wydać maksymalnie 50.000 PLN na wyżej wzmienione maszyny.
      Ciągnik jaki planuje zakupić, to używany CASE MAGNUM seria 7xxx lub CASE MX od 160KM w górę. Ewentualnie John Deere serii 4xxx lub 8xxx z lat 90-ych, od 160KM w górę.

Jeżeli potrzeba więcej informacji to śmiało pytać.

Z góry dzięki za odpowiedzi i pozdrawiam.
    • Przez Xerkses
      Możecie polecić jakieś wilgotnościomierze do zbóż do 1700 zł .
    • Przez Laki7745
      Witam. Chcę założyć hamulce pneumatyczno hydrauliczne do przyczepy rolniczej Gomsielmasz( ruska). Może moglibyście mi podpowiedzieć o jakiś sprawdzonych patentach?. Mile widziane foto z montażu takich hamulców. Może ktoś z was już przerabiał taką przyczepę i wie wszystko co i jak. Z góry dziękuję za pomoc 
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj